NARODOWE CZYTANIE

Narodowe Czytanie - 2018 zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Pruchniku odbyło się w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku. Fragmenty powieści "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego opowiadające o skomplikowanych losach Cezarego Baryki oraz o okrucieństwie rewolucji bolszewickiej, czytali samorządowcy, pracownicy miejskich instytucji, rodzice z dziećmi i młodzież z różnych szkół. Najliczniejszą grupę czytających stanowili uczniowie z naszej szkoły. Wśród czytających był między innymi Burmistrz Pruchnika – Pan Wacław Szkoła, Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku – Pan Krzysztof Łuc oraz Pani Katarzyna Kos – wicedyrektor naszej szkoły i wielu innych znamienitych gości. Organizatorzy wydarzenia mieli też specjalną, okolicznościową pieczęć z pamiątkowym stemplem, którą można było opieczętować egzemplarze "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, przyniesione przez uczestników akcji.