• Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

      15.03.2022

      W dniach 10 -11 marca 2022 r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Zawody miały bardzo małą obsadę. Wystartowało po dwie drużyny  w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach zwyciężyły drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku, które będą reprezentować nasz powiat na  kolejnym etapie rozgrywek.

      Oto wyniki meczów :

      Dziewczęta:

      SP 1 Pruchnik – SP 2 Jarosław  26:8

      Skład drużyny z Pruchnika: Maja Kamińska, Wiktoria Kiwacka, Milena Wańkowicz, Anita Dyjak, Kinga Dietrich, Julia Potoczny, Lena Małaszowska, Lena Sosnowska, Oliwia Szkoła, Weronika Bogacz, Lilianna Jedlińska, Emilia Kasprzyk, Justyna Kędzior, Milena Pszonak, Laura Piś. 

      Opiekun druzyny: Waldemar Wańkowicz

      Chłopcy:

      SP 1 Pruchnik – SP Rozbórz Długi 21:4

      Skład drużyny z Pruchnika: Kacper Flak, Mikołaj Kos, Patryk Wojdyła, Maciej Wojdyła, Radosław Wałach, Szymon Wojdyło, Wojciech Zając, Marcin Jarosz, Błażej Drelinkiewicz, Karol Raba, Fabian Matusz, Konrad Skirski, Jakub Kiwacki, Michał Brzuchacz, Bartosz Bielka.

      Opiekun drużyny: Marcin Szeliga

      Opiekę medyczną podczas zawodów sprawował Robert Pszonak.

     • Pomagajmy

      28.02.2022

      Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Pruchniku prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla dzieci z Ukrainy -  "DZIECI - DZIECIOM".

      Nasza zbiórka ma na celu przede wszystkim nieść pomoc tym najmłodszym ofiarom wojny. Zbieramy artykuły higieny osobistej dla dzieci i niemowląt (m.in. pasty i szczoteczki do zębów, szampony, chusteczki nawilżane, pampersy, kremy, mydła, smoczki, butelki);  artykuły żywnościowe (m.in. mleko modyfikowane, zupki i deserki w słoiczkach, musy owocowe, kasza, kleik) oraz przybory szkolne ( zeszyty, długopisy, kredki, bloki...).

      Nasza społeczność szkolna wykazała się ogromną empatią i nie pozostała obojętna. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem.  Każdego dnia nabiera tempa, a dzięki temu kosz się zapełnia. Pierwszą część zebranych artykułów już dostarczyliśmy do Pana Patryka Gawła - budynek Budeximu przy ul. Poniatowskiego 53 w Jarosławiu, który zapewnił schronienie wielu matkom z dziećmi. Ich potrzeby są ogromne.

      Pomagając bezinteresownie, czynimy świat lepszym. Sprawiamy, że staje się on bardziej przyjazny.  Nigdy nie wiadomo, kiedy sami będziemy potrzebowali pomocy... Pamiętajmy, że dobro wraca.

      Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na krzywdę drugiego człowieka.

      Akcja nadal trwa! Przyłącz się i Ty!

     • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

      02.03.2022

      W dniu 1 marca 2021 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Na pamiątkę tej rocznicy, jako wyraz hołdu dla Żołnierzy za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do Ojczyzny, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili znicze przy pomniku poświęconym Żołnierzom AK, którzy polegli w walce o Polskę w latach 1939-1956 oraz w każdej klasie zaprezentowali informacje na temat obchodzonej rocznicy.

      Żołnierze Wyklęci to okreslenie Żołnierzy tworzących powojenną konspirację niepodległościową. Była ona – aż do powstania Solidarności – najliczniejszą formą zorganizowanego oporu społeczeństwa polskiego wobec narzuconej władzy.

      1 marca jest datą symboliczną, która historycznie nawiązuje do 1 marca 1951 r. Tego dnia Urząd Bezpieczeństwa zamordował w więzieniu na warszawskim Mokotowie siedmiu członków niepodległościowego i antykomunistycznego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość”: Łukasza Cieplińskiego, Adama Lazarowicza, Mieczysława Kawalca, Józefa Rzepaka, Franciszka Błażeja, Józefa Batorego i Karola Chmiela.

      Ustanowienie 1 marca Narodowym Dniem Pamięci to hołd dla Bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

      Żołnierze podziemia antykomunistycznego za swoje działania skazywani byli na śmierć, wieloletnie więzienie lub pobyt w obozach. Wśród ofiar byli także m.in.  rotmistrz Witold Pilecki, generał August Fieldorf "Nil", Mieczysław Dziemieszkiewicz „Rój”, Józef Kuraś „Ogień”, Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” i Danuta Siedzikówna "Inka".

       

    • REKRUTACJA DO SZKOŁY NA ROK 2022/2023
     • REKRUTACJA DO SZKOŁY NA ROK 2022/2023

      24.02.2022

      Dyrekcja szkoły informuje, że w dniach od 28 lutego 2022 r. do 3 marca 2022 r. prowadzone będą ZAPISY do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku

      na rok szkolny 2022/2023.

      DO KLASY PIERWSZEJ ZAPISYWANE SĄ DZIECI URODZONE W 2015 r. i ZAMIESZKAŁE W OBWODZIE SZKOŁY.

      Wypełnioną czytelnie kartę zgłoszenia wraz z załącznikami należy złożyć w sekretariacie szkoły w godz. od 7.30 do 14.30.

       

      Uczniowie zamieszkali poza obwodem mogą zostać przyjęci, jeżeli szkoła będzie dysponować wolnymi miejscami.

       

      Termin składania wniosków o przyjęcie do szkoły ucznia spoza obwodu szkoły: od 4 marca 2022 r. do 18 marca 2022 r.

      Kartę zgłoszenia, wniosek oraz wszystkie potrzebne załączniki można pobrać z zakładki REKRUTACJA lub osobiście w sekretariacie szkoły.

       

    • 80. rocznica powstania Armii Krajowej
     • 80. rocznica powstania Armii Krajowej

      15.02.2022

      14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Pierwszym dowódcą AK został komendant główny ZWZ gen. Stefan Rowecki „Grot”. Decyzja o powstaniu AK była podyktowana koniecznością scalenia polskich konspiracyjnych oddziałów zbrojnych i podporządkowania ich rządowi RP w Londynie. Utworzona przed 80 laty AK jest uważana za największe i najlepiej zorganizowane podziemne wojsko działające w okupowanej Europie.

      Na pruchnickim cmentarzu znajduje się zbiorcza mogiła. Spoczywają tam żołnierze AK, którzy polegli podczas akcji "Burza" w lipcu 1944 r.

      14 lutego 2022 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz. Oddali hołd poległym, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

       

     • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny - rekrutacja

      10.02.2022

      Już 14 lutego o godz. 10:00  rusza rejestracja na nowy, letni semestr 2022 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

      Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat. Zapisy prowadzone są na Rzeszów (osoby z całego woj. podkarpackiego), Mielec (osoby z powiatu mieleckiego), Dębica (osoby z powiatu dębickiego), Jasło (osoby z gminy i miasta Jasło oraz gminy Skołyszyn) oraz Ustrzyki Dolne (osoby z gminy Ustrzyki Dolne).

      Zapisy prowadzone są online, rozpoczną się 14 lutego o godzinie 10.00 i potrwają do 21 lutego (włącznie).

      Już dzisiaj zapraszamy na naszą stronę https://dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/, na której dokładnie opisujemy sposób rejestracji oraz na nasz profil Facebook'a - Dziecięcy Uniwersytet Techniczny.

      DUT_-_rekrutacja__semestr_letni_2022.pdf

     • KOLĘDA MISYJNA

      30.01.2022

      Dnia 16.01 i 23.01 2022 r. odbyła się akcja misyjna, poświęcona dzieciom Azji Środkowej. Członkowie Koła Misyjnego przedstawili w kościele w Pruchniku i kościołach filialnych – w Hawłowicach i Pruchniku Górnym scenkę misyjną a następnie zebrali ofiary do puszek. Zebrano ogółem 4 tys. zł.  Pieniądze zostały przekazane do Kazachstanu na ręce misjonarza Ks. Piotra Pytlowanego.

      Opiekunowie Koła Misyjnego

      S. Małgorzata Buzor

      Agnieszka Olejarz

      Jolanta Mroczek-Pupka

     • UWAGA KONKURS :)

      24.01.2022

      Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany na nowym portalu edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

      Konkurs adresowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Na uczestników czekają zagadnienia na różnych poziomach zaawansowania. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!

      Do zmagań o tytuł Mistrza Matematyki przystąpić można TUTAJ.

      Konkurs potrwa w dniach 21.01-27.03.2022 r.

      Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo także, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych. 

      Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

      https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki

      Z poważaniem

      Zespół Dyktanda.pl oraz Mathematics.live

     • Uczniowskie spotkania z teatrem

      03.01.2022

      O tym, że teatr nie jest nudny, a lektura to coś wybitnego, przekonali się nasi uczniowie po obejrzeniu spektakli w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki.    Były to wierne adaptacje obowiązkowych lektur : tragedii „Balladyna”, komedii „Zemsta” i dramatu romantycznego „Dziady cz.  II”.

      Przedstawienia cechował wysoki poziom artystyczny, a aktorzy Teatru Cracovia stworzyli wyjątkowe i niezapomniane kreacje sceniczne.

     • ZIMOWY MISTRZ WYPRACOWAŃ - KONKURS

      04.01.2022

      Rozpoczyna się właśnie Zimowy Mistrz Wypracowań, czyli wyczekiwany konkurs z nagrodami organizowany przez Dyktanda.pl!

      To idealna okazja, aby poćwiczyć swój talent pisarski, skorzystać ze zdobytej już wiedzy,a także poznać nowe zagadnienia. 

      Do udziału zachęcamy wszystkich, bez ograniczeń wiekowych - dzieci, młodzież i dorosłych. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

      Wystarczy kliknąć ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie:

      https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/zimowy-mistrz-wypracowan

      Następnie pozostaje już tylko wybranie interesujących nas tematów.

      Dla aktywnych uczestników organizator przygotował nagrody gwarantowane! Aby je zdobyć, wystarczy zgromadzić określoną liczbę punktów. Oprócz tego przewidziane są nagrody główne, których wartość sięga 2 tysięcy złotych!

      Konkurs Zimowy Mistrz Wypracowań potrwa do końca lutego 2022 r. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

      https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/zimowy-mistrz-wypracowan

      Z poważaniem,Zespół Dyktanda.pl