• Poznajemy zawody - wycieczka do Firmy Waldin Kolekcja Dziecięca Waldemar Zawada

• 30.05.2023 17:43
          • 25 maja 2023 roku uczniowie klasy I B udali się na wycieczkę do Firmy Waldin Kolekcja Dziecięca Waldemar Zawada w Rozborzu Długim.
            Celem wizyty było poznanie zakresu działalności oraz charakteru znaczącej nie tylko w kraju ale i za granicą firmy meblowej.

To rodzinna firma, która już od 1982 roku dba wysoką jakość mebli dla dzieci. Produkty tej firmy ułatwiają aranżację wymarzonego dziecięcego pokoju i spełniają wymagania najbardziej troskliwych rodziców.
            Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość poznania  procesu technologicznego związanego z produkcją mebli dziecięcych począwszy od podstawowego etapu to jest obróbki drewna, aż do etapu końcowego to jest gotowych wyrobów meblowych. Uczniowie zwiedzali poszczególne działy zakładu: halę montażową, suszarnię, lakiernie i inne. Podczas tej wizyty oprowadzająca szczegółowo omówiła poszczególne stanowiska pracy i predyspozycje zawodowe, które powinny posiadać osoby pracujące na danym stanowisku. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia narzędzi i urządzeń związanych z produkcją mebli.
            Wizyta w zakładzie meblarskim spełniła oczekiwania uczniów, którzy mieli możliwość praktycznej obsługi wybranych urządzeń i narzędzi. Pani Paulina, która oprowadzała nas po firmie, wprowadziła nas w tajniki wykonywania mebli dziecięcych w bardzo ciekawy, interesujący i dynamiczny pokaz połączony z przykładami; odpowiadała również na wiele pytań podczas tego pobytu.
            Mamy nadzieję, że kolejne wycieczki związane z poznawaniem zawodów będą równie interesujące.