• Rady na wakacje – spotkanie z pielęgniarką

• 12.06.2024 07:44
            • W związku ze zbliżającymi się wakacjami  dnia 10 czerwca  2024 roku uczniowie klasy II b wzięli udział w spotkaniu z pielęgniarką  Panią Esterą Kiwacką. Celem spotkania było omówienie rodzajów ran, ich prawidłowej dezynfekcji oraz jałowe zabezpieczenie: przylepce, jałowe gaziki, bandaże. Dzieci miały możliwość brać udział w ćwiczeniach praktycznych wykorzystując wymienione powyżej materiały opatrunkowe. Pielęgniarka zaprezentowała również technikę bandażowania palca, dłoni, łokcia, co wzbudziło wśród dzieci ogromne zainteresowanie. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci uważnie słuchały i zadawały pytania. Zdobyły wiele ciekawych informacji i umiejętności, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy Pani Esterze za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.
            • Piknik klasowy – noc w szkole

• 11.06.2024 19:26
            • 7  czerwca 2024 r., w związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego, uczniowie klasy II b wraz z rodzicami i wychowawcą  zorganizowali „Piknik klasowy – Noc w szkole”. Dzieci wyposażone w poduszki, śpiwory, materace i oczywiście mnóstwo energii pojawiły się w szkole o godzinie 16.00, by wziąć udział w niezapomnianym wydarzeniu. Piknik rozpoczął się od ogniska. Rodzice przygotowali kiełbaski, napoje i słodycze. Piękna pogoda sprzyjała również zabawom na świeżym powietrzu. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki wykazali się świetną sprawnością podczas rozgrywek sportowych. Radość na twarzach uczestników była wielka, a po takiej aktywności posiłek  smakował znakomicie! Płonące ognisko, unoszący się zapach i nastrój sprzyjały rozmowom i wspomnieniom. Chłopcy i dziewczynki rywalizowali w grach planszowych, tańczyli w rytm popularnych hitów dziecięcych. Rozmowom nie było końca, najbardziej wytrwałych sen zmorzył dopiero  po północy.
              Takie wydarzenia sprawiają, że szkoła staje się wyjątkowym miejscem. To spotkanie, z pewnością, zapisze się w pamięci uczniów. Z uwagi na radość uczniów, warto w przyszłości zorganizować powtórkę.

• TEATR KOKON „JAK ZOSTAĆ BOHATEREM”

• 22.04.2024 08:03
            • 17 kwietnia 2024 roku w naszej szkole gościliśmy Teatr Kokon, który zaprezentował uczniom klas I –III interaktywny spektakl „Jak zostać bohaterem”. Przedstawienie, które dotyczyło różnego rodzaju emocji, przypadło najmłodszym widzom do gustu. Przede wszystkim byli zainteresowani tematyką. Dowiedzieli się, że wielką siłą jest nauczyć się rozmawiać o towarzyszących nam na co dzień emocjach, zwłaszcza tych trudnych. Ciekawym doświadczeniem było również włączanie się w rozgrywającą się akcję. Udział w wydarzeniu pozwolił młodym widzom wziąć udział w kształtowaniu dobrego zakończenia całej historii.
              POKAZ ZDJĘĆ Z PRZEDSTAWIENIA

• Wyjazd na przedstawienie teatralne do Jarosławia

• 06.03.2024 20:10
            • W dniu 28 lutego 2024 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w spektaklu teatralnym przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Przedstawienie odbyło się w MOK-u w Jarosławiu. Spektakl „Kot w butach” przeniósł uczniów w magiczny świat baśni. Dobrze znaną wszystkim opowieść, zamieniliśmy w rozśpiewane widowisko. Tytułowy bohater nie tylko mówił ludzkim głosem, ale też zachwycił śpiewem i poczuciem humoru. Magiczna atmosfera sceny, piękne dekoracje, kolorowe kostiumy oraz obudowa muzyczna i efekty świetlne, sprawiły, że spektakl na długo pozostanie w pamięci uczniów.