• „…najważniejszą rzeczą w edukacji człowieka jest prowadzić go do dobrego…”

• “Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

• “Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

• “Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

• Dla uczniów, rodziców i nauczycieli

• Apel podsumowujący

23 czerwca odbył się uroczysty apel podsumowujący działalność wszystkich organizacji działających w szkole. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, SK Wolontariatu, UKS Jedynka, SK LOP, SK PCK, SK Caritas, Kółka Misyjnego oraz szkolnego chóru Sound Angels - zaprezentowali sprawozdania z działalności w bieżącym roku szkolnym. Uczniom szczególnie zaangażowanym w pracę poszczególnych organizacji wręczono dyplomy uznania. Imprezę uświetnił występ Oli Wójcik z klasy 7a, Weroniki Homik z klasy 7a i Zuzi Wywrot z klasy 8 a.

• Biwakowe szaleństwo w kl. III b

W dniach 14-15 czerwca klasa III b wybrała się na biwak na Wolę Węgierską. Przygotowania do tej wyprawy trwały ponad tydzień. I wreszcie nadszedł ten dzień. Wyprawę rozpoczęła zbiórka w szkole podczas, której wychowawczyni przedstawiła i omówiła regulamin oraz podała szczegółowy harmonogram biwaku i osób dyżurujących. Po odprawie udaliśmy się na miejsce biwakowania. Gdy dotarliśmy, z pomocą rodziców rozłożyliśmy namioty i przygotowaliśmy obozowisko. Wyznaczyliśmy miejsce zbiórki, teren do gier i zabaw oraz przestrzeń gastronomiczną. Po dokładnym zakwaterowaniu rozpoczęliśmy biwakowanie. Po cały m dniu wrażeń jedną z atrakcji było Kino pod gwiazdami i cieplutki popcorn. Zmęczeni, ale pełni dobrego humoru udaliśmy się do swoich namiotów. Noc przebiegła bardzo spokojnie, a rano obudziły nas przepiękne dźwięki otaczającego lasu. Dzień rozpoczęliśmy od porannej gimnastyki, zjedliśmy śniadanko

• Wycieczka w Bieszczady

21 czerwca uczniowie z klasy 8 a, b, c oraz z 4 a wyruszyli dwoma autokarami na wycieczkę. Najpierw zatrzymali się w Lesku. Tam w uroczej cukierni zajadali się słodkościami. Następnie, słuchając ciekawych i zabawnych opowieści panów przewodników, wyjechali w dalszą podróż, która wiodła małą i wielką pętlą Bieszczad. Po dotarciu do Balnicy wsiedli w Bieszczadzką Kolejkę Leśną i przejechali do Majdanu. Kolejny etap wycieczki to krótki spacer szlakiem turystycznym. Po pieszej wędrówce, nieco głodni pojechali na pyszne pierogi. Po posiłku udali się do Polańczyka, gdzie zaplanowany był rejs statkiem, zwiedzanie zapory, zakup pamiątek i powrót do domu. Do Pruchnika wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, zwłaszcza ósmoklasiści, którzy jeszcze mogli spędzić ostatnie chwile razem.

• Wycieczka do Sanoka i Arłamowa

W dniu 21 czerwca uczniowie z klasy 7a, 7c i 8 a uczestniczyli w wycieczce w Bieszczady.

Realizując program wycieczki, odbyliśmy podróż w przeszłość, zwiedzając Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Skansen ten wymieniany jest, wśród najbardziej znanych muzeów typu skansenowskiego w Europie.

Usytuowanie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich, wiernie oddaje typowe dla Podkarpacia naturalne ukształtowanie terenu i występującą na tym obszarze roślinność oraz charakterystyczna zabudowę.

• Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku,
        ul. Ks. Br. Markiewicza 22