• XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

17.10.2021

W dnu 1 października 2021 r. w szkole obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  W grupie chłopców z kl. IV a i b zostały przeprowadzone zajęcia matematyczne, na których uczniowie samodzielnie rozwiązywali ciekawe, nietypowe zadania wykorzystujące umiejętność mnożenia w pamięci.  Największym zainteresowaniem cieszyły się  ćwiczenia interaktywne na portalu matzoo.pl oraz wordwallu. Na podsumowanie zajęć uczniowie wykonali zadanie w parach, polegające na zadawaniu zadania koledze, który po wpisaniu wyniku, zapisywał kolejne zadanie dla partnera. Uczniowie podczas lekcji przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia, utrwalili umiejętność wykorzystywania jej w zadaniach, niektórzy zauważyli, że jeszcze muszą poćwiczyć mnożenie w pamięci. Ponad to współpracowali w grupach, pomagali sobie wzajemnie oraz świetnie się bawili.

W klasach 3 a i b oprócz rozwiązywania zadań, odbyły się pogadanki na temat „Jak ważna jest znajomość tabliczki mnożenia”, a uczniowie otrzymali naklejki – przypominajki z tabliczką mnożenia do wklejenia w zeszytach.

Dzień Tabliczki Mnożenia był również obchodzony na zajęciach pozalekcyjnych. W kl. 5 a na zajęciach kółka matematycznego uczniowie rozwiązywali różnego rodzaju zadania, testy oraz quizy związane z tabliczką mnożenia.

W klasach 6 a i b podczas zajęć łączonych uczniowie rozwiązywali zadania z zastosowaniem tabliczki mnożenia.

Wszystkie zajęcia pokazały, że nauka matematyki może być przyjemna, a wykorzystanie TIK na lekcji wzbudza zainteresowanie przedmiotem oraz motywuje uczniów do podejmowania wysiłku i rozwijania swoich umiejętności.

• DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE

17.10.2021

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje serdecznie Wszystkim, którzy włączyli się do akcji zbierania karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt. 8 października zebrane dary zostały przekazane bezdomnym i potrzebującym zwierzętom z Ośrodka Adopcyjnego "Arka" w Przemyślu.

• DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

05.10.2021

Poniedziałek 27.09.2021 w naszej szkole mienił się dziesiątkami barw i odcieni nie tylko za sprawą jesiennych akcentów za oknem. W tym dniu uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. O tym, jak ważna jest znajomość języków obcych, nikogo przekonywać nie trzeba, ale dobrze czasami o tym przypomnieć. Taką okazją każdego roku jest właśnie to święto. Maluchy z klas 1-3, które dopiero zaczynają językową przygodę, przygotowały „flagowy happening”. Uczniowie klas starszych ubrali się w tym dniu w barwach wybranych wcześniej państw europejskich. W ramach obchodów Dnia Języków Obcych powstały również gazetki zachęcające do poznawania i systematycznej nauki języków obcych oraz gazetka ze słówkami grzecznościowymi w różnych językach europejskich. A jak było? Jedno zdjęcie jest warte tysiąca słów, zatem zachęcamy do obejrzenia galerii!