• Próbna ewakuacja w naszej szkole

01.11.2022

Sygnał dźwiękowy  i hasło POŻAR usłyszeli uczniowie naszej szkoły w dniu 31 października.  Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły i udali się na parking przy hali sportowej. Tam nauczyciele sprawdzili obecność uczniów znajdujących się pod ich opieką. Próbną ewakuację udało się zorganizować dzięki współpracy z OSP nr 1 w Pruchniku. Celem ćwiczeń było przypomnienie planu ewakuacji szkoły i wypracowanie właściwych zachowań podczas ewentualnych zagrożeń.

• Ognisko integracyjne klas pierwszych

01.11.2022

Dla pierwszoklasistów wrzesień i październik to szczególny czas. Uczniowie stawiają czoła nie tylko wyzwaniom naukowym, ale i społecznym - funkcjonują w nowej grupie rówieśniczej. Tworzenie i pielęgnowanie relacji to niezwykle ważne zadania. Z tego też powodu 19 października odbyło się ognisko integracyjne w Pruchniku Górnym.  W blasku jesiennego słońca, w otoczeniu jesiennego krajobrazu uczniowie spędzali czas przy ognisku, uczestniczyli w zabawach - zarówno zespołowych, jak i tych na placu zabaw, nie zabrakło również spaceru.  To wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie zaangażowanie rodziców.