• Klasa 1 A zrealizowała III Moduł  ,,Na ratunek”
          • Klasa 1 A zrealizowała III Moduł ,,Na ratunek”

• 19.06.2022 21:00
          • kończąc działania w III edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego czytelnictwo w klasach I-III ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY.

Podczas realizacji modułu III dzieci zapoznały się z bardzo ciekawą i ujmującą lekturą ,,Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego. Książka opowiada niesamowitą historię niedźwiedzia o imieniu Wojtek, który w czasie II wojny światowej towarzyszył żołnierzom 2. Korpusu Armii Polskiej. Na podstawie książki uzupełniały strony lekturników, w którym zilustrowały przygody głównego bohatera.  Rysowały pastelami niedźwiadka i jego przygody. Zilustrowały jego sylwetkę
            w edytorze grafiki Paint. Wykonały maski misia. Układały tematycznie puzzle online. Obejrzały filmy: ,,Kapral Wojtek – niedźwiedź z polskiej armii” i ,,Wojtek Berr”.

Wybrały wspólnie zawód obronny ,,Żołnierz”. W poszukiwaniu wiadomości
            o wybranej postaci zwiedziły wirtualne Miasto Zawodów, w którym odpowiedziały sobie na nurtujące pytania:   cechy postaci?, co robi?, jaką jest osobą?

Na podstawie zdobytych wiadomości na temat cech poszukiwanej osoby, stworzyły na kartach pracy jej rysopis. Zadaniem, które sprawiło wiele przyjemności dzieciom był piknik czytelniczy na placu przy szkole, podczas którego „przy słoneczku, pod chmurką pierwszoklasiści czytali wybrane fragmenty lekturki”.
                      Na zakończenie sprawdziły swoją wiedzę na temat lektury dzięki ciekawym zadaniom online oraz  wypełniały karty samooceny w swoich lekturnikach.

Uczestnictwo w tym projekcie rozwinęło wśród uczniów aktywność czytelniczą
             i rozbudziło ich ciekawość literacką. Była to dla nich interesująca forma omawiania lektur szkolnych, ciekawa przygoda i świetna zabawa.

Modul_III_-Na_ratunek_-klasa_1_A.pptx