• "Najważniejszą rzeczą w edukacji człowieka jest prowadzić go do dobrego..."

• „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

• Dla uczniów, rodziców i nauczycieli

• Światowy Dzień Zdrowia

W 2024 roku Światowy Dzień Zdrowia, przypadający 7 kwietnia opatrzony był hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Tegoroczny temat przypomina nam, że każdy człowiek ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji.

• ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT

ŚWIĘTA WIELKANOCNE to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno.

27 marca - środa to był ostatni dzień, w którym szliśmy do szkoły przed świętami. W tym dniu uczniowie uczestniczyli w trzecim dniu rekolekcji wielkopostnych, a naj

• "Krok przed metą"

W lutym nasi uczniowie brali udział w szkolnym etapie Powiatowego Konkursu "Krok przed metą". Dzisiaj otrzymaliśmy bardzo miłą wiadomość, że nasi piątoklasiści zakwalifikowali się do finału.

W konkursie humanistycznym naszą szkołę będą reprezentować: Emilia Brzuchacz i Karol Długosz z klasy 5 b oraz Berenika Mikłasz i Rafał Olejarz z klasy 5 c.

• NIEDZIELA PALMOWA

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odbył się w Gminie Pruchnik Przegląd Najładniejszych Palm Wielkanocnych. Naszą szkołę reprezentowała piękna, kolorowa palma wykonana przez uczniów i nauczycieli. W przygotowanie kwiatów i elementów dekoracyjnych włączyli także rodzice. Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i pomoc w pielęgnowaniu tej wielkanocnej tradycji.

• Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku,
        ul. Ks. Br. Markiewicza 22