• WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA - UDZIAŁ W ZAJĘCIACH W SALI EDUKACYJNEJ ,,OGNIK"

• 12.05.2023 07:15
          • Maj to wyjątkowy miesiąc w  kalendarzu -  z wielu powodów. Pełnia wiosny i przyroda, która budzi się do życia. Słońce, kwitnące drzewa, coraz cieplejsze i dłuższe dni dodają nam energii i chęci do działania  – to idealny czas na podróże: te małe i duże. Z tego też powodu, uczniowie klasy I B naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Łańcuta.
            11 maja 2023 roku odwiedziliśmy  Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Punktualnie o godzinie 8:00 wyruszyliśmy autobusem ze śpiewem na ustach. Od godz.  9:00 do 11:00 dzieci uczestniczyły w zajęciach w sali edukacyjnej ,,Ognik" . Zajęcia prowadzone były przez zawodowych strażaków w sposób interesujący i bardzo ciekawy. Prowadzone były bezpośrednie działania praktyczne podnoszące wiedzę i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia. Przybliżone zostały aspekty służby strażaka, sygnalizowano jak bezpiecznie mieszkać, ale również pokazywano jak pomóc rodzicom i opiekunom w przypadku powstałego zagrożenia, jak powiadomić służby ratownicze i jak udzielić pierwszej pomocy.  Następnie zaprezentowano wozy strażackie i ich wyposażenie. Pojechaliśmy również do  Muzeum – Zamek w Łańcucie, gdzie zwiedzaliśmy Wozownię. Wszyscy byli zachwyceni opowieściami przewodnika, z radością poznawali tajniki historii regionalnej. W zachwyt wprawił nas spacer po Parku Zamkowym. Była to wspaniała lekcja w plenerze.  To interesująca ścieżka edukacyjna, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości i doświadczenia będą przydatne dla dzieci w codziennym życiu i zostaną zastosowane w sytuacjach zagrożenia. O godz. 13:00 wracających wycieczkowiczów witali rodzice.