• SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

• 03.05.2023 18:02
          • 28 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 2 a, 2 b, 3 a i 3 b uczestniczyli w zajęciach z ratownikiem medycznym na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszym gościem był pan Andrzej Olejarz – ratownik medyczny, który na co dzień jest pracownikiem szpitala i niesie fachową pomoc potrzebującym ludziom.  W czasie zajęć pan ratownik omawiał zagadnienia związane z bezpieczeństwem poszkodowanego i ratującego, sprawdzaniem przytomności, wezwaniem karetki pogotowia, sprawdzeniem oddechu, wykonywaniem ucisków klatki piersiowej, oddechów ratowniczych, układaniem poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, postępowaniem w przypadku złamań i różnych urazów oraz zaprezentował sprzęt ratujący ludzkie życie.
            Wszystko, o czym mówił  ratownik popierał działaniami praktycznymi. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w tych ćwiczeniach, wykonując podstawowe czynności ratownicze. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie.
            Były to niezwykle ważne zajęcia, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
            DZIĘKUJEMY!