Aktualności
WZLOT ANIOŁÓW
20.09.2024
Międzynarodowy Dzień Kropki
17.09.202416 września obchodziliśmy w naszej szkole po raz drugi Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie i nauczyciele włożyli stroje w kropki, groszki, grochy i kółka. Odbyły się zajęcia edukacyjne i artystyczne inspirowane tym świętem, a nawet degustacja ciasteczek z kropeczką w klasie 2b.
Dzień Kropki to pozytywny i kolorowy początek pochmurnego tygodnia, a przede wszystkim motywacja do odkrywania talentów i rozwijania zainteresowań, nie tylko artystycznych. Wszystko przecież zaczyna się od pierwszego, często trudnego kroku. Czasem po prostu od pierwszej kropki…
126127
UWAGA! KONKURSY! ZAPRASZAMY!
13.09.2024Przypominamy Uczniom o trwającym konkursie fotograficznym ph.: „Rodzina w plenerze” oraz konkursie botanicznym „Mój zielnik”. Oba konkursy są realizowane w ramach projektu ekologicznego „Jesteśmy Wielką Ekorodziną”. Termin składania prac mija 20 września 2024r.. Wszystkie informacje dotyczące w/w konkursów znajdują się w regulaminach poniżej i były wysłane w Librusie.
Serdecznie zachęcamy!!!!
NARODOWE CZYTANIE 2024
07.09.2024Narodowe Czytanie jest organizowane z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej od 13 lat. Jest to akcja, którą w naszej gminie przygotowuje Biblioteka Publiczna działająca przy CKSiT w Pruchniku we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Pruchnickiej i szkół z terenu Gminy Pruchnik. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Kramarzówce. Podczas trzynastej odsłony czytaliśmy wspólnie „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klasy 8 b: Dominik Kamiński, Hubert Sęk i Miłosz Wałach.
Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty 2024
05.09.2024W dniach od 14 do 16 maja 2024 r. w całej Polsce odbywały się Egzaminy Ósmoklasisty. W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 40 uczniów. 3 lipca 2024 r. poznali swoje wyniki. Dla ósmoklasistów był to bardzo ważny moment w życiu, ponieważ ilość zdobytych punktów decydowała o tym, czy dostali się do wymarzonych szkół średnich.
Z radością informujemy, że wyniki naszych uczniów są zadowalające. 5 z nich uzyskało 100% punktów z co najmniej jednego przedmiotu, natomiast 19 zdobyło ponad 90% punktów.
Wśród liderów z języka polskiego znalazły się:
Aleksandra Tymczyk – 98%
Milena Wańkowicz – 91%
Test z matematyki najlepiej napisali:
Aleksander Haftek – 100%
Michał Górski – 100%
Mikołaj Kos – 100%
Kacper Flak – 96%
Wiktor Urbański – 96%
Nikola Dyl – 92%
Piotr Tuleja – 92%
Magdalena Tuleja – 92%
Piotr Tuleja – 92%
Najwyższy wynik z języka angielskiego zdobyli:
Damian Drapała – 100%
Michał Górski – 100%
Aleksander Haftek – 98%
Miłosz Kowalski – 98%
Magdalena Tuleja – 98%
Kacper Flak – 96%
Wiktor Urbański – 96%
Fabian Dąbrowski – 95%
Mikołaj Kos – 95%
Dawid Kędzior – 93%
Krystian Haftek – 91%
Julia Kowalczyk – 91%
Milena Wańkowicz – 91%
Wyniki szkoły z poszczególnych przedmiotów:
- język polski
średnia szkoły: 61% (5 stanin)
średnia gminy: 61%
średnia powiatu: 61%
- matematyka
średnia szkoły: 60% (6 stanin)
średnia gminy: 56%
średnia powiatu: 49%
- język angielski
średnia szkoły: 65% (5 stanin)
średnia gminy: 60%
średnia powiatu: 62%
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, a także nauczycielom, którzy włożyli dużo pracy i serca w przygotowanie swoich wychowanków do egzaminu.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
27.08.20242 września 2024 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Inaugurację poprzedziła Msza Św. na placu przed budynkiem B. Na hali sportowej dyrektor szkoły - Pani Magdalena Długosz powitała wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów, rodziców, pracowników oświaty. Następnie głos zabrała Pani Paulina Tuleja, która odczytała list Burmistrza Pruchnika - Pana Stanisława Kłopota. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania klasowe.
Niech ten rok będzie pełen nowych wyzwań, inspiracji i sukcesów.
6
ŚWIETLICA SZKOLNA INFORMUJE...
27.08.2024
WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY
19.08.2024- teczka związana (podpisana)
ZAWARTOŚĆ TECZKI:
- 1 blok techniczny biały A4,
- 1 blok techniczny kolorowy A4,
- 1 blok rysunkowy biały A4,
- papier kolorowy;
- teczka plastikowa na gumkę podpisana (na prace plastyczne);
- farby plakatowe + pędzelek;
- plastelina;
- zeszyt w wąską linię (2 szt.);
- zeszyt w kratkę;
- zeszyt w kratkę (32 kartki) do religii;
- liczydło;
- piórnik
ZAWARTOŚĆ PIÓRNIKA:
- długopisy niebieskie i kolorowe, ołówek, gumka, temperówka, nożyczki, linijka, klej, kredki.
Uczniowie nie używają korektora!!
- Strój gimnastyczny (biała koszulka, ciemne spodenki)
Stroju nie zostawiamy w szkole. Przynosimy tylko na wychowanie fizyczne.
- Obuwie na zmianę.
WAŻNE!
Wszystkie przybory należy podpisać.
Podręczniki i ćwiczenia do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego zapewnia szkoła.
Należy zakupić tylko podręczniki do religii.
HAPPY BUS 2024
19.08.2024
ZAPROSZENIE
13.08.2024Państwowa Inspekcja Sanitarna zaprasza Rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej do udziału w spotkaniu online.
Informacja MEN na temat obowiązku szkolnego i obowiązku nauki w Polsce dla uczniów z Ukrainy
13.08.2024Od 1 września dzieci i młodzież z Ukrainy zostaną objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki, powiązanym z pobieraniem świadczenia wychowawczego (tzw. 800+). Wielu nowych uczniów rozpocznie naukę w polskich szkołach i w ocenie MEN istotne jest, aby zarówno oni, jak i ich rodziny były świadome nowych przepisów oraz możliwości i szans edukacyjnych.
MEN przygotowało ulotkę informacyjną, która zawiera kluczowe informacje na temat wprowadzonego dla dzieci uchodźczych obowiązku edukacyjnego oraz dostępnych form wsparcia dla uczniów z Ukrainy.
Kampania edukacyjna „Problem wagi ciężkiej”
21.06.2024Problem wagi ciężkiej to akcja informacyjno-edukacyjna, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków oraz rozpowszechnienie informacji, że jedną z przyczyn wad postawy mogą być przeciążone kręgosłupy.
W ramach działań staramy się poinformować jak prawidłowo dobrać plecak do indywidualnych potrzeb dziecka. Adresatami kampanii są uczniowie, rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele.
Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zawsze jest
w obszarze działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej, dlatego chcemy dotrzeć z rzetelną informacją do jak największej liczby odbiorców.Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z Dekalogiem lekkiego plecaka:
Na tropach przygody...
02.07.2024Z okazji rozpoczęcia wakacji wybraliśmy się do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt. „Hachiko”.
Widowisko w barwny sposób zaprezentowało historię niezwykłej przyjaźni, która wydarzyła się prawie sto lat temu w dalekiej Japonii. Główny bohater to pies rasy akita o imieniu Hachiko, a jego historia to dowód na to, że zwierzęta obdarzają swoich właścicieli prawdziwą miłością i pozostają z nimi do ostatnich chwil życia.
Ta poruszająca historia przyjaźni człowieka z psem wyzwoliła w uczestnikach wyjazdu wiele emocji i na pewno zapadnie wszystkim na długo w pamięci.
Wizyta w teatrze to jedna z lepszych form spędzenia wolnego czasu.
Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Pruchnik w ramach realizacji projektu "Na tropach Przygody".
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
17.06.202421 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Po Mszy Św. na placu szkolnym uczniowie, absolwenci, nauczyciele, pracownicy placówki, rodzice oraz goście udali się do hali sportowej. Dyrektor szkoły – Pani Magdalena Długosz powitała znamienitych gości, wśród których byli: Ks. Prałat Piotr Kandefer, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku – Pan Marcin Trędowicz, Skarbnik Gminy Pruchnik – Pani Renata Mikłasz, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Marta Szkoła oraz emerytowany Dyrektor naszej szkoły – Pani Janina Szczepanik. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło wręczenie świadectw ukończenia szkoły podstawowej tegorocznym absolwentom, odczytanie uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym zdobyli najwyższe wyniki edukacyjne i wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom. Niezwykle wzruszającym momentem było pożegnanie odchodzących na emeryturę pracowników szkoły: Pani Lucyny Potyrały i Pana Leszka Gmyrka. Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie udali się do sal na spotkania z wychowawcami.
Wszystkim Uczniom, Pracownikom oświaty, Rodzicom życzymy spokojnych i radosnych wakacji.
31
JESTEŚMY DUMNI :)
26.06.2024Z przyjemnością i niekłamaną dumą informujemy, że nasze uczennice z klasy 7 a - Weronika Bogacz i Maria Fijałkowska brały udział w III etapie PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY.
Weronika uzyskała tytuł FINALISTKI. Do udziału w konkursie dziewczęta przygotowywała Pani Agnieszka Olejarz.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Szkolny Test Ortograficzny – „STO na 100+”
24.06.2024Już po raz szósty - w celu popularyzacji zasad i wyjątków polskiej ortografii -został zorganizowany z okazji Dnia Języka Ojczystego Szkolny Test Ortograficzny „STO na 100+”. Tegoroczna edycja została przygotowana dla uczniów klas trzecich i czwartych, a tematem przewodnim były pojęcia i nazwy geograficzne oraz hasła patriotyczne. Konkurs przeprowadzono w formie dyktanda zestawu wybranych wyrazów o odpowiednim stopniu trudności.
Laureatami konkursu i zdobywcami tytułu Szkolnego Mistrza Ortografii zostali:
- w kategorii kl. III
1. Oliwia Czaja z kl.3 a
2. Helena Król z kl. 3 b
3. Marika Zarzyczny z kl. 3 a
Filip Flis z kl. 3 b
4. Marcelina Soliło z kl. 3 a
Maja Woźnica z kl. 3 a
- w kategorii kl. IV:
1. Aleksandra Szkoła z kl. 4 b
2. Alina Kochanowicz z kl. 4 a
3. Natalia Kroczek z kl. 4 a
Gabriela Bogacz z kl. 4 b
Marcel Pich z kl. 4 b
Maciej Halejcio z kl. 4 b
Kacper Szkoła z kl. 4 b
Patryk Wojtowicz z kl. 4 b
Marcela Pieczonka z kl. 4 b
Maciej Kędzior z kl. 4 a
Kamil Długosz z kl. 4 a
Dyplomy i nagrody książkowe zostały wręczone laureatom podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja oraz zakończenia roku szkolnego.
Gratulujemy serdecznie!
Warsztaty kulinarne dla dzieci - zapraszamy :)
20.06.2024
„Perła renesansu…, miasto arkad…, Padwa północy - Zamość
09.06.2024Klasy 3 a, 3 b, 4 a, miały okazję poznać to niezwykłe miasto. Podczas pobytu uczniowie podziwiali zwierzęta w zoo oraz poznali historię tego uroczego zakątka Polski.
Po przybyciu na miejsce wszyscy udali się do zoo. Po lekcji edukacyjnej zaczęło się zwiedzanie. Z niezwykłą ciekawością i podekscytowaniem uczniowie przyglądali się różnorodnym gatunkom zwierząt. Obejrzeli ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby, stawonogi. Wiele nazw zwierząt była uczniom znana, ale inne okazały się zupełnie obce, podobnie jak ich przedstawiciele. Z ciekawością obserwowali ich zachowanie i wysłuchali ciekawych informacji od pani przewodnik. Zachwycali się wyglądem, zachowaniem, sposobem poruszania, oraz reakcją zwierząt na zwiedzających. Obserwowali środowiska życia każdego z gatunków oraz ich upodobania. Najwięcej emocji było podczas obserwacji żyraf, tygrysa, lwa, pantery, kapibary, surykatek i gadów. Warto było to zobaczyć!
Lekcja historii wzbogaciła naszą wiedzę i rozbudziła ciekawość. Okazało się, że Zamość to dawne prywatne miasto szlacheckie. Zostało założone w 1580 roku na mocy przywileju lokacyjnego wystawionego przez kanclerza i hetmana wielkiego koronnego - Jana Zamoyskiego. Jego projekt opracował włoski mistrz, architekt Bernardo Morando. To niezwykłe dzieło warto zobaczyć z bliska.
Poprzez oglądanie wielu niezwykłych budowli, pomników, muzeów udało się przenieść w zupełnie inne czasy - czasy pełne ciekawych, walecznych, oddanych ojczyźnie ludzi, bohaterów, zdarzeń. W Prochowni obejrzeliśmy multimedialną projekcję rozwoju Twierdzy Zamość, a w Muzeum Broni i Fortyfikacji „Arsenał” obejrzeliśmy wystawy broni palnej, armat, broni białej, oraz makiety umocnień miasta. Zwieńczeniem tych wrażeń był oglądany na żywo strzał z armaty.
Po lekcji historii z przyjemnością odwiedziliśmy Zamojską Manufakturę Słodyczy. Każdy poznał sposób produkcji cukierków i wykonał swojego lizaka.
Aby poczuć klimat tego miasta, warto zostać w Zamościu na dłużej. Pod wpływem zdobytych wrażeń na pewno niejeden z nas wróci tam ponownie.
WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA - PREZENTACJA ZDJĘĆ
Archiwum Aktualności