• KOLĘDA MISYJNA

      30.01.2022

      Dnia 16.01 i 23.01 2022 r. odbyła się akcja misyjna, poświęcona dzieciom Azji Środkowej. Członkowie Koła Misyjnego przedstawili w kościele w Pruchniku i kościołach filialnych – w Hawłowicach i Pruchniku Górnym scenkę misyjną a następnie zebrali ofiary do puszek. Zebrano ogółem 4 tys. zł.  Pieniądze zostały przekazane do Kazachstanu na ręce misjonarza Ks. Piotra Pytlowanego.

      Opiekunowie Koła Misyjnego

      S. Małgorzata Buzor

      Agnieszka Olejarz

      Jolanta Mroczek-Pupka

     • UWAGA KONKURS :)

      24.01.2022

      Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany na nowym portalu edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

      Konkurs adresowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Na uczestników czekają zagadnienia na różnych poziomach zaawansowania. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!

      Do zmagań o tytuł Mistrza Matematyki przystąpić można TUTAJ.

      Konkurs potrwa w dniach 21.01-27.03.2022 r.

      Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo także, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych. 

      Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

      https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki

      Z poważaniem

      Zespół Dyktanda.pl oraz Mathematics.live

     • Uczniowskie spotkania z teatrem

      03.01.2022

      O tym, że teatr nie jest nudny, a lektura to coś wybitnego, przekonali się nasi uczniowie po obejrzeniu spektakli w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki.    Były to wierne adaptacje obowiązkowych lektur : tragedii „Balladyna”, komedii „Zemsta” i dramatu romantycznego „Dziady cz.  II”.

      Przedstawienia cechował wysoki poziom artystyczny, a aktorzy Teatru Cracovia stworzyli wyjątkowe i niezapomniane kreacje sceniczne.

     • ZIMOWY MISTRZ WYPRACOWAŃ - KONKURS

      04.01.2022

      Rozpoczyna się właśnie Zimowy Mistrz Wypracowań, czyli wyczekiwany konkurs z nagrodami organizowany przez Dyktanda.pl!

      To idealna okazja, aby poćwiczyć swój talent pisarski, skorzystać ze zdobytej już wiedzy,a także poznać nowe zagadnienia. 

      Do udziału zachęcamy wszystkich, bez ograniczeń wiekowych - dzieci, młodzież i dorosłych. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

      Wystarczy kliknąć ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie:

      https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/zimowy-mistrz-wypracowan

      Następnie pozostaje już tylko wybranie interesujących nas tematów.

      Dla aktywnych uczestników organizator przygotował nagrody gwarantowane! Aby je zdobyć, wystarczy zgromadzić określoną liczbę punktów. Oprócz tego przewidziane są nagrody główne, których wartość sięga 2 tysięcy złotych!

      Konkurs Zimowy Mistrz Wypracowań potrwa do końca lutego 2022 r. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

      https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/zimowy-mistrz-wypracowan

      Z poważaniem,Zespół Dyktanda.pl