• "Dzieci Uczą Rodziców” - podsumowanie II edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej 2020/2021

• 17.10.2021 17:40
          • Klasy I-III w ramach akcji zrealizowały pięć lekcji edukacyjnych: Młody Patriota, Magiczny Czas, Wirtualny Świat, Zdrowa Ziemia, Bezpieczne Lato.

Celem akcji było wsparcie procesu edukacji najmłodszych, poprzez  zwiększenie świadomości
            o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji.

Dzieci są bardzo ciekawe świata, zadają mnóstwo ważnych i potrzebnych pytań, dlatego też tematyka zajęć była bardzo szeroka. Lekcje dotyczyły bezpieczeństwa, ekologii, kultury
            i historii. Uczniowie
            poznali drogę Polski do niepodległości oraz symbole narodowe. Jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem.  Dowiedziały się, że sport to zdrowie oraz jak bezpiecznie ćwiczyć. Nauczyły się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z Internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Podczas zajęć zostały wykorzystane pomoce dydaktyczne przygotowane na potrzeby drugiej edycji: scenariusze lekcji, prezentacje multimedialne  i zadania do wykonania przez dzieci.

Po zrealizowanych lekcjach szkoła i klasy otrzymały podziękowania i dyplomy. Na zakończenie, po wypełnieniu ankiety podsumowującej drugą edycję, szkoła i nauczyciele otrzymali Certyfikaty potwierdzające udział w II edycji akcji.

Koordynator akcji: Alina Szykuła

Dzieci_Ucza_Rodzicow_2020-2021_Certyfikat_Placowka.pdf