• 02.01.2022 13:43
            • Klasa 1 b

Po raz pierwszy uczniowie klasy 1 b wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Celem projektu było:

- rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

- rozwijanie aktywności czytelniczej,

- doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

- zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody,

- wspieranie w myśleniu o swojej karierze,

- integracja zespołu klasowego.

Zajęcia prowadzone były metodą projektów z wykorzystaniem różnorodnych środków dydaktycznych oraz metod aktywizujących.

Podczas realizacji projektu widoczna była różnorodność metod i form pracy, np. zabawa, praca w grupach, praca indywidualna oraz zbiorowa. Wykorzystano wiele środków dydaktycznych takich jak: chmurka Tosia wykonana przez uczniów, nagranie opowiadania „Rozchmurzone opowiadanie na powitanie”, list,  multimedialne Miasto Zawodów, nagrania multimedialne „Świat zawodów” oraz wywiad z pilotem samolotu, Puzzle Factory, lektura Adama Bahdaja pt. „Pilot i ja”, piosenka, białe i kolorowe kartony, kleje, nożyczki, kredki, Lekturnik.

Zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze. Zaplanowane zadania zostały zrealizowane. Uczniowie z zaangażowaniem włączali się do ich wykonywania. Wykazywali się aktywnością, pomysłowością, kreatywnością. Udział w projekcie sprawił im wiele radości. Realizacja tych zadań w znacznym stopniu pozytywnie wpłynęła na rozwój dzieci.

• Lekcja 4 ,, Świąteczna opowieść”

• 02.01.2022 13:35
            • ,,Świąteczna opowieść” to tytuł kolejnych zajęć przeprowadzonych w klasach I-III w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Dzieci uczą rodziców”. Uczniowie zostali wprowadzeni w klimat Świąt Bożego Narodzenia prezentacją kilku tradycji związanych ze świętami, a także ukazanie, że Boże Narodzenie to przede wszystkim drugi człowiek, szacunek do niego i pamięć o nim.

Lekcja_4_-_Swiateczna_Opowiesc_(prezentacja_multimedialna).pptx

W ramach tej lekcji uczniowie mieli do wykonania zadanie specjalne. Wykonanie rodzinnego zdjęcia ze wspólnie spędzonych Świąt Bożego Narodzenia i  zamieszczenie fotografii na stronie akcji na profilu Centrum Rozwoju Lokalnego na Facebooku- fb.com/centrum.rozwoju.lokalnego.

Prezentacja_-Swiateczna_opowiesc_-_klasa_1_A.pptx

• Uczniowie klasy 1 A zakończyli realizację modułu I ,,Podróże małe i duże”

• 21.12.2021 09:25
            • III edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa
              w klasach I-III ,,
              CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY.

Zrealizowali wszystkie zadania modułu. Wysłuchali opowiadanie o małej Chmurce Tosi. Wspólnie przeczytali lekturę ,,Pilot i Ja” Adama Bahdaja, o przygodach chłopca o imieniu Waluś, którego największym marzeniem jest latanie. Bardzo chciał posiadać samolot, dlatego często go rysował na kartce. Jeden z rysunków chłopca przedstawiał pilota w wąsami. Ku zaskoczeniu dziecka pilot w pewnym momencie ożył i obiecał zabrać Walusia dokąd tyko zechce….

Uzupełnili pierwsze strony lekturników, w których zilustrowali bohaterów lektury
              i ich przygody. Wykonali kolorowe tematyczne zakładki do książki oraz samoloty techniką orgiami. Rysowali samoloty w edytorze grafiki Paint. Sami wcielili się w postać pilota i odpowiadali na zadawane pytania. Zwiedzili wirtualne Miasto Zawodów. Obejrzeli prezentację multimedialną ,,Nauka zawodów”. Uczyli się piosenki ,,Jestem pilotem”. Układali online puzzle z ilustracjami samolotów. Na zakończenie,
              udokumentowali wszystkie działania w lekturnikach, kończąc tym samym moduł I projektu.

Był to dla dzieci pracowity i emocjonujący czas. Teraz chwilę odpoczynku i wracamyw styczniu już do modułu  II.

PODROZE_MALE_I_DUZE_-I_MODUL.pptx

• Mikołajki w klasie 1 A

• 08.12.2021 15:09
            • Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
              Wszystkie dzieci na Niego czekają.
              Moc prezentów każdemu przyniesie,
              Każe dziecko z prezentów się cieszy….

Co roku, 6 grudnia w Polsce i na świecie obchodzone są Mikołajki. Jest to święto na pamiątkę Świętego Mikołaja - biskupa Miry. To, że Mikołaj w tym dniu osobiście nie przyszedł do uczniów z klasy 1 A, nie przeszkodziło w podtrzymywaniu mikołajkowej tradycji. Całej klasie zrobił niespodziankę i pozostawił upominki. Gdy już dzieci nacieszyły się prezentami, poznały legendę o św. Mikołaju z filmu pt. ,,Mikołaj, chłopiec, który pozostał świętym”. Po filmie podzieliły się  swoimi rodzinnymi  tradycjami związanymi z tym świętem. Następnie wykonały maski Świętego Mikołaja i wspólne pamiątkowe zdjęcia. Na koniec pięknie zaśpiewały piosenkę ,,Kochany Mikołaj” oraz odkodowywały ,, Portret Mikołaja” w formie kolorowego dyktanda graficznego.

Klasowe mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły dzieciom wiele radości.
              MIKOLAJKI_w_klasie_1_A.pptx

• Code Week w klasach I-III

• 07.12.2021 19:28
            • 10 października rozpoczął się Code Week 2021, czyli Europejski Tydzień Kodowania. To inicjatywa, w ramach której w całej Europie organizowane są wydarzenia związane z programowaniem. Jej celem jest zainspirowanie dzieci do nauki kodowania, programowania i trenowania przydatnych w tym celu umiejętności.

Elementy kodowania i programowania dla najmłodszych to przede wszystkim ćwiczenia, zadania i aktywności opierające się na logicznym myśleniu, spostrzegawczości, uzupełnianiu wzorów i schematów.

W piątek 15 października społeczność klas I-III wzięła czynny udział w zajęciach.  Zorganizowane zostały gry i zabawy edukacyjne dla uczniów, związane z kodowaniem. Były to m. in. dyktanda graficzne, rozkodowywanie wyrazów i zdań, programowanie drogi.

Wszelkie aktywności cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów oraz z pewnością wpłynęły na wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów.