• Pomagajmy

      28.02.2022

      Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Pruchniku prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla dzieci z Ukrainy -  "DZIECI - DZIECIOM".

      Nasza zbiórka ma na celu przede wszystkim nieść pomoc tym najmłodszym ofiarom wojny. Zbieramy artykuły higieny osobistej dla dzieci i niemowląt (m.in. pasty i szczoteczki do zębów, szampony, chusteczki nawilżane, pampersy, kremy, mydła, smoczki, butelki);  artykuły żywnościowe (m.in. mleko modyfikowane, zupki i deserki w słoiczkach, musy owocowe, kasza, kleik) oraz przybory szkolne ( zeszyty, długopisy, kredki, bloki...).

      Nasza społeczność szkolna wykazała się ogromną empatią i nie pozostała obojętna. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem.  Każdego dnia nabiera tempa, a dzięki temu kosz się zapełnia. Pierwszą część zebranych artykułów już dostarczyliśmy do Pana Patryka Gawła - budynek Budeximu przy ul. Poniatowskiego 53 w Jarosławiu, który zapewnił schronienie wielu matkom z dziećmi. Ich potrzeby są ogromne.

      Pomagając bezinteresownie, czynimy świat lepszym. Sprawiamy, że staje się on bardziej przyjazny.  Nigdy nie wiadomo, kiedy sami będziemy potrzebowali pomocy... Pamiętajmy, że dobro wraca.

      Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na krzywdę drugiego człowieka.

      Akcja nadal trwa! Przyłącz się i Ty!

    • REKRUTACJA DO SZKOŁY NA ROK 2022/2023
     • REKRUTACJA DO SZKOŁY NA ROK 2022/2023

      24.02.2022

      Dyrekcja szkoły informuje, że w dniach od 28 lutego 2022 r. do 3 marca 2022 r. prowadzone będą ZAPISY do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku

      na rok szkolny 2022/2023.

      DO KLASY PIERWSZEJ ZAPISYWANE SĄ DZIECI URODZONE W 2015 r. i ZAMIESZKAŁE W OBWODZIE SZKOŁY.

      Wypełnioną czytelnie kartę zgłoszenia wraz z załącznikami należy złożyć w sekretariacie szkoły w godz. od 7.30 do 14.30.

       

      Uczniowie zamieszkali poza obwodem mogą zostać przyjęci, jeżeli szkoła będzie dysponować wolnymi miejscami.

       

      Termin składania wniosków o przyjęcie do szkoły ucznia spoza obwodu szkoły: od 4 marca 2022 r. do 18 marca 2022 r.

      Kartę zgłoszenia, wniosek oraz wszystkie potrzebne załączniki można pobrać z zakładki REKRUTACJA lub osobiście w sekretariacie szkoły.

       

    • 80. rocznica powstania Armii Krajowej
     • 80. rocznica powstania Armii Krajowej

      15.02.2022

      14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Pierwszym dowódcą AK został komendant główny ZWZ gen. Stefan Rowecki „Grot”. Decyzja o powstaniu AK była podyktowana koniecznością scalenia polskich konspiracyjnych oddziałów zbrojnych i podporządkowania ich rządowi RP w Londynie. Utworzona przed 80 laty AK jest uważana za największe i najlepiej zorganizowane podziemne wojsko działające w okupowanej Europie.

      Na pruchnickim cmentarzu znajduje się zbiorcza mogiła. Spoczywają tam żołnierze AK, którzy polegli podczas akcji "Burza" w lipcu 1944 r.

      14 lutego 2022 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz. Oddali hołd poległym, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

       

     • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny - rekrutacja

      10.02.2022

      Już 14 lutego o godz. 10:00  rusza rejestracja na nowy, letni semestr 2022 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

      Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat. Zapisy prowadzone są na Rzeszów (osoby z całego woj. podkarpackiego), Mielec (osoby z powiatu mieleckiego), Dębica (osoby z powiatu dębickiego), Jasło (osoby z gminy i miasta Jasło oraz gminy Skołyszyn) oraz Ustrzyki Dolne (osoby z gminy Ustrzyki Dolne).

      Zapisy prowadzone są online, rozpoczną się 14 lutego o godzinie 10.00 i potrwają do 21 lutego (włącznie).

      Już dzisiaj zapraszamy na naszą stronę https://dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/, na której dokładnie opisujemy sposób rejestracji oraz na nasz profil Facebook'a - Dziecięcy Uniwersytet Techniczny.

      DUT_-_rekrutacja__semestr_letni_2022.pdf