Strona główna
Podsumowanie Gminnego Konkursu Multimedialnego pt. „Ks. Włodzimierz Szembek – Świadek wiary w drodze na ołtarze”
24 czerwca odbyło się ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Multimedialnego pt. „Ks. Włodzimierz Szembek – Świadek wiary w drodze na ołtarze”. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, zaangażowaniem oraz kreatywnością w przygotowaniu prac konkursowych. Wszystkie nadesłane prezentacje zasłużyły na wyróżnienie. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
Wycieczka do Ogniska Baletowego w Jarosławiu
W dniu 24.06.2026r. uczniowie klasy 5 a wzięli udział w wycieczce do Ogniska Baletowego w Jarosławiu. Wyjazd miał charakter edukacyjno ‑ kulturalny. Celem wycieczki było rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zainteresowania sztuką tańca, integracja klasy poprzez wspólne uczestnictwo w wydarzeniu kulturalnym oraz obejrzenie występu koleżanki z klasy, doskonalenie umiejętności poruszania się w przestrzeni publicznej, w tym przejścia grupowego i korzystania z komunikacji zbiorowej oraz kształtowanie umiejętności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wycieczki.
Finał 3. edycji Konkursu im. Włodzimierza Dzieduszyckiego
22 czerwca – w dniu urodzin Włodzimierza Dzieduszyckiego – odbył się w Zarzeczu finał Konkursu historyczno-przyrodniczego im. Włodzimierza Dzieduszyckiego. Z radością informujemy, że w gronie nagrodzonych znalazły się również uczennice naszej szkoły, które zdobyły wyróżnienie: Aleksandra Szkoła z kl. 6 b, Pola Mikłasz z kl. 5 b i Weronika Kielar z kl. 7 b. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej pt. Barwy natury – dzikie kwiaty z łąk i lasów. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się starannością wykonania, pomysłowością i wrażliwością na piękno otaczającego świata. Jesteśmy dumni z naszych uczennic.
DNI OTWARTE W ŚDS - PRUCHNIK
Uczniowie klas 1 b, 1 c, 2 a i 3 b wraz z opiekunami uczestniczyli w wizycie w Środowiskowym Domu Samopomocy im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Pruchniku. Celem spotkania było poznanie działalności placówki, integracja oraz rozwijanie empatii, tolerancji i wrażliwości społecznej.
Podczas pobytu dzieci zwiedziły pracownie i pomieszczenia placówki oraz obejrzały wykonane przez jej uczestników ozdoby i przedmioty dekoracyjne. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach artystycznych, podczas których malowali gipsowe motyle, serca i dzwonki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia rękodzielnicze z wykorzystaniem włóczki i drewnianych elementów.
Spotkanie ze strażakami i ratownikiem medycznym
Uczniowie klas 2 a i 1 b uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej nr 3 w Pruchniku oraz ratownikiem medycznym.
Strażacy przybliżyli dzieciom specyfikę swojej odpowiedzialnej i wymagającej pracy. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wozy strażackie, poznać ich wyposażenie oraz dowiedzieć się, jak wygląda akcja ratowniczo-gaśnicza. Nie zabrakło również emocji sportowych – strażacy przygotowali dla dzieci ciekawe zawody i konkurencje.
„Kreatywni na matematyce – na co dzień i od święta” II edycja – klasa 3 b
Uczniowie klasy 3 b Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Bronisława Markiewicza w Pruchniku uczestniczyli w II edycji projektu „Kreatywni na matematyce – na co dzień i od święta”. Zadania realizowano zgodnie z harmonogramem, a zdjęcia i krótkie relacje publikowały Monika Urban i Kamila Michalska.
Projekt pokazał dzieciom, że matematyka może być ciekawa, radosna i obecna w codziennym życiu. Uczniowie uczyli się poprzez zabawę, kodowanie, origami, łamigłówki, działania praktyczne i prace plastyczne.
Kontakt
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ks. Bronisława Markiewicza w Pruchniku,
ul. Ks. Br. Markiewicza 22tel. 16 628 80 59
email: sppruchnik@gminapruchnik.pl
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych