• Ognisko klasowe na zakończenie roku szkolnego – klasa 1 a

      • 23.06.2023 16:48
      • „JUŻ PRAWIE ROK SZKOLNY SKOŃCZONY,
       JUŻ SŁYCHAĆ WAKACJI DZWONY…..”
       W takim właśnie wakacyjnym nastroju uczniowie klasy 1a wybrali się na ognisko, z okazji zakończenia roku szkolnego. Ognisko oczywiście zorganizowały niezastąpione mamusie, nad ogniskiem czuwał tatuś, a gościny użyczyli nam Państwo Szczepańscy, którym nie straszna była żywiołowa grupa ośmiolatków.
       Wszyscy wspaniale sie bawili :)

        
      • więcej
      • WYCIECZKA ITEGRACYJNA KLASY II A I II B

      • 23.06.2023 16:41
      • Koniec roku szkolnego za pasem, dlatego ognisko jest świetną okazją do spędzenia czasu w gronie klasowym i ponownej integracji. Przekonali się o tym uczniowie klasy II a i II b, którzy wybrali się na ognisko do Pruchnika Górnego. Wszyscy bawili się naprawdę dobrze, a czas mijał nieubłagalnie szybko.
       Uśmiechnięci i pozytywnie naładowani promieniami słońca, a także swoim towarzystwem wrócili do szkoły.
       Wspólnie spędzony czas w otoczeniu przyrody przyniósł relaks i przedsmak nadchodzących wakacji.
       Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.


        
      • więcej
      • Kangur Matematyczny

      • 02.06.2023 19:50
      • W naszej szkole w dniu 16 marca 2023 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, w którym wzięło udział 10 uczniów z klasy 2 a i 2 b. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami  w odpowiednio dostosowanych do swojej wiedzy i umiejętności kategoriach wiekowych.
       Wyróżnienia zdobyli:
       - Kołodziej Piotr z klasy 2 a,
       - Soliło Marcelina z klasy 2 a.
       Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników. Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
      • więcej
      • Poznajemy zawody - wycieczka do Firmy Waldin Kolekcja Dziecięca Waldemar Zawada

      • 30.05.2023 17:43
      • 25 maja 2023 roku uczniowie klasy I B udali się na wycieczkę do Firmy Waldin Kolekcja Dziecięca Waldemar Zawada w Rozborzu Długim.
       Celem wizyty było poznanie zakresu działalności oraz charakteru znaczącej nie tylko w kraju ale i za granicą firmy meblowej.

       To rodzinna firma, która już od 1982 roku dba wysoką jakość mebli dla dzieci. Produkty tej firmy ułatwiają aranżację wymarzonego dziecięcego pokoju i spełniają wymagania najbardziej troskliwych rodziców.
       Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość poznania  procesu technologicznego związanego z produkcją mebli dziecięcych począwszy od podstawowego etapu to jest obróbki drewna, aż do etapu końcowego to jest gotowych wyrobów meblowych. Uczniowie zwiedzali poszczególne działy zakładu: halę montażową, suszarnię, lakiernie i inne. Podczas tej wizyty oprowadzająca szczegółowo omówiła poszczególne stanowiska pracy i predyspozycje zawodowe, które powinny posiadać osoby pracujące na danym stanowisku. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia narzędzi i urządzeń związanych z produkcją mebli.
       Wizyta w zakładzie meblarskim spełniła oczekiwania uczniów, którzy mieli możliwość praktycznej obsługi wybranych urządzeń i narzędzi. Pani Paulina, która oprowadzała nas po firmie, wprowadziła nas w tajniki wykonywania mebli dziecięcych w bardzo ciekawy, interesujący i dynamiczny pokaz połączony z przykładami; odpowiadała również na wiele pytań podczas tego pobytu.
       Mamy nadzieję, że kolejne wycieczki związane z poznawaniem zawodów będą równie interesujące.
        
      • więcej
      • WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA - UDZIAŁ W ZAJĘCIACH W SALI EDUKACYJNEJ ,,OGNIK"

      • 12.05.2023 07:15
      • Maj to wyjątkowy miesiąc w  kalendarzu -  z wielu powodów. Pełnia wiosny i przyroda, która budzi się do życia. Słońce, kwitnące drzewa, coraz cieplejsze i dłuższe dni dodają nam energii i chęci do działania  – to idealny czas na podróże: te małe i duże. Z tego też powodu, uczniowie klasy I B naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Łańcuta.
       11 maja 2023 roku odwiedziliśmy  Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Punktualnie o godzinie 8:00 wyruszyliśmy autobusem ze śpiewem na ustach. Od godz.  9:00 do 11:00 dzieci uczestniczyły w zajęciach w sali edukacyjnej ,,Ognik" . Zajęcia prowadzone były przez zawodowych strażaków w sposób interesujący i bardzo ciekawy. Prowadzone były bezpośrednie działania praktyczne podnoszące wiedzę i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia. Przybliżone zostały aspekty służby strażaka, sygnalizowano jak bezpiecznie mieszkać, ale również pokazywano jak pomóc rodzicom i opiekunom w przypadku powstałego zagrożenia, jak powiadomić służby ratownicze i jak udzielić pierwszej pomocy.  Następnie zaprezentowano wozy strażackie i ich wyposażenie. Pojechaliśmy również do  Muzeum – Zamek w Łańcucie, gdzie zwiedzaliśmy Wozownię. Wszyscy byli zachwyceni opowieściami przewodnika, z radością poznawali tajniki historii regionalnej. W zachwyt wprawił nas spacer po Parku Zamkowym. Była to wspaniała lekcja w plenerze.  To interesująca ścieżka edukacyjna, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości i doświadczenia będą przydatne dla dzieci w codziennym życiu i zostaną zastosowane w sytuacjach zagrożenia. O godz. 13:00 wracających wycieczkowiczów witali rodzice.
        
      • więcej