• Klasy 1 A zakończyła pracę nad  II Modułem projektu ,,Naukowy zawrót głowy”
          • Klasy 1 A zakończyła pracę nad II Modułem projektu ,,Naukowy zawrót głowy”

• 20.04.2022 18:54
          • III edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa
            w klasach I-III  ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY.

Podczas jego realizacji dzieci zapoznały się z bardzo znaną wielu pokoleniom książką Marii Kownackiej pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Zakochały się w Plastusiu, przeżywały razem z nim przygody i wykonywały ciekawe zadania. Uzupełniały strony lekturników, w którym zilustrowały bohaterów i ich przygody.  Wykonały wspólnie  plakat oraz maskotki Plastusia
            z materiału i na szydełku.  Rysowały Plastusia i jego przyjaciół oraz postać nauczyciela
            w edytorze grafiki Paint.  Układały puzzle online z Plasusiem. Zwiedziły wirtualne Miasto Zawodów, którego tematem przewodnim był zawód ,,Nauczyciel”. Obejrzały filmy: ,,Dlaczego nazywam się Plastuś”, ,,Nasz dom”,  ,,O pamiętniku w czerwonym zeszyciku”, ,,Fiku , miku jestem w piórniku”, ,,O to jak to z Jolą było, ale dobrze się skończyło” i ,,Zawód nauczyciel - plusy i minusy”.  Przeprowadziły wywiad z wychowawcą – nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej.  Na zakończenie sprawdziły swoją wiedzę na temat lektury dzięki ciekawym zadaniom online oraz  wypełniały karty samooceny w swoich lekturnikach.

Po raz kolejny w innowacyjny sposób uczniowie omówili przeczytaną lekturę.

Pozdrawiamy wszystkich Czytusiów!

Modul_II_-_naukowy_zawrot_glowy-kl.1_A.pptx