• Wyjazd na przedstawienie teatralne do Jarosławia

• 06.03.2024 20:10
            • W dniu 28 lutego 2024 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w spektaklu teatralnym przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Przedstawienie odbyło się w MOK-u w Jarosławiu. Spektakl „Kot w butach” przeniósł uczniów w magiczny świat baśni. Dobrze znaną wszystkim opowieść, zamieniliśmy w rozśpiewane widowisko. Tytułowy bohater nie tylko mówił ludzkim głosem, ale też zachwycił śpiewem i poczuciem humoru. Magiczna atmosfera sceny, piękne dekoracje, kolorowe kostiumy oraz obudowa muzyczna i efekty świetlne, sprawiły, że spektakl na długo pozostanie w pamięci uczniów.

• AKCJA KRUS PROPAGUJĄCA WYKAZ PRAC NIEBEZPIECZNYCH, KTÓRYCH NIE NALEŻY POWIERZAĆ DZIECIOM DO LAT 16

• 05.03.2024 09:09
            • W dniu 01.03.2024 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im KEN w Pruchniku odbyło się spotkanie uczniów klas I – III z Panią Małgorzatą Pyrą - główną specjalistką do spraw prewencji w Jarosławiu na temat bezpiecznych prac i zabaw w gospodarstwie rolnym. Poinformowała ona uczniów o różnego rodzaju zagrożeniach wynikających z pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym. Ostrzegła przed niebezpieczeństwami, które mogą spotkać dzieci podczas prac w gospodarstwie, zwłaszcza z ciągnikami i maszynami rolniczymi. Propagowała kurs e-lerningowy „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który jest dostępny na stronie internetowej Kasy www.gov.pl/krus .
              W ramach spotkania dzieci poznały zagrożenia podczas pracy i zabawy na terenie gospodarstwa rolnego, wykaz prac zabronionych dzieciom poniżej 16 roku życia, obejrzały film pt. ,,Gra o zdrowie i bezpieczeństwo" oraz „Rodzina Porażków”. Szczegółowo zostały omówione zagrożenia, jakie mogą spotkać w gospodarstwie rolnym oraz na swoich podwórkach.
              Wizyta przedstawicielki  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego była powiązana z XIV edycją Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy". Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.
              Na  zakończenie spotkania uczniowie otrzymali opaski odblaskowe i karteczki samoprzylepne oraz pamiątkowe broszury tematycznie związane z założeniami konkursu.

Uczniom dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu i zachęcamy do udziału w konkursie a Pani Małgorzacie Pyrze za przekazanie tak cennych wiadomości.
            • Współpraca międzyszkolna

• 28.02.2024 18:23
            • Uczniowie klasy 2 a w ramach współpracy międzyszkolnej przygotowali kartkę pocztową z okazji 30 - lecia istnienia Zespołu Szkół im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kamionce. Wszyscy uczniowie z klasy podpisali się na pocztówce i odbili na niej odcisk swojego palca. Kartka została wysłana z najlepszymi życzeniami dalszej owocnej pracy pedagogicznej i wychowawczej pełnej sukcesów a także pomyślności i satysfakcji z kształtowania młodego pokolenia. W ramach podziękowań uczniowie otrzymali piękne dyplomy.
            • Teatralne spotkanie ze Świętym Mikołajem

• 07.12.2023 17:25
            • Dnia 04.12.2023 roku  uczniów klas I – III naszej szkoły po raz kolejny odwiedził Teatr Kokon ze świątecznym przedstawieniem „Zagubiony list". Zaprezentowana sztuka świetnie wprowadziła w klimat nadchodzących świąt. Widzowie poznali historię dwójki rodzeństwa. Barwne  kostiumy, dynamiczna akcja i elementy interakcji z publicznością sprawiły, że podczas spektaklu nie sposób było sie nudzić. Bajka na długo zostanie w pamięci i w sercach dzieci. Podczas wspólnych zabaw na scenie dzieci uczyły się uniwersalnych wartości: tego że warto dzielić sie z innymi i pomagać sobie wzajemnie. Spektakl pokazał też, jak ważna w życiu każdego z nas jest rodzina. Warto zaznaczyć, że w  jednej ze scen pojawił się Święty Mikołaj, którego uczniowie radośnie powitali.  Wydarzenie to było zapowiedzią nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
            • Zdrowie zaczyna się od stóp! - spotkanie z podologiem

• 29.11.2023 18:26
            • Powszechnie wiadomo, że o zdrowie trzeba dbać wieloaspektowo. 24 listopada w naszej szkole odbyło się spotkania z panią podolog – Joanną Kuryło. Specjalistka bardzo ciekawie opowiadała o konieczności dbania o stopy, profilaktyce i leczeniu brodawek, grzybicy itp. Szczególną uwagę u młodych słuchaczy, zwróciła na prawidłowe skracanie paznokci oraz świadomy i odpowiedni dobór obuwia. O tym, że spotkanie cieszyło się zainteresowaniem i zapadło w pamięć, świadczy przeprowadzony konkurs, w którym przyznano aż trzy nagrody główne.
              Podsumowaniem spotkania, niech będą, metaforycznie rozumiane, słowa Św. Jana Pawła II:
              Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.