ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej w 1773 r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 15 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Urzędu Miejskiego wraz z Burmistrzem Pruchnika - Panem Wacławem Szkołą oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej - Panem Władysławem Flakiem, a także Rodzice i uczniowie. Pełne humoru przedstawienie zaprezentowali uczniowie z klasy ósmej. Podczas uroczystego apelu podsumowano Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły - Komisji Edukacji Narodowej.

Wyniki konkursu:

I m. Karol Kubicki - kl. 7 c

II m. Anna Kwaśniak - kl. 5 b

III m. Martyna Wróbel - kl. 4 b

15 października ważny dzień przeżywali pierwszoklasiści, którzy byli pasowani na Uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku. Po zakończonej uroczystości przedstawiciele SU złożyli wszystkim Nauczycielom, zaproszonym Gościom i Pracownikom szkoły serdeczne życzenia zdrowia oraz pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.