• "Najważniejszą rzeczą w edukacji człowieka jest prowadzić go do dobrego..."

• „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

• Dla uczniów, rodziców i nauczycieli

• Na tropach przygody...

Z okazji rozpoczęcia wakacji wybraliśmy się do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt. „Hachiko”.

Widowisko w barwny sposób zaprezentowało historię niezwykłej przyjaźni, która wydarzyła się prawie sto lat temu w dalekiej Japonii. Główny bohater to pies rasy akita o imieniu Hachiko, a jego historia to dowód na to, że zwierzęta obdarzają swoich właścicieli prawdziwą miłością i pozostają z nimi do ostatnich chwil życia.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

21 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Po Mszy Św. na placu szkolnym uczniowie, absolwenci, nauczyciele, pracownicy placówki, rodzice oraz goście udali się do hali sportowej. Dyrektor szkoły – Pani Magdalena Długosz powitała znamienitych gości, wśród których byli: Ks. Prałat Piotr Kandefer, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku – Pan Marcin Trędowicz, Skarbnik Gminy Pruchnik – Pani Renata Mikłasz, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Marta Szkoła oraz emerytowany Dyrektor naszej szkoły – Pani Janina Szczepanik. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło wręczenie świadectw ukończenia szkoły podstawowej tegorocznym absolwentom, odczytanie uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym zdobyli najwyższe wyniki edukacyjne i wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom. Niezwykle wzruszającym momentem było pożegnanie odchodzących na emeryturę pr

• JESTEŚMY DUMNI :)

Z przyjemnością i niekłamaną dumą informujemy, że nasze uczennice z klasy 7 a - Weronika Bogacz i Maria Fijałkowska brały udział w III etapie PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY.

Weronika uzyskała tytuł FINALISTKI. Do udziału w konkursie dziewczęta przygotowywała Pani Agnieszka Olejarz.

• Szkolny Test Ortograficzny – „STO na 100+”

Już po raz szósty - w celu popularyzacji zasad i wyjątków polskiej ortografii -został zorganizowany z okazji Dnia Języka Ojczystego Szkolny Test Ortograficzny „STO na 100+”. Tegoroczna edycja została przygotowana dla uczniów klas trzecich i czwartych, a tematem przewodnim były pojęcia i nazwy geograficzne oraz hasła patriotyczne. Konkurs przeprowadzono w formie dyktanda zestawu wybranych wyrazów o odpowiednim stopniu trudności.

• Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku,
        ul. Ks. Br. Markiewicza 22