• DZIEŃ ZIEMI
     • DZIEŃ ZIEMI

      26.04.2023

      22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. W jego obchody, w tym roku,

      włączyło się 180 państw i ponad 200 mln osób różnych narodowości.

       Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmi: "Zainwestuj w naszą planetę".

      Społeczność naszej szkoły, od kilku lat , aktywnie włącza się w działalność ekologiczną

      i bierze udział w obchodach Dnia Ziemi.

      W tym roku , klasa 8c wykonywała prace porządkowe w ogrodzie botanicznym, a klasa 8b sprzątała park i okoliczne tereny.

     • JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI

      17.04.2023

      23 kwietnia – przed kościołami naszej parafii odbyła się zbiórka pieniężna na rzecz Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu.

      W akcję prężnie zaangażowała się młodzież naszej szkoły. Uczniowie od dwóch miesięcy poświęcali swój wolny czas po skończonych lekcjach, by pod opieką nauczycieli robić żonkile, które były rozdawane w ramach wdzięczności za datki. W akcję włączyli się:

      Emilia Marek, Martyna Marek, Katarzyna Trzyna, Piotr Tuleja, Jakub Fudali, Fabian Szpytma, Nikola Kędzior, Piotr Olszański, Ernest Nowak, Kornelia Tuleja, Laura Szkoła, Julia Szkoła, Maja Pigulska, Emilia Szabarkiewicz, Joanna Kubas, Klaudia Kilian, Paulina Salwiak, Laura Piś, Aleksandra Wójcik, Lena Sabatowska, Wiktor Szpak, Zofia Wilk, Roksana Kubrak – Szczepanik, Wiktor Dobosz, Maria Kulisza, Zuzanna Sowa, Milena Pszonak, Milena Hamerla, Marlena Mikłasz, Wiktoria Olejarz, Nikodem Szkoła, Paweł Kubas, Jakub Wróbel, Julia Tuleja, Emilia Jarosz, Nikola Nasiewicz, Liliana Jedlińska, Amelia Pakuła, Oliwia Podolak, Kinga Szewc.

      Koordynatorzy akcji:

      P. Izabela Szkoła, P. Halina Stańko,  P. Agnieszka Wojdyło, ks. Mateusz Jakieła.

      Bardzo dziękujemy za hojność wszystkim darczyńcom.

      Zebrana kwota to 6 663,43 gr. została przekazana do głównego organizatora, którym  jest Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Jarosławiu we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. W całości będzie przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu, gdzie przebywają ciężko chorzy, potrzebujący  naszego wsparcia.

      Działanie to ma również na celu szerzenie idei hospicyjnej, a także uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych.

     • Zaufaj nauce i medycynie! Porozmawiaj ze swoim lekarzem. Uzupełnij zalecane szczepienia!

      24.04.2023

      W dniach od 24 do 30 kwietnia obchodzony jest Europejski Tydzień Szczepień 2023. Tematy przewodnie tej edycji to:

      ,,KAŻDA DAWKA SZCZEPIEŃ SIĘ LICZY’’,

      ,,SZCZEPIONKI DZIAŁAJĄ”.

      Akcja nawiązuje do poprawy akceptacji dla szczepień w związku ze znacznym spadkiem stanu zaszczepienia dzieci rutynowymi szczepionkami, jak również apelem o zaangażowanie całego społeczeństwa w terminową realizację szczepień potrzebnych i stosowanych przez całe życie.

      Eksperci zwracają uwagę na kluczowe znaczenie szczepień małych dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych. Szczepionki chronią nas jako jednostki
      i pomagają chronić siebie nawzajem jako członków globalnej społeczności.

      Podejmuj świadome decyzje!

      Szczepionki ratują życie!

     • Srebro dla Pruchnika

      23.04.2023

      25 kwietnia 2023 r. na stadionie w Kolbuszowej odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualno-Drużynowych Biegach Przełajowych

      Biegi rozgrywane były w czterech kategoriach:

      - Licealiada

      - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

      kl. VII- VIII

      - Igrzyska Dzieci kl. V-VI

      - Igrzyska Dzieci kl. III-IV

      W każdym biegu startowało ok. 80 zawodniczek lub zawodników (12 drużyn + zaw. indywidualni)

      Nasza szkoła była reprezentowana przez 3 drużyny dziewcząt i trzy drużyny chłopców (najliczniej reprezentowana szkoła z województwa podkarpackiego)

      Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta z kl. VII-VIII, które zajęły 2 miejsce i zostały Wicemistrzyniami Woj. podkarpackiego !!!

      Brązowy medal w rywalizacji indywidualnej wywalczyła Sabina Zając z kl. VI a

      Z bardzo dobrej strony pokazały się pozostałe drużyny:

      Dziewczęta :

      Kl V-VI - 6 miejsce

      Kl. III-IV - 5 miejsce

      Chłopcy:

      Kl. VII-VIII - 7 miejsce

      Kl. V- VI - 5 miejsce

      Kl. III - IV - 6 miejsce

      Skład drużyn chłopców:

      Klasy 7 - 8: Patryk Wojdyło, Patryk Guźda, Kacper Flak, Daniel Jarosz, Szymon Wojdyło, Michał Maciałek, Marcin Jamrozik, Paweł Kubas, Błażej Olejarz

      Klasy 5 - 6: Michał Halejcio, Michał Malec, Igor Szul, Patryk Wójcik, Zając Gabriel, Wojciech Zając, Miłosz Zgłobicki.

      Klasy 3 - 4: Maciej Kędzior, Jan Król, Miłosz Podolak, Ksawery Wywrot, Jakub Polak, Rafał Olejarz, Sebastian Wojtowicz, Mateusz Gomułka

      Skład drużyn dziewcząt:

      Klasy 7-8: Weronika Zając, Maja Halejcio, Wiktoria Kiwacka, Oliwia Szkoła, Amelia Jarosz, Faustyna Demska

      Klasy 5-6: Sabina Zając,Julia Szkoła, Lena Małaszowska, Justyna Kędzior, Lena Sosnowska, Julia Potoczny, Nikola Nasiewicz , Kamila Bogdanowicz

      Klasy 3-4: Julia Czernikarz, Patrycja Węgrzyn, Michalina Wróbel, Laura Szkoła, Kornelia Tuleja, Marcelina Sosnowska, Oliwia Popek

      Do zawodów uczniów przygotowali: Marcin Szeliga, Bogdan Sikorski i Waldemar Wańkowicz

     • „Wielkanocne Świętowanie” w Zespole Szkół im. św. Stanisława Kostki w Kamieniu

      23.04.2023

      Pielęgnowanie europejskich  tradycji chrześcijańskich to główny   cel przeglądu artystycznego, który odbył się 18 kwietnia  w Auli ZS w Kamieniu.

      W tej cyklicznej imprezie, objętej patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Wójta Gminy Kamień, zaprezentowały swoje wyjątkowe zdolności artystyczne  nasze uczennice z klasy 3 a: Judyta Podolak i Maria Szykuła. Dziewczynki śpiewem, tańcem oraz grą aktorską zachwyciły znamienite grono zaproszonych gości, w tym m. in.:  Wiceministra Sprawiedliwości  Marcina Warchoła.

      Na zaproszenie Wójta Gminy  Kamień Pana Ryszarda Bugiela odpowiedziała nasza  Pani Wicedyrektor Szkoły Katarzyna Kos, która koordynowała przygotowaniami do Wojewódzkiego Przeglądu Tradycji Wielkanocnych.

      Z uczennicami pracowały Panie: Anna Włoch, Dorota Grzech, Alina Szykuła i Magdalena Poziemska

     • KONKURS SUPER LION

      21.04.2023

      18 kwietnia 2023 r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się szkolny etap konkursu Super Lion. Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów klas trzecich. W tegorocznych eliminacjach udział wzięło 11 uczniów. Najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Szkoła z kl. 3 a. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Najlepsi będą reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 25 maja w Tarnobrzegu.

     • PLANOWANE KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      04.04.2023

      Konkurs Super Lion 2022

      Informujemy, że dnia 18.04.2023 r. (wtorek) o godzinie 9.40 w klasopracowni nr 5 odbędą się szkolne eliminacje do konkursu Super Lion 2023 . Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas trzecich. 

      Konkurs Memory Master odbędzie się 19 kwietnia 2023 r. (środa) o godz. 9:45 w salach nr 5 i 6 w budynku A.

      Konkurs The Big Challenge odbędzie się 21 kwietnia (piątek) 2023 r. w sali nr 5 w budynku A:

      o godz. 8:00 - 8:50 - kl. 4 i kl. 5 a

      o godz. 9:00 - 9:50 - kl. 5 b, kl. 6 a b, kl. 7 a b

       

     • Święto Chrztu Polski

      14.04.2023

      14 kwietnia obchodzimy święto „symbolicznego” Chrztu Polski. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2019 r. w celu upamiętnienia chrztu księcia Mieszka I z dynastii Piastów – pierwszego historycznego władcy Polski.

      Książę Mieszko I został ochrzczony prawdopodobnie w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r., zgodnie
      z ówczesnym zwyczajem w nocy oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie. Znaleziska archeologiczne sugerują, że chrzest mógł się odbyć na Wyspie Ostrów Lednicki, blisko grodu gnieźnieńskiego. Przypuszcza się, że wraz z księciem został ochrzczony także jego dwór. 

      Warto podkreślić, że relacje i źródła historyczne dotyczące Chrztu Polski są niezwykle skromne, dlatego wiele kwestii w tym zakresie to hipotezy historyków.

      Chrzest księcia Mieszka I zapoczątkował nie tylko proces chrystianizacji i budowy struktur kościelnych na ziemiach polskich. Miał on także przełomowe znaczenie polityczne i kulturowe. Był to potężny impuls rozwojowy, który umacniał władzę księcia, wspierał integrację młodego państwa, dawał mocniejsze podstawy suwerenności i bezpieczeństwa.  

      Przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim wprowadziło rodzące się wówczas państwo polskie w krąg państw Europy Zachodniej. Rozpoczęło proces przejmowania wzorców kulturowych i największych zdobyczy zachodniej cywilizacji. Począwszy od chrztu Mieszka I - polska kultura, historia i tożsamość narodowa rozwijały się na fundamencie tradycji chrześcijańskiej. 

      Społeczność naszej szkoły z okazji 1057. rocznicy Chrztu Polski przygotowała szereg przedsięwzięć. Budynek udekorowano biało-czerwonymi flagami. Na pierwszej lekcji uczniowie wysłuchali audycji na temat okoliczności przyjęcia przez Mieszka i jego dwór wiary chrześcijańskiej. Następnie każda klasa pod opieką wychowawców przygotowała plakat upamiętniający to ważne wydarzenie historyczne. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na drzwiach klasopracowni. Uczniowie z klas: 4 a, 5 a i 5 b uczestniczyli w pieszym rajdzie historycznych na Korzenie, gdzie podobno spotkali Mieszka I i Dobrawę. Tam pod pomnikiem upamiętniającym 1050. rocznicę przyjęcia chrztu odbyła się niecodzienna lekcja historii przeprowadzona przez panią Agnieszkę Wojdyło i panią Halinę Stańko.

      Dziękujemy pracownikom CKSiT w Pruchniku oraz wszystkim nauczycielom i wychowawcom za wsparcie i pomoc w realizacji projektu.

     • Kiermasz świąteczny zorganizowany przez Świetlicę Szkolną

      16.04.2023

      W dniu 29 marca 2023 r. świetlica szkolna zorganizowała kiermasz z okazji Świąt Wielkanocnych. Przygotowane zostały stroiki, palmy i kartki okolicznościowe, które były sprzedawane przez uczennice klas II i III na przerwach w holu głównym budynku A.

      Celem kiermaszu była zbiórka pieniędzy na pomoc chorej na serce Matyldzie Momot z Jarosławia. Dzięki zaangażowaniu uczennic i zainteresowaniu kupujących udało nam się zebrać kwotę 400 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto chorej dziewczynki.

      W odpowiedzi na wsparcie rodzice Matyldy przesłali podziękowanie. Mamy nadzieję, że fundusze potrzebne na operacje zostaną szybko zebrane.

     • Rejonowe Indywidualno-Drużynowe Biegi Przełajowe

      14.04.2023

      W dniu 13.04.2023 r. na stadionie w Pruchniku odbyły się Rejonowe Indywidualno-Drużynowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców. Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z naszej szkoły, którzy wśród bardzo licznej konkurencji uplasowali się na czołowych miejscach. W zawodach wzięło udział ok. 500 zawodniczek i zawodników z terenu byłego woj. przemyskiego. Wszystkie nasze drużyny zdobyły awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 20 kwietnia 2023 r. w Kolbuszowej.

      Bardzo dziękujemy p. Karolowi Jaroszowi – pracownikowi CKSiT w Pruchniku za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

      Oto wyniki zawodów;

      Licealiada:

      Dziewczęta:

      1. II LO Przemyśl

      2. PKLO Jarosław

      3. ZSI Jarosław

      Chłopcy:

      1.ZSEiO Przemyśl

      2. ZSZ Przeworsk

      3. II LO Przemyśl

      4.ZSTiO Jarosław

      5. ZSI Jarosław

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

      Dziewczęta:

      1.SP 1 Pruchnik

      2. SP 15 Przemyśl

      3. SP Laszki

      4. SP Narol

      5. ZSP 1 Żurawica

      6. SP 2 Przeworsk

      Indywidualnie:

      1. Weronika Zając – SP 1 Pruchnik

      2. Aleksandra Gmiterek – SP Narol

      3. Nina Kielar – SP 15 Przemyśl

      Chłopcy:

      1. SP 14 Przemyśl

      2. SP 1 Pruchnik

      3. ZSP 1 Żurawica

      4. SP Narol

      5. ZSiPO Horyniec Zdrój

      6. SP Laszki

      7. SP Kańczuga

      8. ZS Zarzecze

      Indywidualnie:

      1.Paweł Wójcicki – SP 6 Przemyśl

      2. Gabriel Gołębiowski – ZSP 1 Żurawica

      2. Patryk Wojdyło – SP 1 Pruchnik

      Igrzyska Dzieci:

      Kl. V-VI ; Dziewczęta:

      1. SP 1 Pruchnik

      2. SP 15 Przemyśl

      3. SP Laszki

      4. ZSP 1 Żurawica

      5. SP 2 Przeworsk

      6. SP Adamówka

      7. ZSiPO Horyniec Zdrój

      Indywidualnie:

      1.Sabina Zając – SP 1 Pruchnik

      2. Julia Szkoła – SP 1 Pruchnik

      3. Martyna Dec – SP 1 Lubaczów

      Kl. V-VI ; chłopcy:

      1.SP 1 Pruchnik

      2. ZSiPO Horyniec Zdrój

      3. SP Laszki

      4.SP 14 Przemyśl

      5. SP Narol

      6. ZSP 1 Żurawica

      7. SP 2 Przeworsk

      8. ZS Zarzecze

      9. SP Orły

      Indywidualnie:

      1.Bruno Makara – SP 14 Przemyśl

      2.Filip Kukiełka – SP Narol

      3.Jakub Partyka – ZSiPO Horyniec Zdrój

      Kl. III-IV ; dziewczęta:

      1.SP 15 Przemyśl

      2. SP 1 Pruchnik

      3. SP Narol

      4. SP Laszki

      5. SP Adamówka

      6.SP 14 Przemyśl

      7. ZSP 1 Żurawica

      Indywidualnie:

      1.Oliwia Gancarz – SP Oleszyce

      2.Martyna Skawińska – SP 15 Przemyśl

      3.Oliwia Kukiełka – SP Narol

      Kl. III-IV ; chłopcy:

      1. SP 1 Pruchnik

      2. SP Kańczuga

      3. SP2 Jarosław

      4. SP 6 Przemyśl

      5. SP Narol

      6. SP Adamówka

      7. SP 14 Przemyśl

      8. SP Orły

      9. ZSP 1 Żurawica

      Indywidualnie:

      1. Jan Król – SP 1 Pruchnik

      2. Tymoteusz Eisenbardt – SP Narol

      3. Hubert Matusz – SP 14 Przemyśl

      Skład drużyn chłopców:

      Klasy 7 - 8: Patryk Wojdyło, Kacper Flak, Daniel Jarosz, Szymon Wojdyło, Michał Maciałek, Marcin Jamrozik, Paweł Kubas, Błażej Olejarz

      Klasy 5 - 6: Michał Halejcio, Michał Malec, Konrad Skirski, Radosław Wałach, Patryk Wójcik, Zając Gabriel, Wojciech Zając, Karol Raba

      Klasy 3 - 4: Maciej Kędzior, Jan Król, Miłosz Podolak, Ksawery Wywrot, Jakub Polak, Rafał Olejarz, Sebastian Wojtowicz, Mateusz Gomułka

      Skład drużyn dziewcząt:

      Klasy 7-8: Weronika Zając, Maja Halejcio, Wiktoria Kiwacka, Oliwia Szkoła, Amelia Jarosz, Faustyna Demska

      Klasy 5-6: Sabina Zając,Julia Szkoła, Lena Małaszowska, Justyna Kędzior, Lena Sosnowska, Julia Potoczny, Nikola Nasiewicz , Kamila Bogdanowicz

      Klasy 3-4: Patrycja Węgrzyn, Julia Czernikarz, Michalina Wróbel, Laura Szkoła, Kornelia Tuleja, Marcelina Sosnowska, Oliwia Popek

      Do zawodów uczniów przygotowali: Marcin Szeliga, Bogdan Sikorski i Waldemar Wańkowicz

     • Podsumowanie akcji "Góra Grosza”

      12.04.2023

      Już po raz dwudziesty trzeci Towarzystwo Nasz Dom zorganizowało akcję Góra Grosza.

      Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

      Wspólnie udało się zebrać kwotę 353,27 zł, na którą złożyły się w ogromnej większości monety 1, 2 i 5 groszy.  Pieniądze zostały przekazane organizatorom za pośrednictwem Poczty Polskiej, która włączyła się w akcję.

      Dotychczasowe edycje szkolnych akcji utwierdziły nas
      w przekonaniu, że jeden grosz może mieć ogromną siłę!

      Serdecznie dziękujemy klasom: I A, I B, II A, II B, III A, III B, IV A, IV B, IV C, V B i VIII A za udział w akcji. Szczególnie podziękowania składamy uczniom kl. II B, którzy wspólnie zebrali największą kwotę.

      ,,Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza może przyczynić  się do poprawy losu wielu dzieci.”

      Szkolne Koło PCK

     • 2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      12.04.2023

      Drugiego kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku, jako jeden z kilku oficjalnych dni ONZ poświęconych kwestiom zdrowotnym.

      Autyzm to specyficzny sposób pracy układu nerwowego, w tym mózgu, będący przejawem neuroróżnorodności gatunku ludzkiego. To zjawisko o bardzo szerokim zakresie i wielu odcieniach, stanowiące wachlarz zróżnicowanych cech, zachowań i objawów.

      Drugiego  kwietnia odbywa się wiele akcji i inicjatyw, które mają na celu zwrócenie uwagi na ważne problemy, z jakimi borykają się osoby w spektrum autyzmu oraz ich rodziny.

      Nasza szkoła, również włącza się w rozpowszechnienie informacji o tym jakże złożonym zjawisku. W tym celu  przygotowano gazetki na korytarzu szkolnym w budynku A i B, a nauczycielom i rodzicom, za pośrednictwem dziennika elektronicznego, przesłane zostały tematyczne prezentacje i linki do filmów.

       

      Całość prac koordynowała pani Katarzyna Jedlińska - pedagog szkolny, przy współpracy z SU.

       

     • ŚWIĘTA WIELKANOCNE

      06.04.2023

      Czas Wielkiego Postu zmierza ku końcowi. Przed nami dni, w których uczestniczymy w najważniejszych dla każdego chrześcijanina wydarzeniach zbawczych. Wchodząc w atmosferę nadchodzących świątecznych dni uczniowie klasy VI a i VII b zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno- muzyczny, w którym oddali głos świadkom tamtych zbawczych wydarzeń przemawiającym do nas z kart Biblii. Opatrzone komentarzem fragmenty Pisma Świętego przypomniały wszystkim historię naszego zbawienia, tej wielkiej ofiary miłości, jaką złożył za nas Chrystus. Ostatnia Wieczerza, śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie to dzieło odkupienia ludzi i doskonałego uwielbienia Boga. Chrystus umierając, zniszczył naszą śmierć, a zmartwychwstając przywrócił nam życie.

      Fragmentom Pisma Świętego i recytacji towarzyszył piękny śpiew zespołu Sound Angels.

      Na zakończenie prezentacji artystycznej wybrzmiały życzenia wielkanocne.

      „Niech te święta wielkanocne będą dla wszystkich pełne nadziei i wiary. Niech zmartwychwstały Jezus umocni nas w świętości, miłością i nadzieją napełni nasze serca. Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Oby w naszych sercach zawsze był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania.


      W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 1 życzymy wszystkim pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego, rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole oraz smacznego święconego jajka i mokrego dyngusa”.

     • Warsztaty chemiczne

      05.04.2023

      W dniu 4 kwietnia uczniowie klas ósmych naszej szkoły brali udział w  warsztatach chemicznych  zorganizowanych  przez nauczycieli chemii z  Zespołu Szkół Spożywczych i Biznesowych. Podczas zajęć młodzież miała okazję wykonywać doświadczenia, zapoznać się z pracą w laboratorium i profilami kształcenia szkoły. Ciekawe eksperymenty i możliwość samodzielnego ich przeprowadzenia sprawiała wiele radości młodym chemikom.

      Dziękujemy Paniom Małgorzacie Blok i  Kindze Gołąb - nauczycielom  ZSSiB za zaproszenie, serdeczne przyjęcie  i zorganizowanie warsztatów.

     • III EDYCJA KONKURSU „BIOCHEMIKUJ”

      03.04.2023

      W dniu 29 marca 2023r. w Zespole Szkół Drogowo- Geodezyjnych im. Augusta Witkowskiego odbyła się III edycja konkursu biologiczno - chemicznego „Biochemikuj” skierowanego do uczniów klas 8 szkół podstawowych. Do eliminacji zgłosiło się 11 szkół z powiatu jarosławskiego. Naszą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół: Mateusz Mikłasz z  i Oliwia Maciewicz z klasy 8 b. Konkurs obejmował dwa etapy: pisemny, gdzie uczniowie rozwiązywali test składający się z 60 zadań i praktyczny polegający na wykonaniu doświadczeń.

      Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z teoretyczną częścią konkursu z zakresu biologii oraz chemii, a także z częścią drugą konkursu, dużo trudniejszą, bo zawierającą zadania praktyczne. Oliwka i Mateusz okazali się bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce.

      Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • PALMA WIELKANOCNA

      02.04.2023

      Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do Przeglądu Palm Wielkanocnych zorganizowanego przez  CKSiT  w Pruchniku. Oto nasza palma. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w  jej wykonanie poprzez przyniesienie potrzebnych materiałów: bukszpanu, traw, zielonych gałązek i pięknych kwiatów z bibuły. Udekorowaniem palmy zajęły się: pani Katarzyna Jedlińska i pani Magdalena Poziemska. W ozdabianie zaangażowali się również uczniowie z klasy 6 a.

      Podczas Niedzieli Męki Pańskiej naszą palmę pieknie prezentowali uczniowie z siódmych i ósmych klas w tradycyjnych strojach ludowych.

      Cieszy również fakt, że coraz więcej rodzin uczniów naszej szkoły bierze udział w przeglądzie palm rodzinnych.