POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Reprezentacja chłopców naszej szkoły w składzie: Jarosz Daniel, Długosz Mateusz, Kozłowski Adrian, Kamiński Karol, Kowalczyk Konrad, Wysocki Adrian, Drapała Albert, Szkoła Jakub, Tuleja Michał i Flak Szymon, uczestniczyła w dniu 17.12.2019r. w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej. Drużyna wygrała wszystkie mecze i awansowała do dalszego etapu rozgrywek. Wyniki poszczególnych spotkań: SP 1 Pruchnik - SP Rozbórz Długi 7:3, SP 1 Pruchnik - SP Pawłosiów 11:2, SP 1 Pruchnik - SP Tuczempy 17:2, SP 1 Pruchnik - SP 2 Jarosław 7

Na meczu Superligi PGNiG Piłki Ręcznej Kobiet

Drużyna piłki ręcznej dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku wzięła udział w meczu Superligi PGNiG Piłki Ręcznej Kobiet pomiędzy Eurobud SPR JKS Jarosław i SPR Ruch Chorzów. Nasze dziewczęta brały udział w ceremonii przedstawiania drużyn. Wnosiły flagi klubowe i flagę PGNiG Superligi. Podczas meczu nasze zawodniczki gorąco dopingowały drużynę JKS ( z dobrym skutkiem). Po meczu był czas na gratulacje i wspólne zdjęcia. Dziękujemy Firmie SOLAR-CLAN za pomoc w organizacji wyjazdu. Słyszeliśmy o tym, że dziewczęta z SP 1 Pruchnik przyniosły szczęście drużynie JKS (zwycięstwo nad drużyną z Chorzowa). Otrzymaliśmy również zaproszenie na kolejne mecze.

O krok od Mistrzostw Polski !!!

Z bardzo dobrej strony pokazali się uczniowie SP 1 Pruchnik startujący w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Pustyni k. Dębicy. Naszą szkołę reprezentowały cztery sztafety (dwie dziewcząt i dwie chłopców). W kategorii ID dziewczęta i chłopcy zajęli VI miejsca ( w Finale startowało 12 drużyn w każdej kategorii). W IMS chłopcy zajęli bardzo dobre V miejsce ( do końca walczyli o medal - IX zmiana III miejsce). O krok od awansu do Finału Krajowego były dziewczęta z klas VII i VIII. Po emocjonującej walce o złoto zajęły drugie miejsce w Województwie Podkarpackim i zdobyły srebrne medale !!!

Drużyny w kat. Igrzysk Dzieci zdobyły dla szkoły 100 punktów do klasyfikacji wojewódzkiej. Drużyny w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej zainkasowały 150 punktów do klasyfikacji wojewódzkiej !!!

Do zawodów drużyny przygotowali: Marcin Szeliga i Waldemar Wańkowicz.

Sztafety z awansem

W dniu 16 października 2019 roku na obiektach Polonii Przemyśl odbyły się Rejonowe Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Powiat jarosławski reprezentowały cztery sztafety ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku. Zarówno dziewczęta starsze jak i młodsze nie dały szans innym drużynom i pewnie zwyciężyły w swoich kategoriach. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy zajmując w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej drugie miejsca.

Wszystkie cztery sztafety zdobyły awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 22.10.2019.r. w Pustyni koło Dębicy.

Sztafety 10 x 800 m

Bardzo udane zawody odnotowali nasi uczniowie podczas rozgrywanych w Radymnie w dniu 8.10.2019.r. Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej sztafety dziewcząt i chłopców zajęły pierwsze miejsca. W Igrzyskach Dzieci zwyciężyły dziewczęta a chłopcy zajęli drugie miejsce. Wszystkie drużyny uzyskały awans do zawodów rejonowych.

Drużyny wystąpiły w składach:

Dziewczęta kl. VII-VIII: Tina Skiba, Julia Malec, Nikola Wojdyło, Amelia Madejowska, Maja Malawska, Zuzanna Głąb, Aleksandra Kubas, Martyna Malawska, Martyna Stec, Karolina Malawska, Julia Wańkowicz, Patrycja Kowalczyk, Magdalena Demska.

Chłopcy kl. VII-VIII: Karol Stańko, Łukasz Zięba, Łukasz Wywrot, Hubert Kiwacki, Robert Olejarz, Wiktor Szul, Miłosz Olejarz, Dawid Dobosz, Kacper Szabarkiewicz, Jakub Kwaśniak, Kamil Zięba.

Dziewczęta kl. VI i młodsze: Zając Weronika, Amelia Jarosz, Oliwia Malec, Sabina Zając, Milena Kwaterczak, Martyna Konieczny, Julia Madejowska, Wanessa Bielka, Dominika Wywrót, Wiktoria Mazur, Zuzanna Sieńko, Aurelia Modras, Zuzanna Wywrot

Chłopcy kl. VI i młodsi: Gracjan Piróg, Kacper Szkoła, Karol Jarosz, Albert Drapała, Błażej Olejarz, Daniel Bury, Patryk Guźda, Marcin Jarosz, Marcin Jamrozik, Daniel Jarosz, Adrian Bogonos, Szymon Flak.