• Zakończenie I modułu „Podróże małe i duże” III edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa w klasach I-III ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY

      • 02.01.2022 13:43
      • Klasa 1 b

       Po raz pierwszy uczniowie klasy 1 b wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Celem projektu było:

       - rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

       - rozwijanie aktywności czytelniczej,

       - doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

       - zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody,

       - wspieranie w myśleniu o swojej karierze,

       - integracja zespołu klasowego.

       Zajęcia prowadzone były metodą projektów z wykorzystaniem różnorodnych środków dydaktycznych oraz metod aktywizujących.

       Podczas realizacji projektu widoczna była różnorodność metod i form pracy, np. zabawa, praca w grupach, praca indywidualna oraz zbiorowa. Wykorzystano wiele środków dydaktycznych takich jak: chmurka Tosia wykonana przez uczniów, nagranie opowiadania „Rozchmurzone opowiadanie na powitanie”, list,  multimedialne Miasto Zawodów, nagrania multimedialne „Świat zawodów” oraz wywiad z pilotem samolotu, Puzzle Factory, lektura Adama Bahdaja pt. „Pilot i ja”, piosenka, białe i kolorowe kartony, kleje, nożyczki, kredki, Lekturnik. 

       Zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze. Zaplanowane zadania zostały zrealizowane. Uczniowie z zaangażowaniem włączali się do ich wykonywania. Wykazywali się aktywnością, pomysłowością, kreatywnością. Udział w projekcie sprawił im wiele radości. Realizacja tych zadań w znacznym stopniu pozytywnie wpłynęła na rozwój dzieci.  

      • więcej
      • Lekcja 4 ,, Świąteczna opowieść”

      • 02.01.2022 13:35
      • ,,Świąteczna opowieść” to tytuł kolejnych zajęć przeprowadzonych w klasach I-III w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Dzieci uczą rodziców”. Uczniowie zostali wprowadzeni w klimat Świąt Bożego Narodzenia prezentacją kilku tradycji związanych ze świętami, a także ukazanie, że Boże Narodzenie to przede wszystkim drugi człowiek, szacunek do niego i pamięć o nim.

       Lekcja_4_-_Swiateczna_Opowiesc_(prezentacja_multimedialna).pptx


       W ramach tej lekcji uczniowie mieli do wykonania zadanie specjalne. Wykonanie rodzinnego zdjęcia ze wspólnie spędzonych Świąt Bożego Narodzenia i  zamieszczenie fotografii na stronie akcji na profilu Centrum Rozwoju Lokalnego na Facebooku- fb.com/centrum.rozwoju.lokalnego.

       Prezentacja_-Swiateczna_opowiesc_-_klasa_1_A.pptx


        

        

      • więcej
      • Uczniowie klasy 1 A zakończyli realizację modułu I ,,Podróże małe i duże”
      • Uczniowie klasy 1 A zakończyli realizację modułu I ,,Podróże małe i duże”

      • 21.12.2021 09:25
      • III edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa
       w klasach I-III ,,
       CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

       pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY.

        

         Zrealizowali wszystkie zadania modułu. Wysłuchali opowiadanie o małej Chmurce Tosi. Wspólnie przeczytali lekturę ,,Pilot i Ja” Adama Bahdaja, o przygodach chłopca o imieniu Waluś, którego największym marzeniem jest latanie. Bardzo chciał posiadać samolot, dlatego często go rysował na kartce. Jeden z rysunków chłopca przedstawiał pilota w wąsami. Ku zaskoczeniu dziecka pilot w pewnym momencie ożył i obiecał zabrać Walusia dokąd tyko zechce….

         Uzupełnili pierwsze strony lekturników, w których zilustrowali bohaterów lektury
       i ich przygody. Wykonali kolorowe tematyczne zakładki do książki oraz samoloty techniką orgiami. Rysowali samoloty w edytorze grafiki Paint. Sami wcielili się w postać pilota i odpowiadali na zadawane pytania. Zwiedzili wirtualne Miasto Zawodów. Obejrzeli prezentację multimedialną ,,Nauka zawodów”. Uczyli się piosenki ,,Jestem pilotem”. Układali online puzzle z ilustracjami samolotów. Na zakończenie,
       udokumentowali wszystkie działania w lekturnikach, kończąc tym samym moduł I projektu.

          Był to dla dzieci pracowity i emocjonujący czas. Teraz chwilę odpoczynku i wracamyw styczniu już do modułu  II.

       PODROZE_MALE_I_DUZE_-I_MODUL.pptx


        

      • więcej