• NARODOWE CZYTANIE W PRUCHNIKU - 2022

25.08.2022

W minioną sobotę 3 września odbyła się 11. edycja Narodowego Czytania – polskiej akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej, w której publicznie odczytywane są obszerne fragmenty dzieł.  W tym roku lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Jest to zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Do dziś wiersze tego cyklu są niezwykle popularne.

Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego. Centrum Kultury Sportu i Turystyki wraz z Biblioteką Publiczną co roku angażuje się w tę akcję, zapraszając do udziału szkoły podstawowe z terenu gminy, gości, którzy odczytując fragmenty utworów, uatrakcyjniają przebieg wydarzenia. W gminie Pruchnik doskonałym miejscem do takich imprez, jest park przy Targowisku „Mój Rynek”, dlatego właśnie tam o godzinie 17.00 miała miejsce ta coroczna akcja. Piękna „parkowa” sceneria i melodie grane przez panią Svitlanę Robulets idealnie komponowały się w całość i uzupełniały podczas odczytywanych tekstów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Florian Olejarz i Karol Raba z klasy 6 a oraz Dominik Kamiński z klasy 6 b. Miłą dla nas wszystkich niespodzianką było wysłuchanie utworu w interpretacji naszej Pani Wicedyrektor – Katarzyny Kos.

• INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

29.08.2022

1 września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W naszej szkole dzień ten wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle. O godz. 8:30 na placu szkolnym odbyła się Msza Św. Dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców było to niecodzienne wydarzenie i niezwykłe przeżycie. Po uroczystym nabożeństwie, Pani Magdalena Długosz – Dyrektor naszej szkoły powitała zebranych na placu. Wśród znamienitych Gości był Pan Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika, Pan Wiesław Jamrozik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Marta Szkoła. Pierwsze powakacyjne spotkania klasowe odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze.

Początek roku szkolnego jest zawsze momentem wyjątkowym dla nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Cytując słowa kardynała S. Wyszyńskiego: „Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe”.

Nauczycielom życzymy pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą.

• ŚWIETLICA - WAŻNE INFORMACJE

23.08.2022

W sekretariacie szkoły można zapisywać dzieci do świetlicy. Poniżej publikujemy karty zgłoszenia:

KARTA ZGŁOSZENIA DO ŚWIETLICY

KARTA ZGŁOSZENIA DO ŚWIETLICY - DZIECI DOJEŻDŻAJĄCE

Informujemy, że do 31.08.2022 r. w sekretariacie szkoły lub pod numerem tel.: 16 628 80 59 można zapisywać dzieci na obiady.

Koszt posiłku:

zupa - 4,27 zł

II danie - 8,52 zł

Jednocześnie przypominamy, że:

- wpłaty za obiady należy dokonywać do 10 dnia każdego miesiąca,

- wszystkie nieobecności będą odliczane od wpłaty na kolejny miesiąc (nieobecność powyżej 3 dni tylko w przypadku zgłoszenia)

- nieobecność należy zgłosić w sekretariacie lub telefonicznie pierwszego dnia do godziny 8:00.

- niezgłoszona nieobecność nie podlega zwrotowi,

- rezygnację z obiadów należy zgłosić w sekretariacie szkoły przed rozpoczęciem nowego miesiąca.

• WYPRAWKA - kl. I

- teczka wiązana ( podpisana)

zawartość teczki:

• 1 blok techniczny biały A4;
            • 1 blok techniczny kolorowy A 4;
            • 1 blok rysunkowy biały A4;
            • papier kolorowy;

- teczka plastikowa na gumkę (podpisana, na prace plastyczne);

- farby plakatowe + pędzelek;

- plastelina;

- zeszyt w wąską linię 2 szt.;

- zeszyt w kratkę;

- liczydło;

- piórnik

zawartość piórnika:

- długopisy niebieskie i kolorowe, ołówek, gumka, temperówka, nożyczki, linijka, klej, kredki;

Uczniowie nie używają korektora!!

- Strój gimnastyczny (Biała koszulka, ciemne spodenki.

Stroju nie zostawiamy w szkole, przynosimy tylko na wych. fiz.

- Obuwie na zmianę.