• Warsztaty makijażu

      27.11.2022

      W dniu 24.11.2022 r. uczennice klas ósmych naszej szkoły brały udział w warsztatach makijażu "Makijażowe love" zorganizowanych przez Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu. Uczestniczki warsztatów najpierw wzięły udział w części teoretycznej, gdzie poznawały zasady wykonywania prawidłowego makijażu oczu, ust i brwi. W dalszej części warsztatów  wykorzystały zdobytą wiedzę  w praktyce –  samodzielnie wykonywały makijaż i wzajemnie oceniały wykonane prace. Dodatkową atrakcją podczas warsztatów był pokaz mody. 

     • Wycieczka do Jarosławia na przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”

      22.11.2022

      W dniu 17 listopada 2022 r. klasy: 1a,b,c; 2 a, b oraz 3 a, b  wzięły udział w wycieczce do Jarosławia. Katolicki Teatr Edukacji zaprosił nas na przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”.

      O godzinie 7.30 udaliśmy się autokarami do MOK w Jarosławiu. Po dotarciu na miejsce, zajęliśmy miejsca w dużej sali. Po trzech dzwonkach, informujących o rozpoczęciu przedstawienia, z zaciekawieniem podziwialiśmy występy aktorów, a za ich pośrednictwem wczuwaliśmy się w losy bohaterów. 

      Spektakl przypomniał wszystkim, że miłość jest tym, co pcha zakochanych ku sobie, jak również o tym, co pozwala znosić wszelkie przeciwności losu, gdy ktoś kogo kochamy jest w potrzebie. „Kopciuszek” jest historią o miłości: księcia do księżniczki, córki do ojca, człowieka do przyrody.

      Spektakl był przepełniony magią, dobrem i uśmiechem lecz pokazywał również smutek oraz ludzką krzywdę. Patrząc na Kopciuszka, świetnie bawiliśmy się. Poznaliśmy prawdziwych przyjaciół, którzy za okruch chleba potrafili odwdzięczyć się swoją służbą. Poznaliśmy pięknego i dobrego księcia oraz złą macochę, której intrygi sprawiły, że życie bohaterki zamieniło się w koszmar, a gdy wszystko wydawało się stracone magia odmieniła losy Kopciuszka i przyniosła szczęśliwy zwrot akcji. Całość okraszona była piękną scenografią, genialną grą świateł, cudowną muzyką oraz tańcem.

      Do szkoły wróciliśmy o godz. 10. 15. Udział w spektaklu sprawił wszystkim wiele radości.

     • SERCE W PLECAKU

      18.11.2022

      12 listopada 2022 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczystej "Serce w plecaku 2022". Naszą szkołę reprezentowali: Fabian Dąbrowski, Weronika Homik oraz Aleksandra Wójcik.

      Nasi uczniowie zdobyli: Fabian Dąbrowski - III miejsce, Weronika Homik - wyróżnienie. Uczniów przygotowała pani Alina Szykuła.

      Gratulujemy!

     • "A to Polska właśnie..."

      18.11.2022

      I kolejne sukcesy naszych solistów...

      III m. Aleksandra Wójcik, wyróżnienia dla Weroniki Homik i Fabiana Dąbrowskiego w XIII edycji wojewódzkiego konkursu "A to Polska właśnie...".

      Opiekunem uczniów jest pani Alina Szykuła.

      W kategorii recytacja III m. zdobyła Maria Michalska, a wyróżnienie Lena Sosnowska z klasy 6 b.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Powiatowa Liga Piłki Ręcznej Dziewcząt pod Patronatem Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota

      18.11.2022

      W dniu 15 listopada została zainaugurowana Powiatowa Liga Piłki Ręcznej Dziewcząt pod Patronatem Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota. Jest to już czwarta edycja rozgrywek. Do zawodów zgłosiło się trzy drużyny z terenu powiatu jarosławskiego: SPR JKS SAN Jarosław, UKS Jedynka Pruchnik i SP Jodłówka. Pierwszy turniej odbył się w sali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Jarosławiu.

      Oto wyniki zawodów:

      UKS Jedynka Pruchnik – SP Jodłówka 21:2

      UKS Jedynka Pruchnik – JKS SAN Jarosław 14:4

      JKS SAN Jarosław – SP Jodłówka 11:5

      Tabela po pierwszym turnieju:

      1. UKS Jedynka Pruchnik pkt. 6 br. 35:6

      2. JKS SAN Jarosław 3 15:19

      3. SP Jodłówka 0 7:32

      Skład drużyny z Pruchnika: Kamińska Maja, Dietrich Kinga, Kiwacka Wiktoria, Potoczny Julia, Kędzior Justyna, Michalska Maria, Małaszowska Lena, Szkoła Oliwia, Wańkowicz Milena, Nasiewicz Nikola, Sosnowska Lena, Podolak Maja, Jedlińska Liliana, Pszonak Milena, Kasprzyk Emilia

      Opiekun: Waldemar Wańkowicz

     • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

      14.11.2022

      Koordynator projektu: Barbara Rut

      W roku szkolnym 2022/2023 rozpoczęliśmy realizację Projektu Laboratoria Przyszłości. Celem projektu jest nowoczesna szkoła, która wspiera uczniów w rozwijaniu kluczowych kompetencji z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka), jak również umiejętności technicznych i kreatywności. Zwiększenie dostępu do sprzętu
      i materiałów edukacyjnych z zakresu informatyki i nowych technologii oznacza również uatrakcyjnienie i poprawienie jakości procesu edukacyjnego na zajęciach lekcyjnych
      i pozalekcyjnych.

      W ramach projektu otrzymaliśmy wyposażenie pracowni robotyki w wiele nowoczesnych sprzętów. Są to:

      • Drukarka 3D Banach School 2,
      • Stacja lutownicza  z gorącym powietrzem Yihua,
      • Kamera cyfrowa Panasonic HC-V180EP=K czarna,
      • Mikroport SyncoG1 A1 bezprzewodowy system mikrofonowy 2,4 GHz,
      • Zestaw mikrofonów bezprzewodowych ULM202USB Behriger,
      • Gimbal DJI OM 4,
      • Aparat CANON EOS 2000D + obiektyw EF-S 18-55 cm,
      • Mosty i konstrukcje Knex,
      • Klocki konstrukcyjne KNEX. Zestaw szkolny,
      • Okulary ClassVR Premium VRP4 - wirtualne laboratorium przedmiotowe,
      • Aplikacja Corinth – Geometria, Biologia Roślin, Biologia Człowieka,
      • Kolumna mobilna Ibiza PORT8VHF-BT,
      • Lupa z podświetleniem LED 65 mmm,
      • Długopis Banach 3D,
      • Zestaw nagłośnieniowy aktywny Novox N1000 800W RMS,
      • Słuchawki z mikrofonem,
      • Skaner 3D Shining 3D EinScan-SE,
      • Laptop multimedialny 2,
      • Biblioteka modeli 3D i robotów online - plan ROboCamp licencja roczna 3-stanowiskowa,
      • LEGO SPIKE Essential- zestaw #45345,
      • LEGO SPIKE Prime - zestaw #45678,
      • Mata edukacyjna do robotów RoboCamp.

      Rozpoczęliśmy już zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO SPIKE Essential i Prime.

      Uczniowie poznali powyższe zestawy i budują z nich ciekawe konstrukcje z wykorzystaniem silniczków i akumulatorów. Następnie za pomocą napisanych programów wprawiają zbudowane urządzenia w ruch.  Poznają w ten sposób zasady działania m. in. maszyn prostych, pneumatycznych, a także urządzeń związanych z zagadnieniem energii odnawialnej. Poprzez interaktywne konstrukcje, których budowa jest opisana krok po kroku w instrukcji, uczniowie z łatwością przyswajają wiedzę.

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

      11.11.2022

      10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały legendarne początki założenia państwa Piastów, czasy świetności i niewoli naszej ojczyzny, dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy oraz tańcem, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.

      Akademia została przygotowana przez panie: Annę Włoch, Aleksandrę Kuliszę, Dominikę Mielniczek, Magdalenę Poziemską oraz panów: Waldemara Wańkowicza i Bogdana Sikorskiego. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z klas: 4b, 6b, 7a, 8a i 8b.

      Uroczystość była okazją do podsumowania Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły - Komisji Edukacji Narodowej, który odbył się w październiku. Najlepsze wyniki w konkursie osiągnęli:

      I m . Wiktor Wieliczko - kl. 6 a

      II m. Mikołaj Kos - kl. 7 a

      III m. Jakub Kiwacki - kl. 7 b,

      Wiktor Zając - kl. 7 a,

      Aleksander Haftek - kl. 7a

     • WAWRZYNEK 2022

      06.11.2022

      Konkurs recytatorski Wierszy o Jesieni „WAWRZYNEK” od wielu lat cieszy się dużą popularnością. 26 października 2022 r. w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbyła się jego kolejna edycja. Wśród uczestników oczywiście nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. W kategorii klas I-IV swoje wiersze przedstawiły Judyta Podolak z klasy III a oraz Marcela Pieczonka z klasy III b. Klasy V-VIII reprezentowały Maria Michalska i Lena Sosnowska z klasy VI b. Uczennice pięknie zaprezentowały swoje wiersze tematyką i nastrojem związane z jesienią. Wyróżnienia w swoich kategoriach zdobyły Marcela Pieczonka i Maria Michalska.

      Gratulujemy naszym artystkom i życzymy dalszych sukcesów!

     • Piknik - klasy II a, II b, III b

      07.11.2022

      W dniu 18 października 2022 r. uczniowie klasy II a, II b i III b wraz z wychowawcami oraz rodzicami uczestniczyli w pikniku, który odbył się na placu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruchniku Górnym. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji integrujących zespół klasowy m.in. piesza wycieczka na taras widokowy, wspólne gry i zabawy przy muzyce oraz urządzenie do popcornu.

      Po udanej zabawie wszyscy w dobrych humorach bezpiecznie wrócili do domu. Wspólnie spędzony dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

      Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za obecność na pikniku oraz za przygotowanie wspaniałego poczęstunku.

    • SZKOŁA PAMIĘTA
     • SZKOŁA PAMIĘTA

      01.11.2022

      „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

      Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

      W ramach akcji, uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli odwiedzali cmentarz komunalny w Pruchniku, gdzie modlili się i zapalali znicze na grobach osób znanych w naszej lokalnej społeczności oraz na mogiłach opuszczonych i zapomnianych. Ponadto Pani Anzhela Stetsiv i Pani Ołena Byczkowa – Kubacha odwiedziły polsko – ukraiński cmentarz na Ukrainie. Tam zostały zapalone znicze przekazane przez naszych uczniów.

      Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w akcję.