I tak minął nam pierwszy rok w szkole...

My - uczniowie klasy I b przetrwaliśmy dzielnie cały rok szkolny jako pierwszoklasiści. Nie było łatwo zaakceptować nowe zasady i wymagania, ale się udało. Towarzyszyło nam dużo przeżyć i emocji… .

• Rok szkolny rozpoczęliśmy uroczystym ,,Pasowaniem na ucznia klasy I”.
  • Wzięliśmy udział w Międzyklasowym Konkursie ,,Unia Europejska z Klasą”, nasza klasa zrealizowała projekt; ,,Dzień Hiszpański”.
  • Dużym przeżyciem dla nas okazał się udział w akcji ,,Śniadanie daje moc”.
  • Do podjęcia nauki w szkole przygotowywaliśmy się w ramach programu edukacyjnego ,,Moje dziecko idzie do szkoły” , a do świadomego dbania o zdrowie, program ,,Nie pal przy mnie proszę” i ,,Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.
  • Na temat zasad bezpieczeństwa na terenie szkoły i nie tylko przygotowywał nas miś w programie edukacyjnym ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
  • Wzięliśmy udział w akcji charytatywnej ,,Góra grosza”, ,,I ty zostaniesz świętym Mikołajem”, ,,Zakręć się na pomaganie”, "Zbieramy makulaturę na studnię w Czadzie”.
  • Mieliśmy okazję spotkać się z dziadkiem naszej koleżanki - górnikiem.
  • Zaprezentowaliśmy program artystyczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia; naszej społeczności szkolnej, uczestnikom Sesji Rady Miejskiej oraz na XXII Przeglądzie Zespołów Szkolnych „Pójdźmy do Betlejem”.
  • Pani Anna Włoch pasowała nas na ,,Rycerzy Książki”
  • Przygotowaliśmy program ,,Dbamy o zdrowie” który obejrzały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Pruchniku, Uczniowie Szkoły Podstawowej ze Świebodnej i Szkoły Podstawowej nr 2 z Pruchnika.
  • Obejrzeliśmy program ,,Witaminki” przygotowany przez Dzienny Dom Seniora ,,Wigor” z Pruchnika.
  • Wzięliśmy udział w FESTIWALU FILMÓW DLA DZIECI ,,KINOLUB” i w wycieczce do Skansenu w Markowej.

Będziemy mile wspominać wspólnie spędzone chwile … .