• Uczniowie klasy 1 A zakończyli realizację modułu I ,,Podróże małe i duże”

• 21.12.2021 09:25
          • III edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa
            w klasach I-III ,,
            CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY.

Zrealizowali wszystkie zadania modułu. Wysłuchali opowiadanie o małej Chmurce Tosi. Wspólnie przeczytali lekturę ,,Pilot i Ja” Adama Bahdaja, o przygodach chłopca o imieniu Waluś, którego największym marzeniem jest latanie. Bardzo chciał posiadać samolot, dlatego często go rysował na kartce. Jeden z rysunków chłopca przedstawiał pilota w wąsami. Ku zaskoczeniu dziecka pilot w pewnym momencie ożył i obiecał zabrać Walusia dokąd tyko zechce….

Uzupełnili pierwsze strony lekturników, w których zilustrowali bohaterów lektury
            i ich przygody. Wykonali kolorowe tematyczne zakładki do książki oraz samoloty techniką orgiami. Rysowali samoloty w edytorze grafiki Paint. Sami wcielili się w postać pilota i odpowiadali na zadawane pytania. Zwiedzili wirtualne Miasto Zawodów. Obejrzeli prezentację multimedialną ,,Nauka zawodów”. Uczyli się piosenki ,,Jestem pilotem”. Układali online puzzle z ilustracjami samolotów. Na zakończenie,
            udokumentowali wszystkie działania w lekturnikach, kończąc tym samym moduł I projektu.

Był to dla dzieci pracowity i emocjonujący czas. Teraz chwilę odpoczynku i wracamyw styczniu już do modułu  II.

PODROZE_MALE_I_DUZE_-I_MODUL.pptx