• Wyjazd na przedstawienie teatralne

      • 28.03.2023 07:23
      • W dniu 23 III 2023 r. klasy 1 b, 2 a i 2 b wzięły udział w spektaklu teatralnym przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie odbyło się w MOK – u w Jarosławiu.
       Spektakl Plastusiowy pamiętnik oparty był na najciekawszych wątkach lektury Marii Kownackiej. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze, mądrości. To właśnie dzięki wyobraźni można było przenieść się w kolorowy świat – pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe. W nim mały ludzik z plasteliny widział i słyszał, piórnik był domem, a szkolne przybory rozrabiały w najlepsze. Wraz z Plastusiem dzieci wtopiły się w ciąg niesamowitych perypetii, przeplatanych rytmicznymi piosenkami i teatralnymi efektami. Spektakl wzbogacała piękna scenografia, barwne kostiumy, ciekawa choreografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów. 
      • więcej
      • Bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwie rolnym - spotkanie z przedstawicielem KRUS

      • 01.03.2023 15:36
      • Przebywanie w obszarze wiejskim to nie tylko radość  z obcowania z naturą, ale także ryzyko wypadków związanych ze specyficznym trybem życia. Warto uświadamiać o tym już najmłodszych mieszkańców. Z tego powodu w dniu 27.02.2023 r w Szkole Podstawowej Nr 1 w Pruchniku odbyło się spotkanie z Panią Małgorzatą Pyrą - główną specjalistką do spraw prewencji w Jarosławiu. Poinformowała ona uczniów o rożnego rodzaju zagrożeniach wynikających z pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym. Ostrzegła przed niebezpieczeństwami, które mogą spotkać dzieci podczas prac w gospodarstwie, zwłaszcza z ciągnikami i maszynami rolniczymi. Przeprowadziła pogadankę nt. bezpiecznych zachowań przy stosowaniu substancji niebezpiecznych.
       W ramach spotkania uczniowie klas od I do III obejrzeli film "Gra o zdrowie i bezpieczeństwo", fragmenty filmu ,,Upadek to nie przypadek", ukazujący prace których nie należy zalecać dzieciom poniżej 16 roku życia. Szczegółowo zostały omówione zagrożenia, jakie mogą spotkać w gospodarstwie rolnym oraz na swoich podwórkach. Przypomniano także, jak wykorzystywać i przechowywać substancje chemiczne.
       Wizyta przedstawicielki  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego była powiązana z XIII edycją Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  dla dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji nie używamy. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Uczniowie otrzymali gadżety oraz pamiątkowe broszury tematycznie związane z założeniami konkursu.


        Uczniom dziękujemy za udział w konkursie a Pani Małgorzacie Pyrze  za przekazanie tak cennych informacji i wskazówek.
        
      • więcej
      • Zabawa walentynkowa klas pierwszych

      • 01.03.2023 15:36
      • W Polsce tradycja obchodzenia Walentynek  jako Święta Zakochanych pojawiła się na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Od tego czasu, z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Świętują zarówno zakochani jak i poszukujący miłości – bez względu na wiek. To wyjątkowy dzień, w którym możemy okazać innym swoje uczucia i sympatię. Kto uzbiera więcej walentynek, ten ma więcej szacunku, przychylności ludzi i miłości wokół siebie.
       14 lutego 2023 roku odbyła się zabawa walentynkowa klas pierwszych z udziałem animatora. To wyjątkowe wydarzenie przepełnione było radością i zabawą. Nie zabrakło tańców,  rywalizacji, a co najważniejsze-uśmiechu i satysfakcji. Pięknie udekorowana sala wpłynęła na atmosferę zabawy . Kolorowe balony i wszechobecne serduszka uwydatniły radość wydarzenia. Uczniowie klas pierwszych byli zakochani… w zabawie.
       W tym szczególnym dniu mnóstwo czasu poświęciliśmy na rozmowy o przyjaźni, sympatii, miłości i życzliwości. Bardzo ważne jest by pielęgnować te wartości na co dzień. Takie szkolne święto to okazja do zabaw i wspólnych fotografii.
        
      • więcej
      • BEZPIECZNE WAKACJE 2022
      • BEZPIECZNE WAKACJE 2022

      • 05.07.2022 14:50
      • Za nami już ostatnia 10 lekcja w roku szkolnym 2021/2022 w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców".
        
       • Uczniowie klas I-III obejrzeli prezentację na temat  najważniejszych zasad bezpieczeństwa związanych z wakacyjnym odpoczynkiem:
       -  zasady bezpieczeństwa nad wodą,
       - bezpieczne podróżowanie po górach,
       - bezpieczne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w lesie i w domu.
       • Do wykonania podczas zajęć były trzy zadania i dwa do wykonania w domu (jedno na karcie pracy numer jeden i jedno tradycyjnie na prezentacji).


       Drogie Dzieci, drodzy Rodzice!
            Życzymy wspaniałych, pogodnych, roześmianych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
       Lekcja_10_-_Bezpieczne_wakacje_(prezentacja_multimedialna).pdf
        
      • więcej