ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

 KOTY, KOTECZKI, KICIUSIE - one również są przyjaciółmi człowieka i to dla nich został zorganizowany ten dzień. Obchodzony jest w Polsce 17 lutego każdego roku. W naszej świetlicy szkolnej świętowaliśmy ten dzień 19 lutego - w poniedziałek. „Dzień kota” to nie tylko oddanie „hołdu” naszym ulubieńcom ale także uwrażliwienie ludzi na bezdomne, głodujące zwierzęta. Dzieci ze świetlicy szkolnej oglądały prezentacje pt. „Rasy kotów” oraz „Koty domowe”. Odbyła się krótka pogadanka. Uczniowie poznali przesądy oraz powiedzonka związane z naszymi bohaterami. Uczestnicy pochwalili się, jakie znają bajki z kotami w rolach głównych, pooglądali bajkę pt. „Kot Prot”. Na zakończenie dzieci wykonały z papierowych talerzyków prace plastyczną pt. „Kot”. W czasie całego dnia towarzyszyły im piosenki o tematyce naszych ulubieńców. Mamy nadzieję, że za rok „Koty” również doczekają się swojego święta w naszej świetlicy.

MIAŁ, MIAŁ… :)