• Alleluja! Alleluja! Alleluja!
     • Alleluja! Alleluja! Alleluja!

      31.03.2021

      Święto Wielkiej Nocy, to czas otuchy i nadziei.
      Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.

      Po raz kolejny przeżywamy je w czasach bardzo trudnych dla nas wszystkich, w czasach wielkiego strachu o zdrowie i życie naszych bliskich i nas samych.

      Życzymy Państwu, aby właśnie Te Święta Wielkanocne przyniosły radość w gronie rodzinnym, aby dały spokój połączony ze zdrowiem, wzajemną miłością i życzliwością. By stały się źródłem wzmacniania ducha!

      Niech Zmartwychwstały Chrystus zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego życia. Niech w Państwa sercach będzie widoczny zawsze blask nadziei Zmartwychwstania.

      Radujcie się ze Zmartwychwstania Pańskiego i z ufnością patrzcie w przyszłość!

      Głębokiego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzą Uczniowie, Grono Pedagogiczne oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku oraz Szkoły Filialnej w Świebodnej.

    • Odpocznij podczas tych świąt :)
     • Odpocznij podczas tych świąt :)

      31.03.2021

      Zobacz, że wokół Ciebie budzi się  życie, że niebo jest niebieskie, że po niebie wędrują białe obłoki, a słońce śle dla Ciebie tysiące uśmiechów. Usiądź z tymi, których kochasz, porozmawiaj z nimi, wsłuchaj się w to, co mają Ci do powiedzenia.  Może zechcesz inaczej spędzić ten świąteczny czas, zagłębić się w ciszę, zdystansować się od zgiełku i natłoku informacji. Może w tej ciszy odnajdziesz siebie, odzyskasz spokojne spojrzenie na ludzi, na sprawy życia codziennego, na świat. Może spotkasz w wielkanocny poranek Zmartwychwstałego, który wleje w Twoje serce nadzieję i otuchę.  Może znowu poczujesz się wolny i uwierzysz, że Twoje życie może być wspaniałe, także  w tych konkretnych warunkach, w tej konkretnej, niełatwej dla nas wszystkich sytuacji.

      Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych życzy społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 im. KEN w Pruchniku.

     • REKRUTACJA 2021/2022

      26.03.2021

      Informuję, że w wyniku rekrutacji wszyscy kandydaci zostali zakwalifikowani do przyjęcia do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022. Proszę rodziców o złożenie oświadczenia woli podjęcia nauki w naszej szkole w terminie do 1 kwietnia 2021 r.

      Przewodniczący komisji rekrutacyjnej

      Oświadczenie woli podjęcia nauki w naszej szkole można pobrać z działu REKRUTACJA - Dokumenty

     • KONKURSY GEOGRAFICZNE

      28.03.2021

      24 marca bieżącego roku, uczniowie naszej szkoły przystąpili do Wielkiego Testu Edukacyjnego „Morza i Lądy”

      Uczniowie: Kacper Capik, Eryk Koźmiński i Mateusz Mikłasz z klasy VI b,  rywalizowali w kategorii uczniów klas V-VI

      Konkurs odbywał się przez platformę internetową i brali w nim udział uczniowie z całej Polski w trzech kategoriach. Jego celem było poszerzenie wiadomości z geografii i możliwość sprawdzenia stanu swojej wiedzy. Na wyniki czekamy do 31 maja.

      Na poziomie szkolnym, za organizację   konkursu, odpowiadał  nauczyciel geografii – Pani Wioletta Grzech- Kędzior.

       

      W marcu przypada 30 rocznica utworzenia niepodległej Chorwacji.

      W związku z tym wydarzeniem, Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie,

      przy współudziale właściwych Kuratorów Oświaty i Marszałków  Województw, zorganizował konkurs wiedzy o Chorwacji.

      Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat tego państwa,  jak również pogłębianie współpracy pomiędzy obu krajami, szczególnie w zakresie edukacji młodego pokolenia.

      W I etapie konkursu, wzięły udział trzy zespoły uczniów z naszej szkoły:

      Oliwia Nowosiad, Julia Malec z klasy VIII a,

      Anna Kwaśniak, Nikola Mielniczek z klasy VII b oraz Ilona wałach, Oliwia Malec, Monika Winiarz również z klasy VII b.

      I etap polegał na przygotowaniu prezentacji na temat historii, geografii i przyrody tego pięknego kraju. Prace uczennic zostały przesłane do oceny.

       Uczennice pracowały pod kierunkiem Pani Wioletty Grzech- Kędzior.

    • Przegląd palm wielkanocnych
     • Przegląd palm wielkanocnych

      26.03.2021

      Tradycyjnie w Palmową Niedzielę odbył się w Gminie Pruchnik Przegląd Najładniejszych Palm Wielkanocnych. Naszą szkołę reprezentowała piękna, kolorowa palma wykonana przez uczniów klas I-III pod kierunkiem pani Magdaleny Poziemskiej, pani Katarzyny Jedlińskiej, pani Teresy Szykuły oraz pani Anny Bielec . W przygotowanie kwiatów i elementów dekoracyjnych włączyli się podczas zajęć wszyscy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz  rodzice w domach. Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i pomoc w pielęgnowaniu tej wielkanocnej tradycji.

      Palma została poświęcona w kościele parafialnym podczas uroczystej mszy świętej, a teraz dumnie zdobi wejście do szkoły, przypominając, że święta tuż, tuż…

      "To są palmy przewspaniałe

      Zrobione z wierzbowych gałązek

      Z suszonych kwiatów i wstążek

      Dajemy wam palmy w darze,

      Bo tak stary zwyczaj każe.

      Bo dawno temu wierzono, że palmy

      Złe moce odgonią."

     • Informacja

      21.03.2021

      Od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie klas I – III przechodzą na zdalne nauczanie. Lekcje zdalne odbywać się będą według obowiązującego planu lekcji. Na wniosek rodziców, zostanie zorganizowana opieka świetlicowa oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19. Szczegóły organizacyjne przekażą wychowawcy poszczególnych klas za pomocą dziennika elektronicznego.

      Dyrekcja Szkoły

    • Wielkanocne tradycje
     • Wielkanocne tradycje

      21.03.2021

      W naszej szkole odbył się Konkurs plastyczny ,,Wielkanocne Tradycje” ”, którego  organizatorem jest Centrum Kulturalne w Przemyślu. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy plastycznej wybraną techniką (rysunek, malarstwo, collage, grafika) lub pracy przestrzennej (Palma Wielkanocna). Wśród klas II – VII konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło wiele pięknych i pomysłowo wykonanych prac. Czekamy
      z niecierpliwością na ogłoszenie wyników.

      Wszystkim życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

      Zapraszamy do obejrzenia prac wysłanych na konkurs

     • WIRTUALNE LABORATORIUM CHEMICZNE EMPIRIUSZ

      19.03.2021

      Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku wzbogaciła się o Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz. W skład zestawu wchodzi komputer z oprogramowaniem, gogle VR oraz interaktywny, dotykowy monitor.

      Wirtualne laboratorium umożliwia przeprowadzenie 26 doświadczeń chemicznych zalecanych w podstawie programowej do realizacji w klasie siódmej i ósmej. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w sprawny, przyjazny i ekonomiczny sposób wykonywać eksperymenty podczas lekcji chemii, a wysoka jakość grafiki pozwala uczestnikom poczuć się jak w prawdziwym laboratorium. Uczeń, korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na ekranie lub tablicy interaktywnej. Notują obserwacje oraz formułują wniosek w karcie laboratoryjnej. Eksperymenty są całkowicie bezpieczne dla uczniów, zaś urządzenie proste i intuicyjne w obsłudze. Lekcje, podczas których wykonuje się doświadczenia, są atrakcyjniejsze dla uczniów i zachęcają ich do nauki. Wirtualna rzeczywistość, która angażuje ucznia, pobudza jego wyobraźnię i zwiększa motywacje, pomaga zrozumieć skomplikowane zagadnienia, ale także znacznie poprawia zdolność zapamiętywania nabytej wiedzy.

      Koszt wirtualnego laboratorium wraz ze szkoleniami i wparciem technicznym to 29 999 zł, został pokryty ze środków pochodzących z rezerwy subwencji oświatowej.

     • OLIMPUSEK

      19.03.2021

      W dniu 16 lutego 2021 r. uczniowie z klas I-III wzięli udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Olimpusek – sesja zimowa 2021.

      Do konkursu przystąpiło 66 uczniów. Olimpiada polegała na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Pozwoliła także dzieciom na rozwijanie wyobraźni i myślenia twórczego. Sprawdzian obejmował zestaw 21 pytań zróżnicowanych w zależności od klasy. Zawierał pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił.

      Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

     • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny - letni semestr 2021

      19.03.2021

      Już w poniedziałek rusza rejestracja na nowy, letni semestr 2021 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Bezpłatne zajęcia odbywające się w tym semestrze w formie online,  przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego, w wieku od 7 do 12 lat. Zapisy prowadzone są na Rzeszów (osoby z całego woj. podkarpackiego), Mielec (osoby z powiatu mieleckiego), Dębica (osoby z powiatu dębickiego), Jasło (osoby z powiatu jasielskiego, gminy i miasta Jasło).  Zapisy prowadzone są online i  rozpoczną się 15 lutego o godzinie 10.00 i potrwają do 22 lutego do godziny 23.59.59.

       Organizatorzy zapraszają na stronę https://dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/, na której dokładnie opisany jest sposób rejestracji oraz na profil na FB (Dziecięcy Uniwersytet Techniczny), na którym oprócz samego posta o rejestracji zostaną opublikowane filmiki zapraszające na zajęcia. 

     • Boże Narodzenie

      19.03.2021

      Powoli mija grudzień. Z cichym szelestem na ziemię opadają kolejne kartki z kalendarza… Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, a wraz z nim kolejne, tak oczekiwane przez wszystkich Święta Bożego Narodzenia. W naszych domach, jak każdego roku,  gwar świątecznych przygotowań… W powietrzu unosi się subtelny, korzenny zapach świeżo upieczonych pierniczków. Przyniesiona do domu choinka roztacza wokół siebie żywiczną woń lasu. Okna już wymyte, kurze pościerane, zrobione świąteczne zakupy. W nasze domowe zacisza wkrada się nuta radosnego oczekiwania.

      Gdyby ktoś z daleka patrzył w tym czasie na naszą planetę, byłby zaskoczony  gorączkowym przygotowaniem, tym rosnącym z dnia na dzień jak lawina ruchem na ulicach, zabieganiem, gwałtownym praniem, pieczeniem, gotowaniem.

      Do czego się przygotowują? Kto ma ich odwiedzić? Na pewno ktoś ważny, skoro tak wiele trudu wkładają w przygotowanie na to spotkanie.

      A Ty… Czy wiesz do czego się przygotowujesz? Czy wiesz, kto Cię ma odwiedzić w ten wigilijny wieczór?  Czy nie zapominasz w natłoku codziennych spraw, przytłoczony niepokojem o zdrowie i życie najbliższych, kto zasiądzie wraz z Tobą i Twoją rodziną przy wigilijnym stole?

      Pamiętajmy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, że tym, na kogo czekamy jest sam Bóg. To on przyniesie nam miłość, pokój, przebaczenie i nadzieję. Nie spotkamy go, jeżeli nie będziemy na niego czekać … w ciszy… z opłatkiem w ręku… u wrót betlejemskiej stajenki wraz z pasterzami.

      Niech ten czar Bożego Narodzenia kruszący najtwardsze skały ludzkich serc i świadomość wyjątkowości tych chwil trwa w nas jeszcze długo po tym, gdy zgasną ostatnie świeczki na świątecznej choince!

      Zawsze, ilekroć

      uśmiechasz się do swojego brata

      i wyciągasz do niego ręce,

      jest Boże Narodzenie.

       

      Zawsze, kiedy milkniesz,

      aby wysłuchać,

      jest Boże Narodzenie.

       

      Zawsze, kiedy rezygnujesz

      z zasad, które jak żelazna

      obręcz uciskają ludzi

      w ich samotności,

      jest Boże Narodzenie.

       

      Zawsze, kiedy dajesz

      odrobinę nadziei "więźniom",

      tym, którzy są przytłoczeni

      ciężarem fizycznego,

      moralnego i duchowego

      ubóstwa,

      jest Boże Narodzenie.

       

      Zawsze, kiedy rozpoznajesz

      w pokorze, jak bardzo znikome

      są twoje możliwości

      i jak wielka jest

      twoja słabość,

      jest Boże Narodzenie.

       

      Zawsze, ilekroć

      pozwolisz by Bóg

      pokochał innych

      przez ciebie,

       

      Zawsze wtedy,

      jest Boże Narodzenie.

      Matka Teresa z Kalkuty

       

      Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji:

      https://www.youtube.com/watch?v=LKdrP58dtsE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2OqAOL9eXpuhUMMnnyp8o-mpjYSlz-jgooPCy6pxUWHkLUOibCe4iyXdE

     • Powrót do szkoły dzieci klas 1-3

      19.03.2021

      Informacja

      Od 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I – III wracają do nauki stacjonarnej. Nauka zdalna w kl. IV – VIII została przedłużona do 31 stycznia 2021 r. Na podstawie wytycznych MEiN, MZ i GIS zostały zaktualizowane Procedury funkcjonowania szkoły w okresie epidemii Covid – 19, z którymi należy się zapoznać, szczególnie z rozdziałem I i IIIA (link poniżej).

      Dowożenie uczniów z Hawłowic:

      Dojazd do szkoły – poniedziałek – piątek - godz. 7.45

      Powrót ze szkoły – poniedziałek , wtorek, czwartek, piątek – godz. 12.40, środa – godz. 12.25

      Rodzice uczniów mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.