• DZIĘKUJEMY

      28.02.2024

      Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego, aby się wznieść, musimy trzymać się razem.

      Maria Konopnicka

      13 marca w naszej szkole pojawiły się właśnie te ziemskie Anioły. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu Uczniów, Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli, Wychowawców udało się zorganizować akcję charytatywną. Wszystkie zebrane fundusze uzyskane ze sprzedaży pysznych słodkości, organizowanych zabaw i warsztatów zostały przeznaczone dla Kacpra na pomoc w Jego rehabilitacji. Zebraliśmy w sumie 7 806,02 zł.

      Dziękujemy

     • Każdy inny - wszyscy równi

      28.02.2024

      Realizując projekt „Każdy inny-wszyscy równi” w lutym,

      przystąpiliśmy do dwóch zadań.

      14 lutego w związku z obchodami Dnia Chorych na padaczkę, we współpracy z higienistką szkolną, przygotowaliśmy najważniejsze informacje dotyczące epilepsji, prawdopodobnych czynników ją wywołujących oraz zasad zachowania się podczas ataku  u ludzi w naszym otoczeniu. Taki właśnie krótki poradnik postępowania został zaprezentowany uczniom w klasie II a i II b.

      Drugie zadanie dotyczyło przybliżenia uczniom tematyki depresji - choroby, która obecnie coraz częściej dotyka nie tylko dorosłych , ale również dzieci.

      23 lutego obchodzony jest

      Światowy Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja,

      na którą obecnie cierpi ponad 350 milionów osób,  jest drugim po chorobach układu krążenia największym problemem zdrowotnym na świecie.

      Kampania przeciw depresji organizowana jest od 2007 roku . Jej celem jest szerzenie wiedzy w zakresie depresji oraz uświadomienie społeczeństwu, że nie jest to stan, który mija, ale choroba, którą trzeba leczyć. Włączając się do tej kampanii informacyjnej, przygotowana została tablica informacyjna przybliżająca uczniom tematykę depresji.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

      17.02.2024

      21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Podczas lekcji języka polskiego uczniowie poznali genezę święta oraz wzięli udział w różnego rodzaju ciekawych grach i zabawach edukacyjnych. Ćwiczyli poprawną wymowę na tzw. "łamańcach językowych", poprawiali błędy ortograficzne, bawili się frazeologizmami, układali nowe słówka. Piątoklasiści wzięli udział w szkolnym etapie Powiatowego Konkursu Humanistycznego "Krok przed metą" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 11 w Jarosławiu.

      Z okazji dzisiejszego Dnia Języka Ojczystego przypominamy film nakręcony przez naszych uczniów i nauczycieli, który zajął I miejsce w konkursie ETYKA JĘZYKA organizowanym w 2017 r. przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

       

     • DZIECIĘCY UNIWERSYTET TECHNICZNY ZAPRASZA

      17.02.2024

      Informujemy, że już w najbliższy poniedziałek - 19 lutego o godz. 10:00 rusza rejestracja na semestr letni 2024 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie, którego organizatorem jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

      Bezpłatne zajęcia (wykłady i warsztaty) przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat zamieszkałych na terenie woj. podkarpackiego.

      Zapisy prowadzone są online, rozpoczną się 19 lutego o godzinie 10.00 i potrwają do 26 lutego (włącznie). 

      Poniżej szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji:

      ZASADY REKRUTACJI