• DAWNO, DAWNO TEMU... SPEKTAKL PT. ,,KRÓLEWNA O ZŁOTYM SERCU"

• 23.04.2023 14:41
          • 21 kwietnia 2023 r. do uczniów klas I - III naszej szkoły przyjechał  Teatr Kokon  z Krakowa. To teatr objazdowy dwojga aktorów w osobie Pani Klaudii Kokockiej-Kierczak  i Bartosza Kierczaka, który w swoim repertuarze posiada autorskie interaktywne spektakle angażujące publiczność. Aktorzy teatru Kokon wystawili przedstawienie pt. ,,Królewna o złotym sercu". Spektakl zaczął się punktualnie o godz. 8.00 w nietypowy sposób od przypomnienia przez aktorów zasad obowiązujących w teatrze. Następnie  rozpoczęła się opowieść  o królestwie, gdzie wszyscy mieszkańcy byli do siebie podobni, a na świat przyszła Królewna, która wyglądała inaczej... Jedyną cechą, która różniła Królewnę od pozostałych mieszkańców królestwa  były włosy w nietypowym dla innych kolorze. W przedstawieniu cecha ta została przejaskrawiona, aby podkreślić jak błahe potrafią być powody, dla których ktoś zostaje odrzucony przez grupę. Bajka podkreślała wartość tolerancji i nauczyła dzieci otwartości na drugiego człowieka. Przeżywając przygody razem z Królewną i innymi bohaterami, dzieci mogły zobaczyć, jak niesprawiedliwe bywa ocenianie ludzi w oparciu tylko o to, jak wyglądają. Podczas wspólnej zabawy, obfitującej w wesołe sceny oraz elementy interakcji, młodzi widzowie mogli dostrzec, że chociaż na cechy wyglądu możemy nie mieć wpływu, to sami jesteśmy kreatorami własnych zachowań i tylko od nas zależy, czy jesteśmy osobami o  ,,złotym sercu". Spektakl był urozmaicony muzyką i piosenkami w wykonaniu aktorów oraz zmianą scenografii, co przyczyniło się do podniesienia dynamiki spektaklu i poszerzenia miejsca akcji. Spektakl bardzo podobał się młodej publiczności, na pewno zapadł w pamięci i skłonił do refleksji.