Światowy dzień drzewa

„Drzewa są po prostu piękne, potrzebują tak niewiele, bo słońca, deszczu… a od nas szacunku” – takim cytatem zaczęliśmy w świetlicy szkolnej Światowy Dzień Drzewa, który obchodziliśmy 10 października 2017r. Na początku uczniowie podzielili się swoją wiedzą na temat drzew (podziału, jakie funkcję pełnią w środowisku, rodzajów, zmiany w wyglądzie w poszczególnych porach roku, budowy, warstwy lasu). Wiedza uczniów okazała się na wysokim poziomie. Bardzo ważna była również pogadanka na temat „Dlaczego należy dbać o drzewa?”. Później odgadywaliśmy z jakiego drzewa są liście przyniesione przez dzieci. Na końcu każdy indywidualnie wykonał pracę przestrzenną „Drzewo jesienią”. A najbardziej wytrwali zrobili duże drzewo z liśćmi na dużym arkuszu szarego papieru. Dzieci były bardzo zaangażowane. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości pozostaną im na długo.