"CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE, TYM NA STAROŚĆ TRĄCI" - LEKCJE ZDROWIA W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM

 W województwie podkarpackim w szkołach podstawowych, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa /KOWR/ OT w Rzeszowie, przeprowadza cykl warsztatów kulinarnych pod nazwą „Lekcja zdrowia”.

W każdej ze szkół w „Lekcji zdrowia”, udział bierze około 50 dzieci.

Celem organizowanych przez KOWR „Lekcji zdrowia”, jest budowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci, w kontekście zdrowych  produktów regionalnych, ekologicznych. Chodzi o to, aby dzieci już w młodym wieku świadomie wybierały te produkty, które są zdrowe, sezonowe i które zapewnią im dietę bogatą w najlepsze składniki odżywcze.

Podczas „Lekcji zdrowia”, dietetyk mówi m. in. o piramidzie żywieniowej, czyli ile i jakich produktów powinno być jak najwięcej w naszej codziennej diecie, a jakich należy unikać. Dlaczego dla naszego organizmu ważna jest woda i ile powinniśmy jej pić, co z innymi płynami typu soki, nektary, napoje wieloowocowe czy cola.  Dietetyk tłumaczy dzieciom o zdrowym stylu życia, o tym jak to, co jedzą, przekłada się później na ich zdrowie, samopoczucie. Przekonuje  również, że warto jeść to co nasze, zdrowe, sezonowe, że warto kupować polskie produkty rolno-spożywcze.

Po rozmowie jest czas na zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie sami przygotowują potrawy:  sałatkę warzywną, koreczki owocowe, desery i zdrowe napoje.

Na koniec oczywiście degustacja potraw, przygotowanych przez dzieci. :)

Dziękujemy Panu Mariuszowi Trojakowi za zorganizowanie "Lekcji zdrowia" w naszej szkole. W warsztatach wzięli udział uczniowie z klasy 2 a i 2 b.

Zajęcia miały charakter profilaktyczny, pozwoliły  na wyrabianie u dzieci świadomości i umiejętności dbania o własne zdrowie. 

Pogoda