• Teatralne spotkanie ze Świętym Mikołajem

• 07.12.2023 17:25
            • Dnia 04.12.2023 roku  uczniów klas I – III naszej szkoły po raz kolejny odwiedził Teatr Kokon ze świątecznym przedstawieniem „Zagubiony list". Zaprezentowana sztuka świetnie wprowadziła w klimat nadchodzących świąt. Widzowie poznali historię dwójki rodzeństwa. Barwne  kostiumy, dynamiczna akcja i elementy interakcji z publicznością sprawiły, że podczas spektaklu nie sposób było sie nudzić. Bajka na długo zostanie w pamięci i w sercach dzieci. Podczas wspólnych zabaw na scenie dzieci uczyły się uniwersalnych wartości: tego że warto dzielić sie z innymi i pomagać sobie wzajemnie. Spektakl pokazał też, jak ważna w życiu każdego z nas jest rodzina. Warto zaznaczyć, że w  jednej ze scen pojawił się Święty Mikołaj, którego uczniowie radośnie powitali.  Wydarzenie to było zapowiedzią nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
            • Zdrowie zaczyna się od stóp! - spotkanie z podologiem

• 29.11.2023 18:26
            • Powszechnie wiadomo, że o zdrowie trzeba dbać wieloaspektowo. 24 listopada w naszej szkole odbyło się spotkania z panią podolog – Joanną Kuryło. Specjalistka bardzo ciekawie opowiadała o konieczności dbania o stopy, profilaktyce i leczeniu brodawek, grzybicy itp. Szczególną uwagę u młodych słuchaczy, zwróciła na prawidłowe skracanie paznokci oraz świadomy i odpowiedni dobór obuwia. O tym, że spotkanie cieszyło się zainteresowaniem i zapadło w pamięć, świadczy przeprowadzony konkurs, w którym przyznano aż trzy nagrody główne.
              Podsumowaniem spotkania, niech będą, metaforycznie rozumiane, słowa Św. Jana Pawła II:
              Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.

• WYPRAWA DO ZŁOTEGO MIASTA…

• 16.10.2023 08:30
            • 10 października 2023 roku uczniowie klas I - III naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym. Dzięki aktorom teatru Kokon wybrali się w niesamowitą „Wyprawę do Złotego Miasta”. To piękna historia o piratach, a szczególnie przemianie Marianny, która postanowiła zbudować nowy wizerunek.
              Dla odbiorców niezwykłe było to, że byli współtwórcami spektaklu – udzielali rad, wpływali na los bohaterów. Barwne stroje, doskonała gra aktorska, efekty przeniosły uczestników w niesamowity świat przygód.
              Gromkie brawa, emocje wymalowane na twarzach pozwalają sadzić, że należy w przyszłości organizować podobne spotkania.
            • WYCIECZKA DO BAWIALNI PATATAJ I DO KINA NA BIEGUNACH W JAROSŁAWIU

• 03.10.2023 16:59
            • 29 września 2023 roku uczniowie klasy II B naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Bawialni Patataj oraz do Kina Na Biegunach na film pt. ,,O psie, który  jeździł koleją”.  Wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia.  Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśnicza, wzmocnienie więzi koleżeńskiej, poznanie nowych miejsc, aktywne spędzanie wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań, aktywny odbiór sztuki filmowej oraz kształtowanie nawyku kulturalnego  zachowania w miejscach publicznych. To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie.  Bardzo dziękujemy Klasowej Radzie Rodziców za przekazanie funduszy i pomoc w zorganizowaniu wycieczki.
              Zdzisława Dybisz-Kubas