• Lekcja 4 ,, Świąteczna opowieść”

      • 02.01.2022 13:35
      • ,,Świąteczna opowieść” to tytuł kolejnych zajęć przeprowadzonych w klasach I-III w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Dzieci uczą rodziców”. Uczniowie zostali wprowadzeni w klimat Świąt Bożego Narodzenia prezentacją kilku tradycji związanych ze świętami, a także ukazanie, że Boże Narodzenie to przede wszystkim drugi człowiek, szacunek do niego i pamięć o nim.

       Lekcja_4_-_Swiateczna_Opowiesc_(prezentacja_multimedialna).pptx


       W ramach tej lekcji uczniowie mieli do wykonania zadanie specjalne. Wykonanie rodzinnego zdjęcia ze wspólnie spędzonych Świąt Bożego Narodzenia i  zamieszczenie fotografii na stronie akcji na profilu Centrum Rozwoju Lokalnego na Facebooku- fb.com/centrum.rozwoju.lokalnego.

       Prezentacja_-Swiateczna_opowiesc_-_klasa_1_A.pptx


        

        

      • więcej
      • Uczniowie klasy 1 A zakończyli realizację modułu I ,,Podróże małe i duże”
      • Uczniowie klasy 1 A zakończyli realizację modułu I ,,Podróże małe i duże”

      • 21.12.2021 09:25
      • III edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa
       w klasach I-III ,,
       CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

       pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY.

        

         Zrealizowali wszystkie zadania modułu. Wysłuchali opowiadanie o małej Chmurce Tosi. Wspólnie przeczytali lekturę ,,Pilot i Ja” Adama Bahdaja, o przygodach chłopca o imieniu Waluś, którego największym marzeniem jest latanie. Bardzo chciał posiadać samolot, dlatego często go rysował na kartce. Jeden z rysunków chłopca przedstawiał pilota w wąsami. Ku zaskoczeniu dziecka pilot w pewnym momencie ożył i obiecał zabrać Walusia dokąd tyko zechce….

         Uzupełnili pierwsze strony lekturników, w których zilustrowali bohaterów lektury
       i ich przygody. Wykonali kolorowe tematyczne zakładki do książki oraz samoloty techniką orgiami. Rysowali samoloty w edytorze grafiki Paint. Sami wcielili się w postać pilota i odpowiadali na zadawane pytania. Zwiedzili wirtualne Miasto Zawodów. Obejrzeli prezentację multimedialną ,,Nauka zawodów”. Uczyli się piosenki ,,Jestem pilotem”. Układali online puzzle z ilustracjami samolotów. Na zakończenie,
       udokumentowali wszystkie działania w lekturnikach, kończąc tym samym moduł I projektu.

          Był to dla dzieci pracowity i emocjonujący czas. Teraz chwilę odpoczynku i wracamyw styczniu już do modułu  II.

       PODROZE_MALE_I_DUZE_-I_MODUL.pptx


        

      • więcej
      • Mikołajki w klasie 1 A

      • 08.12.2021 15:09
      • Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
       Wszystkie dzieci na Niego czekają.
       Moc prezentów każdemu przyniesie,
       Każe dziecko z prezentów się cieszy….

           Co roku, 6 grudnia w Polsce i na świecie obchodzone są Mikołajki. Jest to święto na pamiątkę Świętego Mikołaja - biskupa Miry. To, że Mikołaj w tym dniu osobiście nie przyszedł do uczniów z klasy 1 A, nie przeszkodziło w podtrzymywaniu mikołajkowej tradycji. Całej klasie zrobił niespodziankę i pozostawił upominki. Gdy już dzieci nacieszyły się prezentami, poznały legendę o św. Mikołaju z filmu pt. ,,Mikołaj, chłopiec, który pozostał świętym”. Po filmie podzieliły się  swoimi rodzinnymi  tradycjami związanymi z tym świętem. Następnie wykonały maski Świętego Mikołaja i wspólne pamiątkowe zdjęcia. Na koniec pięknie zaśpiewały piosenkę ,,Kochany Mikołaj” oraz odkodowywały ,, Portret Mikołaja” w formie kolorowego dyktanda graficznego.

       Klasowe mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły dzieciom wiele radości. 
       MIKOLAJKI_w_klasie_1_A.pptx

        

      • więcej
      • Code Week w klasach I-III

      • 07.12.2021 19:28
      • 10 października rozpoczął się Code Week 2021, czyli Europejski Tydzień Kodowania. To inicjatywa, w ramach której w całej Europie organizowane są wydarzenia związane z programowaniem. Jej celem jest zainspirowanie dzieci do nauki kodowania, programowania i trenowania przydatnych w tym celu umiejętności.

       Elementy kodowania i programowania dla najmłodszych to przede wszystkim ćwiczenia, zadania i aktywności opierające się na logicznym myśleniu, spostrzegawczości, uzupełnianiu wzorów i schematów.

       W piątek 15 października społeczność klas I-III wzięła czynny udział w zajęciach.  Zorganizowane zostały gry i zabawy edukacyjne dla uczniów, związane z kodowaniem. Były to m. in. dyktanda graficzne, rozkodowywanie wyrazów i zdań, programowanie drogi.

       Wszelkie aktywności cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów oraz z pewnością wpłynęły na wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów.

      • więcej
      • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w naszej szkole!

      • 29.11.2021 20:05
      • 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Miękki, puchaty
       i taki z łatką, i z „klapniętym” uszkiem
       . O kim mowa? Oczywiście o Pluszowym Misiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo Po co jest potrzebny Miś?

       „Czy to jutro, czy to dziś,

       wszystkim jest potrzebny Miś!

       By osuszyć morze łez.
       Choćby nawet był malutki,
       w mig przegoni wszystkie smutki!
       Miękkim uszkiem połaskocze,
       nocą cię okryje kocem.
       Więc go przytul bez wahania.
       Miś jest przecież do kochania!”

                                                         Urszula Kozłowska (fragment)

            Ta najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci ma swoją ciekawą historię, sięgającą początków ubiegłego stulecia.  Po raz pierwszy Miś pojawił się
       w Stanach Zjednoczonych na łamach komiksu. Postać niedźwiedzia z tegoż komiksu stała się inspiracją dla producentów zabawek, które do tej pory są najchętniej wybieranymi przez dzieci na całym świecie pluszakami.

            Dzieci z klas pierwszych i drugich uczestniczyły w radosnym święcie, przynosząc do szkoły swoje ukochane misie, a każdy był piękny i wyjątkowy. Duże, małe, szare, brązowe, beżowe, białe – aż zaroiło się od pluszaków w naszych salach lekcyjnych, na korytarzach, w świetlicy szkolnej. Tego dnia przygotowano dla dzieci wiele atrakcji: oglądanie filmów edukacyjnych, z których dowiedziały się o historii powstania Dnia Pluszowego Misia i o procesie ich produkcji. Dzieliły się wrażeniami o swoich zabawkach, wesoło bawiły się przy rytmach piosenek
       o misiach, rysowały portrety swoich przytulanek, rozwiązywały quizy, kodowały
       z Misiem,
       odszyfrowywały kody zapisane za pomocą strzałek i rysowały według niech drogę Misia do miodu. Na koniec otrzymały dyplom i odznaki ,,Przyjaciela Misia”.

       Dzien_Pluszowego_Misia_w_klasie_1_A..pptx

        

      • więcej