• Code Week w klasach I-III

• 07.12.2021 19:28
            • 10 października rozpoczął się Code Week 2021, czyli Europejski Tydzień Kodowania. To inicjatywa, w ramach której w całej Europie organizowane są wydarzenia związane z programowaniem. Jej celem jest zainspirowanie dzieci do nauki kodowania, programowania i trenowania przydatnych w tym celu umiejętności.

Elementy kodowania i programowania dla najmłodszych to przede wszystkim ćwiczenia, zadania i aktywności opierające się na logicznym myśleniu, spostrzegawczości, uzupełnianiu wzorów i schematów.

W piątek 15 października społeczność klas I-III wzięła czynny udział w zajęciach.  Zorganizowane zostały gry i zabawy edukacyjne dla uczniów, związane z kodowaniem. Były to m. in. dyktanda graficzne, rozkodowywanie wyrazów i zdań, programowanie drogi.

Wszelkie aktywności cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów oraz z pewnością wpłynęły na wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w naszej szkole!

• 29.11.2021 20:05
            • 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Miękki, puchaty
              i taki z łatką, i z „klapniętym” uszkiem
              . O kim mowa? Oczywiście o Pluszowym Misiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo Po co jest potrzebny Miś?

„Czy to jutro, czy to dziś,

wszystkim jest potrzebny Miś!

By osuszyć morze łez.
              Choćby nawet był malutki,
              w mig przegoni wszystkie smutki!
              Miękkim uszkiem połaskocze,
              nocą cię okryje kocem.
              Więc go przytul bez wahania.
              Miś jest przecież do kochania!”

Urszula Kozłowska (fragment)

Ta najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci ma swoją ciekawą historię, sięgającą początków ubiegłego stulecia.  Po raz pierwszy Miś pojawił się
              w Stanach Zjednoczonych na łamach komiksu. Postać niedźwiedzia z tegoż komiksu stała się inspiracją dla producentów zabawek, które do tej pory są najchętniej wybieranymi przez dzieci na całym świecie pluszakami.

Dzieci z klas pierwszych i drugich uczestniczyły w radosnym święcie, przynosząc do szkoły swoje ukochane misie, a każdy był piękny i wyjątkowy. Duże, małe, szare, brązowe, beżowe, białe – aż zaroiło się od pluszaków w naszych salach lekcyjnych, na korytarzach, w świetlicy szkolnej. Tego dnia przygotowano dla dzieci wiele atrakcji: oglądanie filmów edukacyjnych, z których dowiedziały się o historii powstania Dnia Pluszowego Misia i o procesie ich produkcji. Dzieliły się wrażeniami o swoich zabawkach, wesoło bawiły się przy rytmach piosenek
              o misiach, rysowały portrety swoich przytulanek, rozwiązywały quizy, kodowały
              z Misiem,
              odszyfrowywały kody zapisane za pomocą strzałek i rysowały według niech drogę Misia do miodu. Na koniec otrzymały dyplom i odznaki ,,Przyjaciela Misia”.

Dzien_Pluszowego_Misia_w_klasie_1_A..pptx

• Klasa 1 b – Magiczny Las

• 29.11.2021 20:02
            • Klasa 1 b wzięła udział w drugiej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o mieszkańcach lasu, poznały kilka popularnych gatunków drzew, które występują w polskich lasach, a także nabyły wiedzę o tym, czego w lesie robić nie wolno.

Metody prowadzenia zajęć:

• rozmowa kierowana - zadawanie pytań przez nauczyciela
              • omówienie prezentacji multimedialnej
              • zabawa z wykorzystaniem przygotowanych zadań dla dzieci
              • burza mózgów.

Wszyscy z zainteresowaniem oraz zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Chętnie wypowiadali się na temat swoich obserwacji, wyciągali właściwe wnioski, wykonywali zadania. Realizacja zadań pozytywnie wpłynęła na rozwój dzieci.

• Pasowanie na ucznia klasy 1 b

• 29.11.2021 19:58
            • 29 października 2021 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia uczniów klasy 1 b. Był to szczególny dzień, bo w tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny dotyczący nauki, bezpieczeństwa na drogach oraz patriotyzmu. Pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Jednak najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie. Rodzice przekazali pod opiekę szkoły swoje dzieci, a pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały na sztandar naszej szkoły  być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Następnie  Dyrektor Szkoły Magdalena  Długosz  wielkim ołówkiem dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało od Rodziców słodki upominek.

Wszystkim pierwszoklasistom  życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Barbara Rut
            • Dzień Pluszowego Misia w klasie 1 b

• 28.11.2021 20:55
            • W dniu 25 listopada uczniowie klasy 1 b przyszli do szkoły z misiem. Był to znak, że wspólnie z innymi dziećmi biorą udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie obejrzeli film, z którego dowiedzieli się skąd wzięło się to święto oraz poznali historię tej niezwykłej maskotki. Pani Halina Stańko -  bibliotekarka  naszej szkoły – zaprezentowała dzieciom książki, których bohaterami są misie. Dzieci z kolei wykazały się znajomością wielu filmów i bajek o misiach. Z filmu poznali również różne gatunki żyjących na świecie niedźwiadków. Wspólnie wykonali zadania: kolorowanki, labirynty oraz namalowali farbami ulubionego misia. Każdy opowiedział historię swojego misia. Widać było, że każde dziecko bardzo lubi misie i jest jego przyjacielem. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplom „Przyjaciel Misia”, a potem zatańczyli ze swoim misiem zumbę.

Dzień ten sprawił wszystkim dzieciom wiele radości.