• Dzień Pluszowego Misia w klasie 1 b

• 28.11.2021 20:55
            • W dniu 25 listopada uczniowie klasy 1 b przyszli do szkoły z misiem. Był to znak, że wspólnie z innymi dziećmi biorą udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie obejrzeli film, z którego dowiedzieli się skąd wzięło się to święto oraz poznali historię tej niezwykłej maskotki. Pani Halina Stańko -  bibliotekarka  naszej szkoły – zaprezentowała dzieciom książki, których bohaterami są misie. Dzieci z kolei wykazały się znajomością wielu filmów i bajek o misiach. Z filmu poznali również różne gatunki żyjących na świecie niedźwiadków. Wspólnie wykonali zadania: kolorowanki, labirynty oraz namalowali farbami ulubionego misia. Każdy opowiedział historię swojego misia. Widać było, że każde dziecko bardzo lubi misie i jest jego przyjacielem. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplom „Przyjaciel Misia”, a potem zatańczyli ze swoim misiem zumbę.

Dzień ten sprawił wszystkim dzieciom wiele radości.

• Zajęcia z Ninja Kids Academy Poland

• 25.10.2021 20:07
            • Czwartek 7 października 2021 r. był dniem pełnym dobrej zabawy. Gościliśmy w naszej szkole trenerów z Ninja Kids Academy Poland, którzy zorganizowali dla uczniów klas I-III zajęcia ruchowe. Mieliśmy okazję zaprezentować swoją sprawność fizyczną. Bawiliśmy się w kreatywne zabawy, wykonywaliśmy ćwiczenia wzmacniające ciało i poprawiające koordynację. Podczas zajęć dawaliśmy z siebie wszystko. Było dużo emocji, ogrom wrażeń i jeszcze więcej dobrej zabawy i radości. Dziękujemy trenerom za to, że mogliśmy wypróbować swoich sił jako Ninjaki.

• Festiwal KINOLUB 2021

• 18.10.2021 18:37
            • KINOLUB to fantastyczne kino z całego świata dedykowane młodej widowni. W ofercie znajdują się dokumenty i historie pokazujące życie, pasje i marzenia dzieci z najdalszych zakątków świata, m.in. z Indii, Iranu, Filipin, Kanady, Singapuru czy Kolumbii. To wartościowe i ambitne produkcje, których nie znajdziemy w żadnym kinie w naszych miastach ani w telewizji.

Tegoroczna edycja 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB była dostępna w wersji online. Dzięki temu mogliśmy wprowadzić pokazy filmowe do programu naszych zajęć.

Klasy IA i I B na pierwsze spotkanie z filmem dokumentalnym wybrały film pt. „Rowerowe portrety” (produkcja: Ukraina, USA). Jest to relacja z podróży na rowerze, ukazująca zachowania ludzi – rowerzystów, kierowców, przechodniów. Nasi najmłodsi widzowie obejrzeli również krótkometrażowy film produkcji brazylijskiej pt. „Włosy”. Główna bohaterka dąży do zmiany swojego wyglądu – do wyprostowania naturalnie kręconych włosów w salonie fryzjerskim.

Klasa II A obejrzała film produkcji irańskiej pt. „Rower”. To bardzo pouczająca historia chłopca o imieniu Gholamreza. Podejmuje on starania, aby pomóc ojcu spłacić długi. Najlepszą okazją do zdobycia wymaganej kwoty jest wygranie zbliżającego się wyścigu rowerowego. Najpierw jednak potrzebny jest rower. Postanawia zatem zarobić pieniądze, ucząc niepiśmienną staruszkę czytać i pisać. To niełatwe spotkanie z jedną z najstarszych mieszkanek jego wioski zmieni jego perspektywę.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawym wydarzeniu. Mogliśmy poznać życie naszych rówieśników z różnych stron świata. To było bardzo wartościowe doświadczenie. Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję.