Dni Języków Obcych w naszej szkole

  

Kolejny raz w naszej szkole odbyły się Dni Języków Obcych (26 -27 września 2018 r.). W ramach obchodów uczniowie wzięli udział w projekcji filmów „Epoka Lodowcowa” i „Był sobie pies” w wersji angielskojęzycznej.

Nasza szkoła zorganizowała również II edycję Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla młodzieży szkół z terenu gminy Pruchnik. W wykonaniu uczniów mogliśmy usłyszeć teksty poetyckie największych poetów angielskich.

W konkursie wzięło udział 28 uczniów ze szkół podstawowych gminy Pruchnik. Celem konkursu było rozwijania umiejętności językowych, publicznej prezentacji wybranych utworów, a także integracja młodzieży. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych.

Wyniki prezentują się następująco:

Klasy IV-VI

  1. Julia Parkita - SP w Rozborzu Długim
  2. Adrian Kurasz - SP w Kramarzówce
  3. Aleksandra Szkoła - SP w Rozborzu Długim

Wyróżnienia

Milena Kopeć   - SP nr1 w Pruchniku

Igor Wojtowicz - SP w Kramarzówce

Klasy VII-VIII

  1. Julia Surmiak - SP w Rozborzu Długim
  2. Weronika Stetsiv - SP nr1 w Pruchniku
  3. Jakub Raba - SP nr1 w Pruchniku

Wyróżnienia

Mateusz Pakuła – SP w Rozborzu Długim

Marcel Boryła  - SP nr1 w Pruchniku

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, zaś laureaci dostali pamiątkowe medale. Konkurs przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów do pięknej recytacji.

Organizatorami konkursu byli  nauczyciele języków obcych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku.