Strona główna
UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO
8:00 godz. - MSZA ŚW. W KOŚCIELE PARAFIALNYM;
9:00 godz. - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W HALI SPORTOWEJ (KLASY IV - VIII);
ROZDANIE ŚWIADECTW UCZNIOM KLAS I - III PRZEZ WYCHOWAWCÓW W KLASACH.
Uczcziliśmy pamięć Gen. Marka Papały
W 28. rocznicę śmierci gen. Marka Papały, Komendanta Głównego Policji w latach 1997–1998, uczczono pamięć pochodzącego z Pruchnika wybitnego policjanta.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: siostra gen. Marka Papały – pani Krystyna Bogdanowicz wraz z synem, podinsp. Piotr Woszczak – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu, Stanisław Kłopot - Burmistrz Pruchnika, podinsp. Janusz Szkoła – Komendant Komisariatu Policji w Pruchniku, podkom. Stanisław Korytko – Kierownik Komisariatu Policji w Pruchniku, funkcjonariusze pełniący wartę honorową z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu oraz pan Krzysztof Łuc - Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, Halina Stańko, Anna Stawarska i Marta Szostak, reprezentujące Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej, pani Magdalena Długosz - Dyrektor naszej szkoły wraz z nauczycielami i uczniami z kl. 5 a.
Wycieczka do Jasła i Korczyny
Uczniowie klas: 2 a, 3 b, 2 c oraz 1 a uczestniczyli w niezwykle ciekawej wycieczce do Jasła i Korczyny.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Generatorze Nauki GEN w Jaśle. Dzieci zwiedzały interaktywną ekspozycję, która pozwoliła im odkrywać fascynujący świat nauki poprzez doświadczenia i eksperymenty. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach z kodowania z wykorzystaniem klocków LEGO, rozwijając swoje umiejętności logicznego myślenia, współpracy oraz kreatywności.
Podsumowanie Gminnego Konkursu Multimedialnego pt. „Ks. Włodzimierz Szembek – Świadek wiary w drodze na ołtarze”
24 czerwca odbyło się ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Multimedialnego pt. „Ks. Włodzimierz Szembek – Świadek wiary w drodze na ołtarze”. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, zaangażowaniem oraz kreatywnością w przygotowaniu prac konkursowych. Wszystkie nadesłane prezentacje zasłużyły na wyróżnienie. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
Wycieczka do Ogniska Baletowego w Jarosławiu
W dniu 24.06.2026r. uczniowie klasy 5 a wzięli udział w wycieczce do Ogniska Baletowego w Jarosławiu. Wyjazd miał charakter edukacyjno ‑ kulturalny. Celem wycieczki było rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zainteresowania sztuką tańca, integracja klasy poprzez wspólne uczestnictwo w wydarzeniu kulturalnym oraz obejrzenie występu koleżanki z klasy, doskonalenie umiejętności poruszania się w przestrzeni publicznej, w tym przejścia grupowego i korzystania z komunikacji zbiorowej oraz kształtowanie umiejętności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wycieczki.
Kontakt
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ks. Bronisława Markiewicza w Pruchniku,
ul. Ks. Br. Markiewicza 22tel. 16 628 80 59
email: sppruchnik@gminapruchnik.pl
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych