• Projekt "Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP"

      19.03.2021

      W pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021 uczniowie klasy 8 b  wzięli udział w projekcie „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”. Celem projektu było poszerzenie wiedzy i umiejętności u 600 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu jarosławskiego z zakresu zarządzania własnymi pieniędzmi, nowoczesnych form płatności, bezpieczeństwa dokonywania transakcji, zasad gospodarowania budżetem domowym, zakładania działalności gospodarczej, kompetencji/kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodów i ścieżek kariery zawodowej.

      W ramach projektu uczniowie klasy 8 b wzięli udział w:

      1. Warsztatach tematycznych: (Zarządzanie własnymi pieniędzmi, Bezpieczeństwo finansowe transakcji, Przedsiębiorczość i kariera zawodowa)
      2. Wykładach online "Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni" 
      3. Symulacjach Biznesowych - Własna Firma

       

      Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w konkursie ekonomicznym „Przyszłość zaczyna się teraz”.  Nagrywali film, który miał promować rozsądne gospodarowanie swoimi wydatkami, podnieść świadomość  odnośnie bezpieczeństwa płatności bezgotówkowych lub pokazać, jak uczeń może kreować swoją przyszłość już dziś. W konkursie nasi uczniowie odnieśli duży sukces i zdobyli cenne nagrody rzeczowe:

      Koordynator szklony projektu: Aleksandra Kulisza

      Wsparcia przy realizacji prac konkursowych udzielili: Alina Szykuła, Beata Gomułka.

     • SZKOŁA PAMIĘTA

      19.03.2021

      Jest to inicjatywa MEN, w której uczestniczyliśmy w ubiegłym roku. W tym roku chcemy ją kontynuujemy, ale ze względu na pandemię, działania realizowane w ramach akcji mają przede wszystkim charakter wirtualny, multimedialny.


      Uczniowie z naszej szkoły włączyli się bardzo aktywnie do tej akcji. Podopieczni świetlicy szkolnej wykonali plakaty nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Pozostali uczniowie pod opieką nauczycieli zorganizowali zbiórkę zniczy. Wraz z rodzicami odwiedzali cmentarze, modlili się i palili znicze na grobach opuszczonych i zaniedbanych oraz przy mogiłach lokalnych bohaterów. Ponadto przygotowali prace plastyczne i prezentacje multimedialne na temat zasłużonych Pruchniczan i ciekawych miejsc.

      KLASY I - III:

      https://youtu.be/oeIbNRgfJRg


      Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za udział w akcji.

      Poniżej prezentujemy efekty naszych działań

       

      KLASY IV-VIII:


      https://youtu.be/khBk49UY2mo

       

      Prezentacje na temat historii miejsc i lokalnych bohaterów:

      Milenka Wańkowicz - kl. 5 b  https://youtu.be/fbyVcPLqWU0

      Marcin Dzięgielowski - kl. 4 b  https://youtu.be/7ydUlQnXmIw

       Paulina Hamerla - kl. 7 b  https://youtu.be/1Qg5rfeK_GU

      Michał Raba - kl. 5 a  https://youtu.be/dybUGP9mJl4

      Michał Brzuchacz - kl. 4 a - PREZENTACJA


      ŚWIETLICA SZKOLNA


     • 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      19.03.2021

      11 listopada 2020 r. świętujemy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To Narodowe Święto, jest dla Polaków jednym z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań,  Polska  powróciła na mapy Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej. Święto Odzyskania Niepodległości, również w naszej szkole obchodzone było rokrocznie bardzo uroczyście. Organizowano akademie,  konkursy, gry miejskie czy biegi dla Niepodległej. Obecnie, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, chcemy zaprezentować krótki program artystyczny, przygotowany w warunkach domowych przez uczniów klasy VI c i VII a. W ten sposób chcemy uczcić to wielkie święto i wyrazić radość z faktu, że żyjemy w wolnej Polsce.

      https://www.youtube.com/watch?v=_IuFTXA4dV4&feature=youtu.be

       

      NIEPODLEGŁA DO HYMNU

      Zapraszamy do obejrzenia filmu, który prezentuje wykonanie Hymnu Państwowego przez naszych uczniów z okazji Święta Niepodległości 2020

       

      https://www.youtube.com/watch?v=sQrheGoFrtw

       

      Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Szykule za montaż filmu :)

       

       

      Hymn śpiewają:

      Kl. 4 a: Raba Julia, Więcław Alan, Wieliczko Wiktor, Piś Laura, Fijałkowska Maria, Gębalik Szymon, Bielka Bartosz, Malmuk Klaudia, Wota Karolina, Chrapek Mikołaj

      Kl. 4 b: Michalska Maria, Chudzik Eliza, Jarosz Bartosz, Dzięgielowski Marcin

      Kl. 5 : Dyl Nikola, Kądziołka Fabian, Olszańska Julia, Tymczyk Ola, Tuleja Piotr

      Kl. 5 b: Dyjak Anita, Kiwacka Wiktoria, Skiba Anna, Szkoła Oliwia, Wojdyła Maciej, Wojdyło Szymon

      Kl. 6 a: Homik Weronika

      Kl. 6 b: Kamińska Maja

      Kl. 7 a: Wywrot Zuzanna, Kochanowicz Antonina, Gomułka Weronika

      Kl. 7 b: Mazur Antoni, Modras Aurelia

      Kl. 8 a: Skiba Tina

      Kl. 8 b: Flak Klaudia, Jarosz Roksana, Makara Oliwia

       

      Niestety ze względu na różne formy zapisu dźwięku i obrazu nie udało się wstawić kilku filmów razem z obrazem, ale są wszystkie wyżej wymienione głosy :)

     • GRATULUJEMY

      19.03.2021

      W X edycji dyktanda „Pruchnickie szranki ortograficzne 2020” I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pruchnickiej 2020 w kategorii klas 7-8 zdobyła Antonina Kochanowicz z klasy 7 a. Natomiast III m. w tej samej kategorii uzyskała Klaudia Flak z klasy 8 b.

      Komisja konkursowa Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego wyłoniła najlepsze prace w ramach konkursu na "Maskotkę Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej". III m. przyznano uczennicy naszej szkoły Antoninie Kochanowicz z klasy 7 a. Opiekunem jest Pan Waldemar Wańkowicz.

      W konkursie „Bezpieczne wakacje 2020” w eliminacjach powiatowych I miejsca w swoich kategoriach zdobyły:

      Karolina Rokitowska z klasy 7 b

      Antonina Kochanowicz z klasy 7 a.

      Opiekunem dziewcząt jest pani Magdalena Poziemska. O konkursie można przeczytać na stronie:

      https://ekspresjaroslawski.pl/artykul/laureaci-konkursu-bezpieczne/1095952

     • Europe CodeWeek 2020

      19.03.2021

      W naszej szkole w ramach Tygodnia Kodowania na wszystkich lekcjach informatyki w klasach 4 – 8 odbyły się zajęcia związane z programowaniem. Ponadto dla uczniów chętnych od października były organizowane warsztaty z robotyki i programowania. Na zajęciach uczniowie pracowali z zestawami kolców LEGO MINDSTORMS EV3. Poznawali zasady konstrukcji, budowy mechanizmów, rodzaje sterowania przekładniami a przede wszystkim wprawiali swoje roboty w ruch, poprzez programowanie.

     • NARODOWE CZYTANIE - 2020

      19.03.2021

      Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 r.

      W trakcie dziewiątej odsłony czytaliśmy wybitne dzieło Juliusza Słowackiego - "Balladynę". Organizatorami Narodowego Czytania w Pruchniku było Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej.

      W sobotę - 5 września, w pruchnickim parku zebrali się miłośnicy literatury, uczniowie i nauczyciele. Naszą szkołę reprezentowała grupa siódmoklasistów: Weronika Gomułka, Julia Madejowska, Zuzanna Wywrot, Wiktoria Mazur, Antonina Kochanowicz, Antoni Mazur. Izabela Stańko z siostrą Aleksandrą przeczytały fragment rozmowy Aliny i Balladyny, natomiast Aurelia Modras wcieliła się w Matkę Balladyny i w sposób bardzo ujmujący zaprezentowała fragment pt. "Skarga Wdowy". Miłą dla nas wszystkich niespodzianką była prezentacja fragmentu utworu przez Panią Agnieszkę Olejarz, która wraz z siostrą Anną przeczytała rolę Skierki i Chochlika.

       

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z prezentacją Aurelki Modras:

      https://youtu.be/YD4TK9HT-Kk
     • POMOC DLA SCHRONISKA

      19.03.2021

      W ramach szkolnego wolontariatu w październiku udało nam się przeprowadzić zbiórkę karmy, kocyków i zabawek dla zwierząt ze schroniska w Orzechowcach. Akcja trwała do 20 października. Włączyli się do niej uczniowie z naszej szkoły oraz ze szkoły filialnej w Świebodnej. W piątek dostarczyliśmy zebrane rzeczy potrzebującym zwierzakom. Wszystkim, którzy wspomogli naszą zbiórkę serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że niedługo wrócimy do szkoły i znowu zaczniemy działać

     • INFORMACJA

      19.03.2021

      Od poniedziałku, 9 listopada do 29 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostało zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII. Oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych będą funkcjonowały bez zmian. Dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19 zostanie zorganizowana opieka w świetlicy. W czasie zawieszenia zajęć stacjonarnych nauka będzie się odbywać zdalnie według obowiązującego planu lekcji w kl. IV – VIII oraz wg nowego harmonogramu w kl. I – III.  Nauczyciele prowadzący zajęcia będą systematycznie umieszczali w dzienniku elektronicznym w Terminarzu informację o sposobie realizacji jednostki lekcyjnej, opisy zadań oraz informację o lekcji online.  Do realizacji zajęć na odległość będziemy wykorzystywać dziennik elektroniczny Librus oraz platformę Classroom i aplikację Zoom.

    • Konta użytkowników
     • Konta użytkowników

      10.03.2021
      For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.