• Laboratoria Przyszłości w SP nr 1 w Pruchniku

• W roku szkolnym 2022/2023 rozpoczęliśmy realizację Projektu Laboratoria Przyszłości. Celem projektu jest nowoczesna szkoła, która wspiera uczniów w rozwijaniu kluczowych kompetencji z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka), jak również umiejętności technicznych i kreatywności. Zwiększenie dostępu do sprzętu
        i materiałów edukacyjnych z zakresu informatyki i nowych technologii oznacza również uatrakcyjnienie i poprawienie jakości procesu edukacyjnego na zajęciach lekcyjnych
        i pozalekcyjnych.

W ramach projektu otrzymaliśmy wyposażenie pracowni robotyki w wiele nowoczesnych sprzętów. Są to:

• Drukarka 3D Banach School 2,
        • Stacja lutownicza  z gorącym powietrzem Yihua,
        • Kamera cyfrowa Panasonic HC-V180EP=K czarna,
        • Mikroport SyncoG1 A1 bezprzewodowy system mikrofonowy 2,4 GHz,
        • Zestaw mikrofonów bezprzewodowych ULM202USB Behriger,
        • Gimbal DJI OM 4,
        • Aparat CANON EOS 2000D + obiektyw EF-S 18-55 cm,
        • Mosty i konstrukcje Knex,
        • Klocki konstrukcyjne KNEX. Zestaw szkolny,
        • Okulary ClassVR Premium VRP4 - wirtualne laboratorium przedmiotowe,
        • Aplikacja Corinth – Geometria, Biologia Roślin, Biologia Człowieka,
        • Kolumna mobilna Ibiza PORT8VHF-BT,
        • Lupa z podświetleniem LED 65 mmm,
        • Długopis Banach 3D,
        • Zestaw nagłośnieniowy aktywny Novox N1000 800W RMS,
        • Słuchawki z mikrofonem,
        • Skaner 3D Shining 3D EinScan-SE,
        • Laptop multimedialny 2,
        • Biblioteka modeli 3D i robotów online - plan ROboCamp licencja roczna 3-stanowiskowa,
        • LEGO SPIKE Essential- zestaw #45345,
        • LEGO SPIKE Prime - zestaw #45678,
        • Mata edukacyjna do robotów RoboCamp.

Rozpoczęliśmy już zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO SPIKE Essential i Prime.

• DRUKUJEMY, WYKORZYSTUJĄC DŁUGOPISY I DRUKARKI 3D

• 10.02.2023 07:30
        • W naszej szkole uczniowie rozwijają swoje pasje i zainteresowania wykorzystując w swojej pracy klocki ,,LEGO Education”, długopisy 3D oraz drukarki 3D.
                     Dzięki zastosowaniu zestawów konstrukcyjnych uczniowie poznają tajniki  robotyki. Pracując w dwójkach lub w grupach, budują z klocków LEGO modele według instrukcji lub wcielają w życie własne pomysły.
          Praca z długopisami 3D wspomaga aktywność motoryczną  uczniów – odgrywa ogromną rolę w ćwiczeniu sprawności ręki, rozwija umiejętność chwytu pisarskiego, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców, a także koordynacji tych czynności przy pomocy wzroku.
          Druk 3D to proces wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu.
          Okazuje się, że nauka może być świetną i inspirującą zabawą.