• Zajęcia z Ninja Kids Academy Poland

• 25.10.2021 20:07
            • Czwartek 7 października 2021 r. był dniem pełnym dobrej zabawy. Gościliśmy w naszej szkole trenerów z Ninja Kids Academy Poland, którzy zorganizowali dla uczniów klas I-III zajęcia ruchowe. Mieliśmy okazję zaprezentować swoją sprawność fizyczną. Bawiliśmy się w kreatywne zabawy, wykonywaliśmy ćwiczenia wzmacniające ciało i poprawiające koordynację. Podczas zajęć dawaliśmy z siebie wszystko. Było dużo emocji, ogrom wrażeń i jeszcze więcej dobrej zabawy i radości. Dziękujemy trenerom za to, że mogliśmy wypróbować swoich sił jako Ninjaki.

• Festiwal KINOLUB 2021

• 18.10.2021 18:37
            • KINOLUB to fantastyczne kino z całego świata dedykowane młodej widowni. W ofercie znajdują się dokumenty i historie pokazujące życie, pasje i marzenia dzieci z najdalszych zakątków świata, m.in. z Indii, Iranu, Filipin, Kanady, Singapuru czy Kolumbii. To wartościowe i ambitne produkcje, których nie znajdziemy w żadnym kinie w naszych miastach ani w telewizji.

Tegoroczna edycja 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB była dostępna w wersji online. Dzięki temu mogliśmy wprowadzić pokazy filmowe do programu naszych zajęć.

Klasy IA i I B na pierwsze spotkanie z filmem dokumentalnym wybrały film pt. „Rowerowe portrety” (produkcja: Ukraina, USA). Jest to relacja z podróży na rowerze, ukazująca zachowania ludzi – rowerzystów, kierowców, przechodniów. Nasi najmłodsi widzowie obejrzeli również krótkometrażowy film produkcji brazylijskiej pt. „Włosy”. Główna bohaterka dąży do zmiany swojego wyglądu – do wyprostowania naturalnie kręconych włosów w salonie fryzjerskim.

Klasa II A obejrzała film produkcji irańskiej pt. „Rower”. To bardzo pouczająca historia chłopca o imieniu Gholamreza. Podejmuje on starania, aby pomóc ojcu spłacić długi. Najlepszą okazją do zdobycia wymaganej kwoty jest wygranie zbliżającego się wyścigu rowerowego. Najpierw jednak potrzebny jest rower. Postanawia zatem zarobić pieniądze, ucząc niepiśmienną staruszkę czytać i pisać. To niełatwe spotkanie z jedną z najstarszych mieszkanek jego wioski zmieni jego perspektywę.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawym wydarzeniu. Mogliśmy poznać życie naszych rówieśników z różnych stron świata. To było bardzo wartościowe doświadczenie. Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję.

• III edycja ogólnopolskiej Akcji ,,Dzieci Uczą Rodziców” pod patronatem MEiN

• 10.10.2021 20:02
            • Nasza szkoła w Roku Szkolnym 2021/2022 kontynuuje udział ogólnopolskiej Akcji ,,Dzieci Uczą Rodziców”, która jest  adresowana do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych.
              W dwóch pierwszych edycjach razem z nami uczestniczyło ponad 5000 placówek z całej Polski. W ramach Akcji Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię bezpłatnych materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

Akcja ,,Dzieci Uczą Rodziców” to:

- 10 tematycznych lekcji podejmujących takie zagadnienia jak bezpieczeństwo, ekologia, astronomia, historia, geografia czy kultura;

-  darmowe materiały dla nauczycieli, z których można korzystać w przyszłości;

-  e-lekcje dla uczestników akcji “Dzieci uczą rodziców”;

- darmowe spotkania on-line dla nauczycieli m. in. z psychologiem;

-  konkursy edukacyjne dla placówek i uczestniczących dzieci;

- konkursy dla Rodzin na profilu na Facebooku.

W ramach Akcji, została zrealizowana 1 lekcja edukacyjna ,,Bezpieczny uczeń” na której uczniowie:

- oglądali prezentacje multimedialną ,, Bezpieczny uczeń”;

- wypełniali karty pracy;

- wykonali zadanie domowe: wysłali zdjęcia rodzinne na profilu na Facebooku  na którym mieli pokazać dlaczego trzeba nosić odblaski.

Lekcja_1_-_Bezpieczny_uczen_(prezentacja_multimedialna).pdf

Bezpieczny_uczen_-_klasa_1_A.pptx

SZKOLA_-Dzieci_Ucza_Rodzicow_2021-2022_Bezpieczny_Uczen_Placowka.pdf

• Festiwal FOTEL 2021

• 17.10.2021 17:37
            • W dniach 23-24 września uczniowie klas I-III mieli okazję oglądać spektakle teatralne na żywo w swojej klasie, m.in.: ,,Złota rybka”, ,,Mój przyjaciel pies”, ,,O piecuchu najwspanialszym”. Na bezpłatną transmisję zaprosił Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL  Online zorganizowany przez Ośrodek Kultury, Sztuki
              i Bibliotekę Publiczną Gminy Pruszcz Gdański.

Dzięki festiwalowi dzieci cieszyły się spotkaniem z kulturą na najwyższym poziomie.