• BEZPIECZNE WAKACJE 2022
      • BEZPIECZNE WAKACJE 2022

      • 05.07.2022 14:50
      • Za nami już ostatnia 10 lekcja w roku szkolnym 2021/2022 w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców".
        
       • Uczniowie klas I-III obejrzeli prezentację na temat  najważniejszych zasad bezpieczeństwa związanych z wakacyjnym odpoczynkiem:
       -  zasady bezpieczeństwa nad wodą,
       - bezpieczne podróżowanie po górach,
       - bezpieczne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w lesie i w domu.
       • Do wykonania podczas zajęć były trzy zadania i dwa do wykonania w domu (jedno na karcie pracy numer jeden i jedno tradycyjnie na prezentacji).


       Drogie Dzieci, drodzy Rodzice!
            Życzymy wspaniałych, pogodnych, roześmianych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
       Lekcja_10_-_Bezpieczne_wakacje_(prezentacja_multimedialna).pdf
        
      • więcej
      • Klasa 1 A zrealizowała III Moduł ,,Na ratunek”
      • Klasa 1 A zrealizowała III Moduł ,,Na ratunek”

      • 19.06.2022 21:00
      • kończąc działania w III edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego czytelnictwo w klasach I-III ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY.

                 Podczas realizacji modułu III dzieci zapoznały się z bardzo ciekawą i ujmującą lekturą ,,Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego. Książka opowiada niesamowitą historię niedźwiedzia o imieniu Wojtek, który w czasie II wojny światowej towarzyszył żołnierzom 2. Korpusu Armii Polskiej. Na podstawie książki uzupełniały strony lekturników, w którym zilustrowały przygody głównego bohatera.  Rysowały pastelami niedźwiadka i jego przygody. Zilustrowały jego sylwetkę
       w edytorze grafiki Paint. Wykonały maski misia. Układały tematycznie puzzle online. Obejrzały filmy: ,,Kapral Wojtek – niedźwiedź z polskiej armii” i ,,Wojtek Berr”. 

            Wybrały wspólnie zawód obronny ,,Żołnierz”. W poszukiwaniu wiadomości
       o wybranej postaci zwiedziły wirtualne Miasto Zawodów, w którym odpowiedziały sobie na nurtujące pytania:   cechy postaci?, co robi?, jaką jest osobą?

             Na podstawie zdobytych wiadomości na temat cech poszukiwanej osoby, stworzyły na kartach pracy jej rysopis. Zadaniem, które sprawiło wiele przyjemności dzieciom był piknik czytelniczy na placu przy szkole, podczas którego „przy słoneczku, pod chmurką pierwszoklasiści czytali wybrane fragmenty lekturki”.
                 Na zakończenie sprawdziły swoją wiedzę na temat lektury dzięki ciekawym zadaniom online oraz  wypełniały karty samooceny w swoich lekturnikach.

              Uczestnictwo w tym projekcie rozwinęło wśród uczniów aktywność czytelniczą
        i rozbudziło ich ciekawość literacką. Była to dla nich interesująca forma omawiania lektur szkolnych, ciekawa przygoda i świetna zabawa.

       Modul_III_-Na_ratunek_-klasa_1_A.pptx
        
      • więcej
      • Lekcja 9 ,,Park Jurajski”
      • Lekcja 9 ,,Park Jurajski”

      • 15.06.2022 20:44
      • Kolejna lekcja i kolejna edukacyjna przygoda. Podczas 9 lekcji uczniowie klas I-III wspólnie wyruszyli w podróż do Parku Jurajskiego,🦖 by nieco bliżej poznać zwierzęta, które królowały na Ziemi przez ponad 150 milionów lat.

       Lekcja Park Jurajski to:
       🦕 niezwykła podróż do czasów, gdy na Ziemi panowały majestatyczne zwierzęta - dinozaury
       🦕 licząca ponad 30 slajdów kolorowa prezentacja multimedialna
       🦕 pięć zadań do wykonania (4 podczas zajęć i jedno do wykonania w domu, które zostało ukryte na prezentacji)

            Era dinozaurów fascynuje ludzi w każdym wieku, ale dzieci uwielbiają dinozaury, wkładając w to uwielbienie całą swoją energię.  Zainteresowanie dzieci dinozaurami ma również związek z nagłym i tajemniczym wyginięciem tych stworzeń. Stawia to dinozaury na równi z mitycznymi stworzeniami.
       Dinozaury mają swoją własną rolę w dziecięcej wyobraźni.
       Lekcja_9_-_Park_Jurajski_(prezentacja_multimedialna).pdf
       Park_Jurajsji_-klasa_1_A_-prezentacja.pptx
       Szkola-_Dzieci_Ucza_Rodzicow_2021-2022_Park_Jurajski.pdf

        
      • więcej
      • Realizacja działań w zakresie Programu Edukacyjnego „Moje dziecko idzie do szkoły”
      • Realizacja działań w zakresie Programu Edukacyjnego „Moje dziecko idzie do szkoły”

      • 19.06.2022 20:57
      • W bieżącym roku szkolnym 2021/2022 w klasach 1 a, b został zrealizowany program Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu pt.  „Moje dziecko idzie do szkoły”.
       Celem programu było podniesienie poziomu wiedzy rodziców i dzieci na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia, ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych, bezpieczeństwa oraz ich przekonanie o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych zarówno w domu, jak i w środowisku szkolnym.
       Realizacja obejmowała takie zagadnienia jak: 
       - higiena pracy w szkole i w domu;
       - bezpieczne korzystanie z telefonów bezprzewodowych;
       - racjonalne żywienie, higiena przygotowywania i spożywanie posiłków;
       - profilaktyka chorób zakaźnych.
       W ramach realizacji programu zrealizowano wiele akcji oraz zajęć.
       1. Przeprowadzenie diagnozy  i terapii zaburzeń mowy; zajęcia logopedyczne.
       2. Zdrowa żywność – pogadanki, prezentacje, filmy edukacyjne, rytuał klasowy: wspólne śniadania;
       3. Program dla Szkół - jemy owoce, warzywa i nabiał, robimy i jemy zdrowe kanapki, sałatki, kącik zasad zdrowego żywienia, Dzień Zdrowego Żywienia.
       4. Zdrowy tryb życia, sport to zdrowie, zapobieganie otyłości – pogadanki i zajęcia praktyczne z klasą, zajęcia z higienistką szkolną.
       5. Zdrowe zęby – pogadanki, profilaktyka stomatologiczna – fluoryzacja i wizyty kontrolne u dentysty.
       6. Zdrowe oczy – zajęcia profilaktyczne z higienistką szkolną.
       7. Jesteśmy w szkole – zwrócenie uwagi na właściwą pozycję siedzącą, prawidłową postawę ciała, ciężar i prawidłowe noszenie tornistra, zdrowotny bilans szkolny.
       8. Bezpiecznie w domu, w szkole – zajęcia, pogadanki, filmy, spotkanie z ratownikiem medycznym.
       9. Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły;  pogadanki, prezentacje multimedialne, filmy, zajęcia praktyczne, ,,Klub Bezpiecznego Puchatka” i ogólnopolski test bezpieczeństwa.
       10. Bezpiecznie w sieci – Dzień Bezpiecznego Internetu, filmy, prezentacje multimedialne, Sieciaki.pl
       11. Oddychamy czystym powietrzem - bierne palenie – film, prezentacja, zajęcia
       i pogadanki z higienistką szkolną.

       12. Pedagogizacja rodziców na spotkaniach klasowych – pogadanki, poznanie ulotek przekazanych do programu, prezentacje multimedialne.

              Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Wykazywali duże zainteresowanie tematami związanymi ze zdrowiem, prawidłowym funkcjonowaniem organizmu oraz bezpieczeństwem, uzupełniali zadania, układali rymowanki, wyciągali właściwe wnioski.  Materiały pomocnicze przekazane do realizacji programu były w pełni wykorzystane zarówno przez dzieci, jak i przez rodziców.
       Program spełnił oczekiwania realizatorów. Treści programu dostosowane były do wieku uczniów, ściśle powiązane z podstawą programową w klasie pierwszej. Poprzez realizację programu jego uczestnicy zostali wyposażeni w  niezbędną wiedzę. Tematyka uwrażliwiła uczniów i rodziców na wiele czynników mających wpływ na  życie i zdrowie.
       Realizacja pozytywnie wpłynęła na rozwój uczniów.
       Prezentacja_-_Moje_dziecko_idzie_do_szkoly.pptx
      • więcej