• Wyjazd na przedstawienie teatralne klas 1 A i B

• 31.05.2022 20:40
          • W dniu 16 maja 2022 roku klasy 1 A i B wzięły udział w przedstawieniu teatralnym
            pt. „Lokomotywa” przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Przedstawienie odbyło się w MOK w Jarosławiu. Był to spektakl pełen humoru
            i zabawy. Zapraszał wszystkich na wspaniałą podróż po niezapomnianych wierszach Juliana Tuwima. Przewodnikiem w tej niezwykłej podróży był wyjątkowy konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrywał skarbnicę żartu, dobrego humoru i nauki.
            Po drodze spotkali Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia, zdenerwowanego do granic możliwości Hilarego, spokojnego staruszka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia, oraz całe mnóstwo ptaków „śpiewających” w radiu.

Dzięki przypomnianym wierszom dzieci poznały różnorodność otaczającego nas świata. Zobaczyły jak poeta potrafił celnie, chociaż łagodnie, drwić z niektórych stereotypów oraz ludzkich przywar. Robił to zawsze pobłażliwie i z życzliwością dla człowieka.

Poeta poprzez wiersze uczył zrozumienia, szacunku i sympatii do świata, nawet jeśli jest inny, niż go sobie wyobrażamy. Udział w spektaklu sprawił uczniom wiele radości.
            Barbara Rut – kierownik wycieczki