• Ogniska klasowe – kl. 3 a i 3 c

• 13.10.2024 14:28
            • Dobry humor, udana atmosfera, a przede wszystkim roznoszący się zapach smażonych kiełbasek to nic innego jak ognisko klasowe. Dzięki sprzyjającej pogodzie uczniowie klasy 3 a i 3 c  postanowili się bardziej zintegrować. Było pieczenie kiełbasek, pianek, wspólne śpiewanie oraz  gry i zabawy na boisku i placu szkolnym przy Szkole Filialnej w Pruchniku. Wspólnie spędziliśmy milo czas, przy okazji dowiadując się czegoś nowego o sobie. Ogniska klasowe służą jak najbardziej integracji, choćby po to by oderwać się od spraw rzeczywistych i porozmawiać na „luźne tematy”.
              Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu ogniska.

• „Trzy życzenia” w teatralnym wydaniu.

• 01.10.2024 10:26
            • 30 września 2024 roku po raz kolejny uczniów klas I – III naszej szkoły odwiedził Teatr Kokon z Krakowa ze spektaklem „Trzy życzenia”. To fascynujące przedstawienie opowiadało o księżniczce Łucji, która zawsze dostaje wszystko, czego zapragnie. Poddanym coraz trudniej jest znosić jej ciągłe kaprysy i żądania. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy dziewczyna wpada na pomysł uczynienia przytulanki z prawdziwego leśnego niedźwiedzia…
              Dzięki publiczności, księżniczka Łucja miała szansę zauważyć, że swoim postępowaniem krzywdziła innych i spróbować się zmienić. Przybliżanie wartości w formie teatralnej to zawsze dobry pomysł. Widzowie byli bardzo zainteresowani i zaangażowani.

• Ognisko integracyjne – wizyta w Hodowli koni sokólskich

• 29.09.2024 14:07
            • Nowy rok szkolny, a więc oprócz obowiązków, również czas odpoczynku i powakacyjnej integracji. Klasa III B odwiedziła Hodowlę koni sokólskich w Pruchniku. Dzięki gościnności gospodarza – Pana Pawła  uczniowie mogli napawać się piękną, jesienną pogodą i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat zwierząt.
              Zabawy na świeżym powietrzu, obserwowanie koni i królików, degustacja wspaniałych przysmaków – kiełbasy z ogniska, swojskiego chleba na zawsze zapiszą się w pamięci uczestników. Cóż więcej pisać? Zapraszamy do galerii fotografii.
            • Nocowanie w szkole

• 05.09.2024 19:17
            • Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, uczniowie klasy II a pod opieką nauczycieli wybrali się pieszo do Szkoły Filialnej w Pruchniku Górnym, aby spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, połączony z „nocowaniem w szkole”. Dla niektórym uczniów była to pierwsza noc poza domem. Na miejscu czekała nas niespodzianka w postaci kiełbasek z ogniska, napoje i słodycze. Ognisko było wspaniałą okazją do wspólnych rozmów, spędzenia czasu w grupie klasowej. Następnie przyszedł czas na zabawy na placu zabaw oraz na boisku szkolnym. Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach. Po przygotowaniu miejsca do spania, odbyły się różnorodne gry i zabawy integracyjne, które miały na celu zintegrowanie uczestników biwaku. Wieczorem odbył się seans filmowym, na którym nie zabrakło popcornu. Noc minęła spokojnie, choć niektórzy mieli trudności z zaśnięciem w nowym dla nich miejscu. Następnego dnia po wspólnym śniadaniu uczniowie zostali odebrani przez rodziców. Był to wspaniały czas spędzony w gronie kolegów i koleżanek, który na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów.
            • Rady na wakacje – spotkanie z pielęgniarką

• 12.06.2024 07:44
            • W związku ze zbliżającymi się wakacjami  dnia 10 czerwca  2024 roku uczniowie klasy II b wzięli udział w spotkaniu z pielęgniarką  Panią Esterą Kiwacką. Celem spotkania było omówienie rodzajów ran, ich prawidłowej dezynfekcji oraz jałowe zabezpieczenie: przylepce, jałowe gaziki, bandaże. Dzieci miały możliwość brać udział w ćwiczeniach praktycznych wykorzystując wymienione powyżej materiały opatrunkowe. Pielęgniarka zaprezentowała również technikę bandażowania palca, dłoni, łokcia, co wzbudziło wśród dzieci ogromne zainteresowanie. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci uważnie słuchały i zadawały pytania. Zdobyły wiele ciekawych informacji i umiejętności, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy Pani Esterze za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.