• Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025

      11.06.2024

      W najbliższy piątek 14 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2024/2025.

       

      Szkolna Komisja Wyborcza w składzie:

      1. Weronika Kiwacka z kl. 8 b – przewodnicząca
      2. Oliwia Szkoła z kl. 8 b
      3. Julia Olszańska z kl. 8 a

      przeprowadzi głosowanie na zgłoszonych kandydatów:

       

      Lista kandydatów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

      Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku

      na rok szkolny 2024/2025

       

      1. Helena Basiak z kl. 7b
      2. Weronika Bogacz z kl. 7a
      3. Justyna Kędzior z kl. 6b
      4. Maria Kulisza z kl. 6a
      5. Maria Michalska z kl. 7b
      6. Florian Olejarz z kl. 7a
      7. Laura Piś z kl. 7a
      8. Milena Pszonak z kl. 6b
      9. Szymon Wojdyło z kl. 6b

       

       

      Wybory zostaną przeprowadzone w bibliotece szkolnej w budynku B zgodnie z harmonogramem głosowania poszczególnych klas.

      Uczniowie wezmą udział w głosowaniu pod opieką wychowawców lub nauczycieli, którzy w terminie ustalonym w harmonogramie prowadzą lekcje w danej klasie.

       

       

      Przewodnicząca Szkolnej Komisji Wyborczej

      Wiktoria Kiwacka

     • OUR DREAM CAME TRUE! Nasze marzenie się spełniło! PRACOWNIA JĘZYKOWA na którą czekaliśmy!

      13.06.2024

      Już w drugim półroczu uczniowie naszej szkoły kontynuowali swoją przygodę językową w nowej pracowni do nauki języków obcych, która wyposażona jest w  następujące elementy:

      - stanowisko wykładowcy z komputerem i jednostką centralną,

      - oprogramowanie sterujące,

      - oprogramowanie magnetofonu cyfrowego,

      - nagłośnienie sali lekcyjnej,

      - pulpit słuchaczy,

      - słuchawki z mikrofonem dla każdego ucznia,

      - słuchawki z mikrofonem dla nauczyciela,

      - monitor interaktywny.

      Jako nauczyciele języków obcych prowadząc zajęcia bardzo rzadko spotykamy się z wyrównanym lub chociażby zbliżonym poziomem zaawansowania z języka obcego. Pracownia językowa Mentor jest zaawansowanym narzędziem, które ułatwia nam prowadzenie zajęć na zróżnicowanych poziomach, motywuje i zachęca uczniów do nauki języków obcych. Jest również doskonałym rozwiązaniem do nauki najważniejszych umiejętności praktycznych: rozumienia ze słuchu oraz mówienia, czyli komunikacji w języku angielskim.

      Zajęcia prowadzone w pracowni stają się ciekawsze i ,,inne’’ w porównaniu
      z tradycyjnymi. Dzieci uwielbiają zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzięki temu nauka staje się przyjemniejsza, ciekawsza i bardziej efektywna. Uczniowie lepiej się koncentrują oraz chętniej biorą czynny udział w lekcji.

      Dodatkowo pracownia daje nam możliwość zróżnicowania wykorzystania czasu podczas lekcji. Uczniowie mogą pracować jako jedna duża grupa,  indywidualnie, w parach, w trójkach, w czwórkach. Dzięki temu lekcja jest dynamiczna i urozmaicona. Najlepiej jest zmieniać nauczanie frontalne z różnymi formami pracy zespołowej kilkakrotnie w trakcie zajęć. Dzięki różnym rozbudowanym funkcjom pracowni językowej możemy robić takie zmiany w bardzo szybki i łatwy sposób. Nauczyciel może dowolnie łączyć osoby do danych ćwiczeń. Uczniowie mogą pracować w tym samym momencie w różnych grupach nad różnymi projektami, a nauczyciel w łatwy sposób bez poruszania się może nadzorować tą pracę.

      Uczniowie podczas nauki z wykorzystaniem pracowni językowej nie przeszkadzają sobie nawzajem w wykonywaniu poszczególnych zadań. Dzięki temu, że uczniowie pracują w słuchawkach w pracowni językowej, mogą swobodnie rozmawiać w sposób naturalny, bez ściszania głosu. To bardzo ułatwia interakcję i pozytywnie wpływa na przebieg wykonywanych ćwiczeń.

      Nauczyciel może prowadzić różne zajęcia w tym samym momencie jeśli w grupie są znaczne różnice w poziomie zaawansowania, np. uczniowie bardziej zaawansowani mogą dostawać dodatkowe zadania/ćwiczenia ze słuchu które tylko oni będą słyszeli. Dzięki temu nie będą zakłócać pracy uczniów którzy wolniej pracują i każdy uczeń będzie miał szansę na to, aby ukończyć powierzone mu zadanie.

      To tylko kilka z wielu zalet powstałej pracowni języków obcych za którą dziękujemy!

      Nauczyciele języków obcych.

     • Wycieczka do Zakopanego

      13.06.2024

      Początek czerwca to dla klasy VI b bardzo miły czas, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczniów. Tak długo wyczekiwana trzydniowa wycieczka do stolicy polskich gór- Zakopanego- dostarczyła wielu wrażeń i niezapomnianych przeżyć, którymi chcielibyśmy się podzielić.

      Pierwszy dzień naszego pobytu pod Giewontem przywitał nas bardzo niepewną pogodą, która pod znakiem zapytania postawiła nasze plany. Mimo obaw szczęście nam dopisało i udało się pokonać trasę z Kuźnic wiodącą Doliną Jaworzynki do schroniska Murowaniec. Tam najwytrwalsi, a było ich całkiem sporo, zdecydowali się na przedłużenie szlaku i dojście do Czarnego Stawu Gąsienicowego. W drodze powrotnej niekorzystne prognozy pogody niestety sprawdziły się i trochę zmoczył nas deszcz. Fakt ten jednak nie wpłynął w najmniejszym nawet stopniu na morale grupy i po zakwaterowaniu w pensjonacie Limba, ciepłym obiadku i małych zakupach w miejscowym sklepie energia wróciła nawet tym, którzy bardzo odczuli trudy wędrówki po górach.

      Drugiego dnia realizował się najczarniejszy scenariusz dla wszystkich turystów, którzy planują górskie wycieczki- padał deszcz. Czy ten fakt mógł zepsuć nam zabawę? Zdecydowanie nie! Po pysznym śniadanku udaliśmy się do Zakopanego, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć Wielką Krokiew i przespacerować się po Krupówkach. Mimo nieustannie padającego deszczu udało się nawet zrobić małe zakupy pamiątek. Kolejnym punktem naszego programu była wizyta w  Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, wybudowanym przez górali jako votum za ocalenie życia Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981 roku. Miłym zakończeniem tego deszczowego dnia było wodne szaleństwo na termach w Chochołowie. Niestety, gęste chmury i strugi deszczu sprawiły, ze ani na chwilę nie udało się nam w tym dniu zobaczyć górskich szczytów.

      Wszystko to, co kapryśna aura odebrała nam topiąc góry w strugach deszczu, udało się odzyskać ostatniego dnia naszej wycieczki. Ach, co to był za piękny dzień! Wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch to jak trzęsienie ziemi w filmach Hitchcocka, a później napięcie już tylko stopniowo rosło! Wędrówka w chmurach  szczytami górskimi z Kasprowego Wierchu przez  Przełęcz pod Kopą Kondracką do schroniska na Kalatówkach była niesamowitą wręcz okazją do podziwiania piękna najwyższych szczytów górskich Tatr. Nie była to trasa łatwa i kosztowała nas wiele wysiłku. Chociaż zmęczenie dawało się nam we znaki daliśmy radę, z czego jesteśmy bardzo dumni. Dzisiaj już wiemy, że wszystko to co piękne i wartościowe wymaga pewnych poświęceń i wysiłku. Tak właśnie jest ze zdobywaniem górskich szczytów- włożony trud wraca do nas w postaci pięknych widoków i wewnętrznej satysfakcji, że udało się pokonać własne słabości.

      Droga powrotna do domu minęła nam bardzo szybko. Z jednej strony cieszyliśmy się, że wracamy i będziemy mogli podzielić się wrażeniami z najbliższymi, z drugiej strony żal było kończyć ten radosny czas wspólnej zabawy i integracji. Liczymy na to, że kolejna nasza klasowa wyprawa będzie równie udana, a może jeszcze lepsza i … dłuższa.

     • GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      12.06.2024

      17 maja 2024 roku  w naszej szkole odbyła się 8. edycja gminnego konkursu z języka angielskiego dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych. Głównym celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania językiem obcym, kulturą krajów anglojęzycznych, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, a także integracja młodzieży. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych..

      W konkursie wzięło udział 30 uczniów z terenu naszej gminy. Zwycięzcami zostali:

      w kategorii klas V

      I miejsce – Kacper Szymański-Galas - SP w Rozborzu Długim 

      II miejsce – Berenika Mikłasz - SP Nr 1 w Pruchniku

      III miejsce – Szymon Szkoła -  SP Nr 1 w Pruchniku

      w kategorii klas VI

      I miejsce – Gabriel Wojtowicz - SP Nr 1 w Pruchniku

       II miejsce – Liliana Jedlińska - SP Nr 1 w Pruchniku

      III miejsce – Jan Jasiłek -  SP  w Kramarzówce

      wyróżnienie – Kamila Bogdanowicz - SP Nr 1 w Pruchniku.

      Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom oraz składają serdeczne podziękowanie nauczycielom, którzy przygotowali uczniów.

      Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

     • Ach, co to była za wycieczka...

      12.06.2024

      12 czerwca 2024 r. klasa 2 c wybrała się na bardzo ciekawą wycieczkę do Zagórza oraz Glinnego. Pierwszym punktem wycieczki były ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu. Aby tam dotrzeć, musieliśmy pokonać kilometrową trasę, pod górkę, podziwiając malowniczy krajobraz oraz wzbogacając swoją wiedzę przyrodniczą. Gdy wreszcie dotarliśmy na miejsce, poznaliśmy historię klasztoru oraz krążące legendy o tym pięknym i wręcz magicznym miejscu. Kolejnym punktem wycieczki była „Piernikowa chata”. To niezwykłe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Na początku wcieliliśmy się w role czarownic. Ubierając stroje Baby Jagi, zrobiliśmy sobie sesję zdjęciową na miotle. Następnie ruszyliśmy śladami Jasia i Małgosi i weszliśmy do chaty,
      w której czekało na nas mnóstwo atrakcji. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od izby Baby Jagi, pełnej ksiąg z magicznymi przepisami, szafą wypełnioną eliksirami oraz stojącym potężnym garnku, do którego mogliśmy wejść i zrobić sobie zdjęcie. Kolejne zadanie było dla odważnych, a polegało na wejściu do pieca. Był ciemny i ciasny, a na ścianie widoczny był ogień oraz Ognik, który przemawiał do dzieci i zadawał im różne pytania. Następnie przeszliśmy do komnaty wypełnionej złotem i klatką z pięknym tronem. Jednak to nie był koniec wrażeń. Najlepsze było dopiero przed nami. Ruszyliśmy do ciemnej komnaty
      z latającymi miotłami. Każdy uczeń mógł poczuć się naprawdę jak prawdziwa czarownica. Lecąc na miotle, pokonywaliśmy wiele przeszkód i dążyliśmy do mety. Aż szkoda, że tak krótko trwała ta podróż. Gdy już ochłonęliśmy, czekała na nas słodka niespodzianka. Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których dzieci samodzielnie robiły pierniki. Następnie mieliśmy czas dla siebie. Bawiliśmy się na placu zabaw. Na koniec zjedliśmy przepyszne gofry z nutellą i musem malinowym.

      Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Z żalem żegnaliśmy się z Piernikową Chatką, ale wszyscy oświadczyliśmy, że jeszcze tu wrócimy. Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
      Z nostalgią wspominamy przeżyte przygody, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

     • W stolicy...

      12.06.2024

      W dniach 28- 29 maja uczniowie klasy 7 b, 5 b  spędzili aktywnie czas na wycieczce w Warszawie.

      Odkrywanie  stolicy rozpoczęliśmy od spaceru po zespole pałacowo- parkowym Łazienki. Następnie przeszliśmy  Traktatem Królewskim  na  Starówkę,  pod Zamek  oraz pomnik Małego Powstańca.        Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, odwiedziliśmy mogiły naszych narodowych bohaterów: „Zośki”, „Rudego”, i „Alka”.

      W teatrze Buffo  obejrzeliśmy musical „Romeo i Julia” na motywach tragedii  Wiliama Szekspira z librettem Janusza Józefowicza  i muzyką  Janusza Stokłosy.  W drugim dniu  najmłodsze uczestniczki wycieczki  z klas czwartych  miały okazję uczestniczyć  w nagraniu do audycji  „Cztery pory roku” programu 1. Polskiego Radia. Przyjemny  spacer  z przewodnikiem po PGE Narodowym zakończył zwiedzanie Warszawy. W drodze powrotnej oddaliśmy się tropikalnej zabawie w Parku wodnym Suntago.

      Wyjazd należał do bardzo udanych.

     • "Dream big" w SMS w Jarosławiu

      11.06.2024

      W dniu 11 czerwca 2024 r. w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Talentów pt. „Dream big”. Uczestnicy zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych. Pokazali wiele wspaniałych talentów. Byliśmy świadkami pokazów akrobatycznych, występów wokalnych, instrumentalnych oraz tanecznych.

      Nasi uczniowie spisali się na medal i zostali laureatami konkursu.

      Kategoria kl. I-IV

      I miejsce zajęła Wiktoria Kiper z kl. IV b wykonując utwór

      „Runaway” (opiekun: p. Alina Szykuła, p. Dorota Grzech). Wyróżnienie zdobyła Maja Mikłasz z kl. II c, prezentując walory akrobatyczne  (opiekun: p. Alina Szykuła).

      Kategoria kl. V-VIII

      Wyróżnienie zdobyła Jagoda Potoczny z kl. VIII a, fenomenalnie wykonując utwór „Czardasz” (opiekun P. Alina Szykuła).

      Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

     • Wycieczka do Sandomierza

      11.06.2024

      Sandomierz to jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Polski. Usytuowane jest na lessowych wzgórzach. Zachowało się tu ponad 120 zabytków architektury z różnych epok. Do najwyższej klasy zaliczane są: średniowieczny układ urbanistyczny miasta oraz jeden z najstarszych kościołów - Kościół Św. Jakuba. Sandomierz jest ściśle związany z wydarzeniami historycznymi Polski.

      Tu przebywali królowie, książęta i wiele innych ważnych osobistości, pozostawiając po sobie liczne pamiątki. Najważniejszym gościem we współczesnych czasach był Papież Jan Paweł II, który odwiedził miasto 12 czerwca 1999 roku.

      7 czerwca uczniowie z klasy 5 a, 5 b, 5 c i 6 a także odwiedzili to piękne miasto. Zabytki miasta oglądali, jeżdżąc meleksami. Podczas przejażdżki słuchali opowieści o dawnych czasach. Następnie odwiedzili Wąwóz Królowej Jadwigi i Katedrę. Niezwykłą atrakcją była wizyta w zbrojowni, gdzie niektórzy chcieli koniecznie przejść drogę od pazia do rycerza. Kolejnym miejscem, które dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń było Muzeum Ojca Mateusza. Ostatnią atrakcją był rejs statkiem po Wiśle.

      Sandomierz to piękne miasto, które warto także odwiedzić, planując wakacje.

      Zachęcamy :)

     • Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Pruchniku

      11.06.2024

      Jednym z najważniejszych zadań wychowawczych jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na szacunek do drugiego człowieka. Tematy związane z szeroko pojętym zdrowiem i niepełnosprawnościami wpisują się  w krąg zagadnień, które koniecznie należy omawiać, by pokazać różnorodność społeczeństwa, a przede wszystkim radość życia mimo różnych przeciwności. 

      W dniu 7 czerwca 2024 r. uczniowie klasy II b  wybrali się z wizytą do Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Pruchniku. Celem wycieczki  była integracja uczniów z uczestnikami ośrodka ŚDS oraz zapoznanie z funkcjonowaniem placówki, zwiedzanie budynku, uczestnictwo w warsztatach terapii zajęciowej i zajęciach kulinarnych. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor, uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką funkcjonowania ŚDS. Mieli możliwość obejrzenia pracowni terapeutycznych: sali ogólnej, pracowni ceramicznej, pracowni techniczno – ogrodniczej, pracowni plastycznej, pokoju przeznaczonego do zajęć indywidualnych, pokój wyciszeń, pracowni tkacko – krawieckiej, pracowni małej poligrafii, sali terapii ruchem, pracowni hydromasażu oraz pracowni gospodarstwa domowego. Po obejrzeniu pracowni uczniowie zostali przyporządkowani do odpowiednich warsztatów: warsztaty kulinarne: nauka przygotowania oraz pieczenia i zdobienia gofrów, warsztaty plastyczne: malowanie farbami akrylowymi odlewów gipsowych, aktywność sportowa: konkurencje na świeżym powietrzu, animacje z chustą oraz z balonami, zabawy do muzyki: „Jaki tu spokój”, „Czerwona Pantera”, „Polka dziadek”. Uwieńczeniem spotkania był poczęstunek :deser lodowy, gofry, napoje . 

      To było, z pewnością, wartościowe spotkanie, gdyż utwierdziło w przekonaniu, że należy cieszyć się życiem i szukać radości w codziennych sprawach. 

     • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

      10.06.2024

      W dniu 6 czerwca 2024 r. o godz. 900 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Pruchniku odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV i V z terenu Gminy Pruchnik, którego celem było rozwijanie zainteresowań oraz wspieranie uczniów uzdolnionych matematycznie, promowanie uczniów zdolnych, wykorzystanie umiejętności twórczego myślenia do rozwiązywania zadań problemowych, dostarczanie uczniom satysfakcji i radości z sukcesu.

      Konkurs został poprzedzony prelekcją dotyczącą profilaktyki antyalkoholowej. W konkursie wzięli udział także uczniowie ze szkół podstawowych z Kramarzówki i Jodłówki.

      Wyniki:

      w kategorii klas IV:

      I miejsce – Zofia Potoczny (SP Pruchnik)

      II miejsce – Marcel Pich (SP Pruchnik)

      III miejsce – Maciej Kędzior (SP Pruchnik)

      Wyróżnienie – Alina Kochanowicz (SP Pruchnik), Maja Brzuchacz (SP Jodłówka)

       

      w kategorii klas V:

      I miejsce – Rafał Olejarz (SP Pruchnik)

      II miejsce – Karol Długosz (SP Pruchnik)

      III miejsce – Emilia Brzuchacz (SP Pruchnik)

       

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy :)

       

     • „Perła renesansu…, miasto arkad…, Padwa północy - Zamość

      09.06.2024

      Klasy 3 a, 3 b, 4 a, miały okazję poznać to niezwykłe miasto. Podczas pobytu uczniowie podziwiali zwierzęta w zoo oraz poznali historię tego uroczego zakątka Polski.

      Po przybyciu na miejsce wszyscy udali się do zoo. Po lekcji edukacyjnej zaczęło się zwiedzanie. Z niezwykłą ciekawością i podekscytowaniem uczniowie przyglądali się różnorodnym gatunkom zwierząt. Obejrzeli ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby, stawonogi. Wiele nazw zwierząt była uczniom znana, ale inne okazały się zupełnie obce, podobnie jak ich przedstawiciele. Z ciekawością obserwowali ich zachowanie i wysłuchali ciekawych informacji od pani przewodnik. Zachwycali się wyglądem, zachowaniem, sposobem poruszania, oraz reakcją zwierząt na zwiedzających. Obserwowali środowiska życia każdego z gatunków oraz ich upodobania. Najwięcej emocji było podczas obserwacji żyraf, tygrysa, lwa, pantery, kapibary, surykatek i gadów.  Warto było to zobaczyć!

      Lekcja historii wzbogaciła naszą wiedzę i rozbudziła ciekawość. Okazało się, że Zamość  to dawne prywatne miasto szlacheckie. Zostało założone w 1580 roku na mocy przywileju lokacyjnego wystawionego przez kanclerza i hetmana wielkiego koronnego - Jana Zamoyskiego. Jego projekt opracował włoski mistrz, architekt Bernardo Morando. To niezwykłe dzieło warto zobaczyć z bliska.

      Poprzez oglądanie wielu niezwykłych budowli, pomników, muzeów udało się przenieść w zupełnie inne czasy - czasy pełne ciekawych, walecznych, oddanych ojczyźnie ludzi, bohaterów, zdarzeń. W Prochowni obejrzeliśmy multimedialną projekcję rozwoju Twierdzy Zamość, a w Muzeum Broni i Fortyfikacji „Arsenał”  obejrzeliśmy wystawy broni palnej, armat, broni białej, oraz makiety umocnień miasta. Zwieńczeniem tych wrażeń był oglądany na żywo strzał z armaty.

      Po lekcji historii z przyjemnością odwiedziliśmy Zamojską Manufakturę Słodyczy. Każdy poznał sposób produkcji cukierków i  wykonał swojego lizaka.

      Aby poczuć klimat tego miasta, warto zostać w Zamościu na dłużej. Pod wpływem zdobytych wrażeń  na pewno niejeden z nas wróci tam ponownie.

      WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA - PREZENTACJA ZDJĘĆ

       

     • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

      09.06.2024

      W dniach od 9 kwietnia do 21 maja 2024 r. dla chętnych uczniów klas III - VIII przeprowadzone zostały egzaminy teoretyczne  ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Test zawierał 25 pytań jednokrotnego wyboru, dopuszczalne były 3  błędy.

      Celem egzaminu było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu drogowym oraz znajomości znaków drogowych.

       Część teoretyczną zaliczyło 46 uczniów, którzy w dniach 23 i 28 maja oraz 4 czerwca przystąpili do egzaminu praktycznego na nowym  miasteczku ruchu drogowego. Wszystkim uczniom udało się również zaliczyć praktyczną część egzaminu, którą przeprowadzili: p. Magdalena Poziemska, p. Katarzyna Jedlińska, p. Bogdan Sikorski.

      Wszystkim szczęśliwym posiadaczom – pierwszego w życiu „prawa jazdy” Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!

     • ŚWIĘTO RODZINY

      28.05.2024

      5 czerwca w naszej szkole obchodzilismy Święto Rodziny ph. "Jestemy wielką Eko - Rodziną". Imprezę rozpoczął program artystyczny w wykonaniu uczniów z klasy 2 a, b, c. Akademię obejrzeliśmy w towarzystwie znamienitych gości: Pana Stanisława Kłopota - Burmistrza Pruchnika i Pana Stanisława Szkoły - Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pruchniku. Po apelu wszystkie dzieci pod opieką wychowawców i nauczycieli korzystały z przygotowanych atrakcji. Smakowały pysznych gofrów, jeżdziły Kolejką Turystyczną ulicami Pruchnika, tworzyły naturalne mydełka i kule do kąpieli, poznawały właściwości ziół i przypraw w ramach warsztatów zielarskich, mierzyły się z wojskowym torem przeszkód, brały udział w konkursie plastycznym pt. "W ogrodzie botanicznym", korzystały z dmuchanych zjeżdżalni i eurobunge.

      To była dla wszystkich uczestników niezapomniana impreza.

     • Mali Giganci Matematyki

      04.06.2024

      24 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu został przeprowadzony powiatowy konkurs dla klas III ,,Mali Giganci Matematyki”, w którym wzięło udział 21 uczniów z całego powiatu jarosławskiego.

      Maja Woźnica - uczennica klasy 3 a zajęła II miejsce

      Piotr Kołodziej - uczeń klasy 3 a zdobył wyróżnienie

      Lena Baran -  uczennica klasy 3 b zdobyła wyróżnienie 

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.