• Sprawozdanie z programu Laboratoria Przyszłości

      29.06.2023

      Ogólnopolski  program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

      Uczniowie naszej szkoły systematycznie korzystali z zakupionego sprzętu. Wykorzystywali go podczas lekcji, zajęć rozwijających uzdolnienia oraz kółek informatycznych. Doskonalili umiejętność współpracy w grupie, ćwiczyli cierpliwość i opanowanie. Projekt dał możliwość wykorzystania sprzętów w praktycznym działaniu, sprzyjał integracji i współtworzeniu kreatywnych projektów i zajęć.

      Uczniowie rozwijali wyobraźnię i kreatywność, tworząc projekty z wykorzystaniem klocków LEGO Education Spike, LEGO midstorms, LEGO Spike Essential, LEGO Education Spike Prime. W celu wprawienia projektów w ruch używali języka programowania Scratch. Miały miejsce zajęcia z robotyki z wykorzystaniem robotów Photon. W celu odpowiedniego zaprogramowania ruchu robota dobierali bloki z odpowiednich kategorii i łączyli je w całość. Dzięki temu powstawały skrypty określające poruszanie się zaprojektowanych modeli po specjalnej macie. Podczas korzystania z długopisów 3 D wykazywali się pomysłowością i wyobraźnią. Korzystali z wzorów lub sami projektowali.

      Systematycznie korzystali z drukarki 3D. Młodsze dzieci poznały jej budowę i obserwowały podczas pracy. Klasy ósme wykonały model komórki oraz układ pokarmowy. Uczniowie zaprojektowali i wykonali breloczki, ozdoby choinkowe. Wykonano również medale  dla uczniów za osiągnięcia sportowe, za szczególne osiągnięcia w szkolnym konkursie z języka angielskiego oraz żabki i chomiki za aktywną pracę na zajęciach kółka informatycznego.  Podczas apeli i uroczystości szkolnych wykorzystywano aparat fotograficzny, kamerę  oraz zestaw nagłaśniający.

      Udział w zajęciach wyposażył uczniów w nową wiedzę, umiejętności oraz wzbudził w nich zainteresowanie nową technologią.

      W dalszej pracy należy w dalszym ciągu poszerzać wiedzę informatyczną opartą o nowe technologie.

      Barbara Rut

     • ZAPROSZENIE

      21.08.2023

      Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Sanitarny organizuje webinarium dla rodziców i opiekunów dzieci rozpoczynających naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

      Tematyka pierwszego, z cyklu zaplanowanych webinariów, dotyczyć będzie zakupu prawidłowego plecaka i organizacji miejsca pracy oraz nauki przyszłego ucznia.

      Tematy, które będą poruszane to m. in.:

      • „Miejsce nauki przyjazne dziecku” – Pani Ewa Pitrus, Kierownik Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży, WSSE w Rzeszowie,

      • „Co należy wiedzieć przed zakupem tornistra?” – Pani Ewa Pitrus, Kierownik Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży WSSE w Rzeszowie,

      • Parę słów o kampanii „Problem wagi ciężkiej” – Mateusz Radko, Starszy asystent Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Komunikacji Społecznej WSSE w Rzeszowie.

      Spotkania odbędą się w dwóch terminach do wyboru:

      21 sierpnia br. (godz. 10.00)

      LINK

      23 sierpnia br. (godz. 17.00)

      LINK

      Z poważaniem

      Renata Majkut-Lotycz

     • Egzamin na kartę rowerową

      29.06.2023

      W dniach od  22 maja  do 8 czerwca 2023 r. dla chętnych uczniów klas III-VIII przeprowadzone zostały egzaminy teoretyczne  ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Sprawdzenie wiadomości odbywało się w formie testy online i polegało na rozwiązaniu testu (do wyboru z 5 testów) składającego się z 15 pytań jednokrotnego wyboru, - dopuszczalne 2 błędy.

      Celem egzaminu było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu drogowym.

      SPRAWOZDANIE

      Wszystkim szczęśliwym posiadaczom – pierwszego w życiu „prawa jazdy” Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!

     • WYCIECZKA W BIESZCZADY

      29.06.2023

      13 czerwca uczniowie klas czwartych pod opieką nauczycieli wyruszyli na wycieczkę w kierunku Soliny. Pierwszym punktem programu podczas tej niezwykłej wyprawy był postój w Słodkim Domku w Lesku. Następnie udali się do Balnicy, skąd Bieszczadzką Kolejką Leśną ruszyli do Majdanu. Mimo niesprzyjającej aury, ponieważ od czasu do czasu padał deszcz, uczniowie dzielnie przeszli szlak Sine Wiry. Kolejnym punktem wycieczki był Zalew Soliński i spacer tamą. Tutaj każdy mógł zakupić upragnione pamiątki. Najbardziej jednak oczekiwaną atrakcją był „przelot” nowoczesną kolejką gondolową nad Jeziorem Solińskim ze stacji początkowej Plasza, znajdującej się przy solińskim deptaku, do stacji końcowej usytuowanej na Górze Jawor.

      Na stacji górnej z wieży widokowej z otwartym tarasem wszyscy podziwiali nieosiągalne dotychczas, zapierające dech w piersiach, widoki.  

      Po obiedzie w Myczkowcach wszyscy pełni niezapomnianych wrażeń  ruszyli w kierunku Pruchnika.

     • Szkolny Test Ortograficzny – STO na 100+

      27.06.2023

      Już po raz piąty został zorganizowany, z okazji Dnia Języka Ojczystego, Szkolny Test Ortograficzny „STO na 100+”. Konkurs trwał niemal cały rok szkolny. Przeprowadzony był w formie dyktanda, zazwyczaj stu wyrazów - dla każdej klasy inny zestaw o odpowiednim stopniu trudności, w celu popularyzacji zasad i wyjątków polskiej ortografii. Tegoroczna edycja została przygotowana dla uczniów klas IV-VI, a tematem przewodnim dyktanda były pojęcia i nazwy geograficzne

      Laureatami konkursu zostali:

      - w kategorii kl. IV:

      Laura Szkoła, Filip Demski, Alan Wańkowicz z kl. IV a,

      Emilia Brzuchacz, Karol Długosz, Kamil Guźda, Klara Mendel z kl. IV b oraz

      Berenika Mikłasz, Oliwia Popek i  Szymon Raba z kl. IV c

      - w kategorii kl. V:

      Milena Hamerla i  Milena Korytko z kl. V a oraz Emilia Jarosz z kl. V b,

      - w kategorii kl. VI:

      Laura Piś i Allan Więcław z kl. VI a oraz Lena Małaszowska z kl. VI b.

      Dyplomy i nagrody książkowe zostały wręczone laureatom podczas Święta Rodziny oraz uroczystości zakończenia roku szkolnego.  Gratulujemy serdecznie!

      Organizatorem dyktanda jest biblioteka szkolna.

     • Gminny Konkurs plastyczny „Niebo Kopernika”

      26.06.2023

      W ramach realizacji projektu „Skrzydła do Nieba” rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Niebo Kopernika”, przeprowadzony przede wszystkim dla uczczenia Roku Mikołaja Kopernika, ogłoszonego przez Senat Rzeczypospolitej, z okazji 550. rocznicy urodzin oraz 480. rocznicy śmierci największego polskiego astronoma. W roku 2023 mija też czterysta osiemdziesiąt lat od ogłoszenia dzieła Kopernika pt. „De revolutionibus orbium coelestium”, w którym autor przedstawił założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego. Konkurs miał na celu wdrażanie dzieci i młodzieży do wartościowych form spędzania czasu wolnego, rozwijania zainteresowań naukowych i artystycznych, do podejmowania samodzielnej pracy twórczej oraz promocję osiągnięć mieszkańców Gminy Pruchnik.

      Tematem konkursu było plastyczne przedstawienie:

      nocnego nieba (w kategorii klas I-III) lub projektu okładki do książki o tematyce astronomicznej (w kategorii klas IV-V). Komisja konkursowa oceniła 60 prac, które wpłynęły od uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku, Szkoły Filialnej w Świebodnej oraz Szkoły Podstawowej w Jodłówce.

      Laureatami konkursu z naszej szkoły zostali:

      - w kategorii kl. I:

      miejsce I – Eliza Chudzio, kl. 1 b,

      miejsce II – Julia Folta, kl. 1 b,

      miejsce III – Victoria Kulik – kl. 1 b,

      wyróżnienie – Szymon Brzuchacz, kl. 1 b,

      - w kategorii kl. IV:

      miejsce I – Weronika Kielar – kl. IV b,

      miejsce II – Karol Długosz i Klara Mendel, kl. IV b,

      miejsce III – Karolina Kuś, kl. IV b,

      wyróżnienia: Marcelina Lorenc i Zofia Wilk, kl. IV c,

      - kategorii kl. V:

      miejsce I – Klaudia Wajda, kl. 5a,

      miejsce II – Emilia Jarosz, kl. 5 b i Milena Korytko, kl. 5 a,

      miejsce III – Majka Brzuchacz i Marlena Mikłasz, kl. 5 b,

      wyróżnienia: Klaudia Kiljan, Maria Kulisza i Oliwia Podolak , kl. 5 a.

      Natomiast laureatami ze Szkoły Filialnej w Świebodnej zostali uczniowie klasy III:

      miejsce I – Majka Czuba,

      miejsce II – Wiktoria Kiper,

      miejsce III – Oliwia Kiper,

      wyróżnienie : Maciej Halejcio.

      Dyplomy i nagrody rzeczowe zostały wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.  Zwycięzcom gratulujemy serdecznie!

      Prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy zorganizowanej w okresie wakacji.

      Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej wraz z partnerami: Centrum Kultury Sportu  i Turystyki w Pruchniku oraz Biblioteką Szkolną Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku. Zakup nagród dofinansowano z budżetu Gminy Pruchnik.

    • Nie pal przy mnie, proszę
     • Nie pal przy mnie, proszę

      26.06.2023

      W roku szkolnym 2022/2023 realizowany był program edukacji antytytoniowej  „Nie pal przy mnie, proszę”, przy współpracy PSSE w Jarosławiu. Skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich oraz ich rodziców. Jego celem było  zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego
      i biernego palenia tytoniu.

      Program był realizowany na pięciu zajęciach warsztatowych o następującej tematyce:

      1) CO TO JEST ZDROWIE? -  celem było zintegrowanie grupy, uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zdrowia.

      2) OD CZEGO ZALEŻY NASZE ZDROWIE? -   kształtowano postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. 

      3) CO I DLACZEGO SZKODZI ZDROWIU? - celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji.
      Przekazywanie informacji o biernym paleniu.

      4) CO ROBIĆ, GDY MOJE ŻYCIE JEST ZAGROŻONE? - celem  było wykształcenie u dzieci postawy gotowości do radzenia sobie w sytuacjach, gdy ich zdrowie jest zagrożone.

      5) NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ! - celem warsztatów było wykształcenie postaw obrony przed biernym paleniem.

      Zajęcia przeprowadzono według scenariuszy programu. Uczniom towarzyszyła główna bohaterka - wiewiórka Wiki.  Uczniowie kolorowali szablony wiewiórki, uczyli się na pamięć wiersza, układali obrazki z elementów oraz rozwiązywali krzyżówkę pt. „Zdrowie”. Korzystali z kart pracy zawartych w programie. Oglądali krótkie filmy o skutkach biernego palenia i szkodliwości palenia papierosów.

      Realizację programu rozszerzono o dodatkowe działania. Były to spotkania z higienistką szkolną, stomatologiem oraz ratownikiem medycznym,  połączone z prelekcją na temat dbania o zdrowie.

      Program został przyjęty z dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wszystkie chętnie uczestniczyły w zajęciach i zadaniach. Prezentowały aktywną postawę, próbowały włączać się w dyskusję, przedstawiały własne poglądy i pomysły. Podczas zajęć uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia. Przede wszystkim uświadomiły sobie, że ich zdrowie w dużym stopniu zależy od nich samych. Wystarczy unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, wybierać bezpieczne miejsca do zabawy, ubierać się stosownie do warunków pogodowych, dbać o higienę, relaks oraz odpoczynek jak również zwracać uwagę na dobór produktów spożywczych w codziennej diecie. Poznały też sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

      Cele programu zostały osiągnięte.

                                                                                                        Szkolny koordynator: Barbara Rut

     • DZIEŃ PUSTEJ KLASY

      22.06.2023

      21 czerwca,  SU zorganizował akcję ph. „Dzień pustej klasy”, połączoną ze  Śniadaniem na Trawie.

      W akcję, aktywnie włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły .

       Podczas drugiej i trzeciej godziny lekcyjnej,  opuścili budynek  i na trawie przed szkołą przygotowali pikniki.

      W różny sposób spędzano ten czas wolny,  zorganizowano  gry, zabawy,  spacery, a następnie wszyscy zjedli smaczne, zdrowe śniadanie.

      Organizując  te  akcje, chcieliśmy włączyć się w obchody niedawno obchodzonego Światowego Dnia Zdrowia i jednocześnie w symboliczny sposób rozpocząć wakacje.

     • CZAS PODSUMOWAŃ

      20.06.2023

      20 czerwca w CKSiT w Pruchniku odbył się apel podsumowujący pracę wszystkich organizacji uczniowskich działających w naszej szkole. Przedstawiciele poszczególnych organizacji przedstawili dokładne sprawozdania ze zrealizowanych zadań. Uczniowie, którzy szczególnie wyróżnili się w pracach poszczególnych organizacji, otrzymali dyplomy uznania. Podczas apelu wystąpili także nasi utalentowani artyści: Weronika Homik i Fabian Dąbrowski.

     • Wygrywamy w drugim dniu turnieju " Ręczna Jest Super" w Rzeszowie

      21.06.2023

      20 czerwca w sali sportowej SP 18 Rzeszów miał miejsce drugi dzień turnieju z cyklu RĘCZNA JEST SUPER

      W dniu dzisiejszym rywalizowały dziewczęta z klas 6 i 7.

      Zawody miały wyrównany i bardzo zacięty przebieg .

      Oto wyniki turnieju

      UKS Jedynka Pruchnik - SP 18 Rzeszów 6:3

      UKS Olszynka Dzikowiec - UKS Jedynka Pruchnik 7:6

      SP 18 Rzeszów - UKS Olszynka Dzikowiec 8:4

      Kolejność końcowa

      1.UKS Jedynka Pruchnik

      pkt.3. br. 12:10 (+2)

      2. SP 18 Rzeszów

      pkt. 3 br. 11:10 (+1)

      3. UKS Olszynka Dzikowiec

      pkt. 3 br. 11:14 (-3)

      Król strzelców - Milena Wańkowicz

      Wyróżnienie - Wiktoria Kiwacka

      Skład drużyny z Pruchnika:

      Milena Wańkowicz, Wiktoria Kiwacka, Kinga Dietrich, Julia Potoczny, Oliwia Szkoła, Anita Dyjak,Lena Małaszowska, Lena Sosnowska , Maria Michalska Amelia Szczerbińska, Laura Piś

      Opiekun drużyny: Waldemar Wańkowicz.

      To był ostatni akcent sportowy w roku szkolnym 2022/2023.

      Wszystkim życzymy udanych i BEZPIECZNYCH wakacji.

     • Ręczna jest super - I miejsce

      20.06.2023

      19 czerwca wzięliśmy udział w II Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt z cyklu " RĘCZNA JEST SUPER" w Rzeszowie. Turniej był dedykowany dla roczników 2011 i młodsze. Drużyna dziewcząt UKS Jedynka Pruchnik zwyciężyła we wszystkich pojedynkach i uplasowała się na 1 miejscu.

      Oto wyniki:

      Jedynka Pruchnik - SP 29 Rzeszów 7:6

      Jedynka Pruchnik - SP 18 Rzeszów 10:5

      Jedynka Pruchnik - SP 1 Dynów 9 :6

      Kolejność końcowa:

      1. Jedynka Pruchnik

      2. SP 29 Rzeszów

      3. SP 18 Rzeszów

      4. SP 1 Dynów

      Wszystkie dziewczęta zagrały bardzo dobrze

      Milena Pszonak - Najlepsza zawodniczka turnieju

      Liliana Jedlińska. - Król strzelców

      Emilia Kasprzyk - Wyróżnienie

      Skład drużyny z Pruchnika:

      Liliana Jedlińska, Milena Pszonak, Emilia Kasprzyk, Nikola Nasiewicz, Justyna Kędzior, Zofia Potoczny, Julia Czernikarz, Julia Szkoła, Kornelia Tuleja, Laura Szkoła, Judyta Podolak

      Opiekun drużyny:

      Waldemar Wańkowicz

      Bardzo dziękujemy Panu Arturowi Kaplicie za zaproszenie na turniej

     • MASTER OF ENGLISH - 2023

      18.06.2023

      W czerwcu w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Przedmiotowy z języka angielskiego pt. MASTER OF ENGLISH 2023 w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Celem konkursu było umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności językowych, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze, rozwijanie zainteresowania językiem angielskim, pobudzanie do twórczego, aktywnego myślenia i wyrabianie pewności siebie, umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami, umiejętności pokonania stresu.  

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskania bardzo wysokich wyników w konkursie, szczególne gratulacje składamy uczniom, którzy zdobyli tytuł Mastera 😊

      Tegoroczny tytuł MASTER OF ENGLISH  zdobyli:

      Klasa 1a – Kacper Bajsarowicz

      Klasa 1b – Victoria Kulik

      Klasa 1c – Szymon Piórkowski

      Klasa 2a – Marcelina Soliło

      Klasa 2b – Lena Baran

      Klasa 3a -  Alina Kochanowicz

      Klasa 3b – Zofia Potoczny

       

      Jeszcze raz GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach z języka angielskiego.

     • W HOŁDZIE SPRAWIEDLIWYM

      15.06.2023

      Józef i Wiktoria Ulmowie byli mieszkańcami wsi Markowa. W rodzinie Ulmów przyszło na świat sześcioro dzieci: Stasia, Basia, Władziu, Franuś, Antoś i Marysia, a siódme miało się narodzić wiosną 1944 roku...

      Żyli w czasach wojny, więc nie było im łatwo, ale byli szczęśliwą, kochającą się rodziną. Byli to bardzo dobrzy ludzie…

      Pod koniec 1942 r. Ulmowie zdecydowali się pomóc Żydom. Saula Goldmana i jego czterech synów oraz dwie córki i wnuczkę Chaima Goldmana z Markowej ukrywali w swoim gospodarstwie.

      Nocą z 23 na 24 marca 1944 r. niemieccy żandarmi pod dowództwem Eilerta Diekena wyruszyli z Łańcuta do Markowej. O świcie otoczyli gospodarstwo, wkroczyli do domu Ulmów. Najpierw rozstrzelali ukrywających się Żydów. Następnie wyprowadzili rodzinę Ulmów przed dom. Tam zabili rodziców i ich dzieci…

      Od 13 czerwca w naszej szkole prowadzone są działania upowszechniające wiedzę o Polakach, którzy z narażeniem życia ratowali osoby narodowości żydowskiej podczas II wojny światowej.

      15 czerwca gościliśmy ks. dr. Witolda Burdę - Dyrektora Wydziału do spraw Kanonizacyjnych Archidiecezji Przemyskiej - Postulatora procesu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów, który wygłosił niezwykle przejmującą prelekcję na temat historii Rodziny Ulmów i Ich procesu beatyfikacyjnego. Ponadto uczniowie z klas: 7 a, 7 b i 6 a uczestniczyli w przedstawieniu pt. "Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów". Uczniowie z klasy 6 b odwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej. Podczas zajęć z wychowawcą wszyscy uczniowie z klas 4-8 mieli okazję obejrzeć film pt. "Ulmowie. Świadectwo Sprawiedliwych" - dokument z 2014 r. Natomiast młodszym dzieciom czytano opowieść o Rodzinie Ulmów pt. "Boso do Nieba" autorstwa s. Marii Elżbiety Szulikowskiej. Na holu w budynku A i w budynku B przygotowano wystawy prezentujące zdjęcia oraz publikacje książkowe dotyczące Miłosiernych z Markowej.

      „Z codzienności Rodziny Ulmów znane są tylko epizody wydobyte ze wspomnień (…) które stają się drogocennymi perłami. Jedną z takich pereł codzienności jest przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, która dla tej rodziny stała się kluczem do zrozumienia powinności względem drugiego człowieka.”

      Rodzina Ulmów. Droga ku świętości

     • POWIATOWE ID W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

      18.06.2023

      W dniu 16 czerwca na orliku w Radymnie odbyły się Powiatowe ID w piłce nożnej chłopców.

      Mecze były emocjonujące , pełne zwrotów akcji

      Oto wyniki naszej drużyny:

      Pruchnik - Tuczempy 4:0

      Pruchnik - Radymno 1:2

      Pruchnik- Szówsko 0- 2

      Drużyna z naszej szkoły zajęła w turnieju 3 miejsce.

      Skład drużyny :

      Skład : Ksawery Horiwnyk,Mateusz Bogonos, Miłosz Kiwacki , Wiktor Jarosz , Wojciech Zając , Konrad skirski, Gabriel zając , Dominik Kamiński , Michał Malec

      Opiekun drużyny: Waldemar Wańkowicz

     • Podkarpacka Liga Piłki Ręcznej

      18.06.2023

      16 czerwca zakończyliśmy rozgrywki w Podkarpackiej Lidze Piłki Ręcznej. Zarówno drużyna starsza (kat. młodziczka) jak i młodsza (kat. dzieci) uplasowały się na 3 miejscu w końcowej klasyfikacji.

      Przed nami wiele pracy na treningach przed nowym sezonem.

      Udział naszych drużyn w w/w Lidze nie byłby możliwy gdyby nie dotacja z Urządu Miejskiego w Pruchniku.

      Bardzo serdecznie dziękujemy Firmie Neo Electric - Daniel Szczerbiński, która wspomagała nas w czasie całych rozgrywek.

     • KROK PRZED METĄ

      04.06.2023

      Uczniowie klas piątych wzięli udział w powiatowym konkursie humanistycznym i matematycznym Krok przed metą organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Jarosławiu. Pierwszy etap konkursu odbył się w naszej szkole.  W finale konkursu humanistycznego naszą szkołę reprezentowały: Maria Kulisza, Oliwia Podolak, Amelia Pakuła, Klaudia Wajda, Emilia Jarosz i Emilia Kasprzyk. Maria Kulisza wzięła także udział w części matematycznej. I miejsce w konkursie humanistycznym zajęła Marysia Kulisza. Gratulujemy!

     • Finał Wojewódzki - Trójbój Lekkoatletyczny

      15.06.2023

      14 czerwca na stadionie w Kolbuszowej odbył się Finał Wojewódzki w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.

      Z bardzo dobrej strony w w/w zawodach pokazali się uczniowie naszej szkoły.

      Drużyna dziewcząt zajęła 4 miejsce na 26 drużyn.

      Chłopcy uplasowali się na 10 miejscu wśród 26 reprezentacji.

      Skład drużyny dziewcząt:

      Julia Czernikarz, Zofia Potoczny, Marcelina Sosnowska i Patrycja Węgrzyn.

      Skład drużyny chłopców:

      Sebastian Wójtowicz, Rafał Olejarz, Ksawery Wywrot, Filip Demski, Maciej Kędzior i Mateusz Gomułka.

      Do zawodów uczniów przygotowali:

      Marcin Szeliga, Bogdan Sikorski i Waldemar Wańkowicz